Ana Sayfa Gündem, Maltepe 4 Temmuz 2019

Nostaljik Ve Tarihi Eserler Açık Artırma İle Satılacak

Maltepe Emniyet Müdürlüğü karşısı, İş Bankası sokağı Atmaca İş Merkezinde dükkan sahibi Mahmut Pancar dükkanında bulunan nostaljik…

Maltepe Emniyet Müdürlüğü karşısı, İş Bankası sokağı Atmaca İş Merkezinde dükkan sahibi Mahmut Pancar dükkanında bulunan nostaljik ve tarihi eserleri 7 Temmuz Pazar günü saat 15.00’den sonra açık artırma ile satacağını duyurdu.

Değerli dostumuz Cumhur Turan’ın canlı yayında kısa bir röportaj gerçekleştirdiği Mahmut Pancar şunlar söyledi:
Eski eşyaları korumak saklamak yeni nesillere aktarmak çok önemli. Eski yaşanmışlıkların izlerine bu gün dokunabilmenin önemini ancak meraklısı bilir. Ben bu işe aşığım. Çok seviyorum.Buraya gelen müşterilerimiz burada her şeyi de bulabilirler, hiç bir şey de bulamayabilirler. Yani gelen insanların eski eşyalara, nostaljik objelere gönül vermiş olması gerekir. Fiyatlarımız sabit değil. Benim için önemli olan, bu değerleri hakkıyla koruyabilmesi ve gelecek nesillere aktarabilmesidir.
Cumhur Turan’ın antika ve nostaljik eşyalar arasında ki farkın ne olduğu sorusuna ise; 100 yılı geçen eşyalar antikadır. 100 yıl içindeki eşyaları ise nostaljik olarak tanımlıyoruz.Yani bizim geçmişte kullandığımız eşyalar da 25- 30 yıl sonra antika olacak dedi.
Mahmut Pancar, eski eser ve eşya merakına gençlerin ilgisiz durduğunu, bu merakın gençlere de aşılanması gerektiğini sözlerine ekledi.
7 Temmuz Pazar günü saat 15.00 den sonra tüm meraklıları açık artırmaya davet ediyoruz diyerek sözlerini tamamladı.

Google News XX Sitesi
Etiketler:

İlginizi çekebilir

CHP İlçeye Birkaç Soru

CHP İlçeye Birkaç SoruTema Tasarım |