Ana Sayfa Gündem, Maltepe 1 Kasım 2019

Siyaset Değil, Yaşam Mücadelesi

Maltepe belediyesi çalışanları onurlu bir yaşam mücadelesi veriyor. Sadece emekleri ile geçinen temizlik işçileri Belediyenin tüm yanlış-yalan…

Maltepe belediyesi çalışanları onurlu bir yaşam mücadelesi veriyor. Sadece emekleri ile geçinen temizlik işçileri Belediyenin tüm yanlış-yalan açıklamalarına karşı haklı davalarına sahip çıkıyor.

Türkiye de ağırlaşan ekonomik koşullarda ve işsizliğin her gün arttığı günümüzde çalışan emekçiler bunun en ağır bedelini ödüyor. Halktan ve emekçiden yana olduğunu söyleyen partiler bile ilk fırsatta, emekçilerin yanında gibi söylemler yaparken, uygulamada sermayenin safında yer alıyor. Sendika başkanları milyarlık araçlar alıp, sürekli maaşlarına zam yaparken artık işçiler kendi sorunlarını kendilerinin çözmesi gerekiyor. Mücadelede çalışanların birbirlerine destek olması, mücadelenin artık siyaset dışı sermaye ve emek arasında, yoksulluk ve zenginlik arasında olduğunu kavraması lazım.

Maltepe belediyesi 5,5 yıldır har vurup harman savurduğu belediye bütçesini zarara sokarken, yine fedakarlığı emekçilerden bekliyor. Sadece Maltepe değil, Üsküdar, Ataşehir belediyelerinde de durum farklı değil. Soma madencileri, Metal işçileri direnişleri devam ediyor.

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, bu gün edindiği mülklerin açıklamasını yapamazken?

 VİP minibüsü özleminin gideri için bütçeyi düşünmezken.

Birilerini (örnek MATAŞ da) çalışıyor gösterirken?

İlçe başkanının altına araba, şoför, benzin verirken?

 Gazetelere ıvır zıvır haberler için paralar aktarırken? (örnek sadece 2018 yılında kayıtlara göre- ekstralar hariç 2.169.434 TL)

Avrupa turları yapılırken ve Maltepe halkının vergileri çarçur edip yandaşlarını zenginleştirirken? Bunun hesabını emekçilere yüklemeye çalışması, hayata,  yaşama, siyasete, emekçiye bakış açısını yansıtmaktadır.

Emek en yüce değerdir.

Ne olmuştu.

Maltepe belediyesinde DİSK’e bağlı Genel-iş sendikası ile imzalanan toplu iş sözleşmesini bir yıldır uygulamayan, ve işçileri işten çıkaran Belediye Başkanı Ali Kılıç ve MATAŞ’a  tepkiler artarak devam ediyor. Belediyesinde işten atmalara karşı iş bırakan ve polisin biber gazlı müdahalesine maruz kalan dış temizlik işçilerine destek için Fen İşleri ve Park Bahçeler Müdürlüğü işçileri de iş bıraktı.

Google News XX Sitesi


Tema Tasarım |