Ana Sayfa Gündem, İstanbul, Maltepe, Politika 10 Şubat 2019

Maltepe Çerkes Derneği Üyeleri Ahmet Baykan’la Kahvaltıda Buluştu

Maltepe Çerkes Derneği Üyeleri Ahmet Baykan’la Kahvaltıda BuluştuKahvaltıda konuşma yapan Maltepe Çerkes Derneği Başkanı Murat Özden kısaca…

Maltepe Çerkes Derneği Üyeleri Ahmet Baykan’la Kahvaltıda Buluştu
Kahvaltıda konuşma yapan Maltepe Çerkes Derneği Başkanı Murat Özden kısaca Çerkeslerin tarihinden bahsederek; ‘’Çerkesler Kurtuluş Savaşında Atatürk’ün yanında yer almışlardır. Bu toprakları vatan biliyoruz. Bizleri diğer derneklerle bir tutmamanızı istirham ediyoruz. Elbette diğer derneklerin her biri de çok kıymetlidir. Ama hiç birinin dillerini, kültürlerini koruma endişesi yoktur. Kuzey Kafkasya’nın bağımsızlığını Çerkez olarak kalabilirsek savunabiliriz.Bu da devletin ve yerel yönetimlerin göstereceği pozitif ayırımcılıktan geçer ve bu bizim talebimizdir. Belediye Başkan Adayı Ahmet Baykan’a çıktığı yolda başarılar diliyoruz’’dedi.
Ahmet Baykan ise yaptığı konuşmada; ’’Çerkeslerin bu cumhuriyetin kuruluşunda gösterdikleri olağanüstü çabaları unutmak mümkün değil. Kendisinin de Çerkes kökenli olduğunu belirten Ahmet Baykan, bu coğrafya da varoluşumuzun sebebi yüce Atatürk’ü de rahmetle anıyorum dedi ve kısaca öz geçmişinden bahsetti. Kimseye parti bazında ayrıştırarak bakmadığını söyleyen Ahmet Baykan, biz edindiğimiz tecrübeler ışığında ayırım yapamadan adaletli bir şekilde Maltepe’yi yönetmek istiyoruz. Bu gün Maltepe yönetilememektedir. Geçmişte 10 yıl Belediye Başkan Yardımcılığı yaptığını ve belediyeyi borçsuz devrettiklerini söyleyen Baykan, bu gün başkan oldukları takdirde sosyal dokusu bozulmuş, bütçe olarak çok fazla borcu olan ve hizmet almayan Maltepe’yi ve Belediyesini devralarak ateşten gömlek giyeceklerini söyledi.
Çerkes müziklerinden kısa bir dinletinin yapıldığı kahvaltı toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Tema Tasarım |