Ana Sayfa Gündem, Maltepe, Yazarlar 28.10.2019 424 Görüntüleme
Perşembe’nin Gelişi

Perşembe’nin Gelişi

Perşembenin gelişi Çarşamba’dan bellidir derler!
Geçtiğimiz üç yıl boyunca yaptığımız haberler ile yeni dönemde bu olumsuzlukların yaşanmaması için çabaladık. Ama yeterli olmadı maalesef! Başkanın 5 yılda sergilediği performans, bu dönemde yaşanacakların habercisiydi! Maltepe’ de her türlü olumsuzluk yaşanıyor; ama bunu haber yapan olmuyordu! Bilakis hazırlanan mizansenler çerçevesinde çekimler yapılıyor, yerel basının da desteği alınarak pembe tablolar çiziliyordu.
Tıpkı bu gün Maltepe Belediyesinin Facebook sayfasından birkaç kare fotoğrafla; başkan yardımcılarımızla Maltepe’yi temizliyoruz paylaşımında olduğu gibi! Peki Maltepe neden çöp yığınlarının içinde diye sormazlar mı? İşçilerle imzalanan sözleşmeyi inkar edeceksiniz, işçiler greve gidince işçilere baskı uygulayacaksınız; hatta dışardan para ile işçi getirip grev kırıcılığı yaptıracaksınız, sonra da ses kayıtlarından medet umup sendikaları suçlayacaksınız. Ortada bir gerçek var. Siz bu gün inkar ettiğiniz imzayı attığınızı, o gün basınla paylaşmıştınız. Arşiv affetmez!
Bu son dakika manevraları ne kadar işe yarayacak hep beraber göreceğiz!
Keşke en başından o koltuğa otururken hizmet etmek için otursaydınız. Keşke kişisel çıkar ilişkileri içine hiç girmeseydiniz. Keşke vicdanınızı cüzdanınızın önünde tutsaydınız. Maltepe halkına ‘’Sevgi Kazanacak’’ mesajını verirken samimi olsaydınız. Gün geçtikçe girdiğiniz çıkmazlar çoğalıyor. Ve bunlardan kurtulmak için yaptığınız her hamle sizi daha da dibe çekiyor! Çünkü yapılan hataları düzeltmek zordur ve siz düzeltmek değil gizlemek derdindesiniz. İşte bu daha da zor!
Bu gün ne yapıyorsunuz? Basına açıklama yaptığınız bir olayı inkar ediyorsunuz. Bunun yok sayılmasını istiyorsunuz. Bunu yaparken bünyenizde çalışan işçilere mobbing uygulattınız, tehdit ettiniz. Bakın insanların ekmeği ile oynamak, emeklerini yok saymak hiçbir vicdana sığmaz. Keşke seçim kazanma çabası ile o sözleşmeye hiç imza atmasaydınız! Ya da her türlü zorluğa rağmen attığınız imzanın arkasında dursaydınız. Bu gün polisi devreye sokup plastik mermi atılmasına izin verecek kadar paniklemiş durumdasınız! Bu, sizin ne kadar çıkmazda olduğunuzun göstergesi…Kim bu insanlar? Sadece emeklerini korumaya çalışan, kendilerine verilen sözlerin tutulmasını isteyen sizin personeliniz!
Yapmayın sayın başkan. Bu yanlıştan dönün. İnsanların ekmekleri ile oynamayın. Kendi hatanızın bedelini bu insanlara ödetmeyin! Genel Başkanınız Kemal Kılıçdaroğlu’nun dediği gibi ‘’Halkçı Belediyecilik’’ sergileyin; kötü değil iyi örnek olun! Çünkü artık pembe haber balonları ile, sevgi sloganları ile kimsenin gözünü boyayamazsınız! Gelin bu kez herkesi şaşırtın ve gerçekten sevginin kazanmasına izin verin!
İbrahim Bilgin

Yazar Hakkında

Adı Soyadı:

Mesleği:
Tema Tasarım |