Ana Sayfa Gündem, Maltepe 14 Ekim 2019

Yalan Talan Ne Zaman Bitecek?

“Şeytan uyuyakaldı bir gün. Rüzgar sert esti. Üç tüy düştü şeytandan. Biriyi paraya yapıştı, diğeri mevki ye,…

“Şeytan uyuyakaldı bir gün. Rüzgar sert esti. Üç tüy düştü şeytandan. Biriyi paraya yapıştı, diğeri mevki ye, öteki de ihtirasa. O günden sonra şeytan hiçbir iş yapmadı.”    Dostoyevski

Maltepe belediyesi sorun çözen değil, sorun yaratan bir idari sistem olmaya devam ediyor. ‘Sorun yaratanlar sorunları çözemez.’

Özgür ifade gazetesi olarak yıllardır belediyedeki her türlü olumsuzlukları belgeleriyle yayınlıyoruz.

Tüm uyarılarımıza rağmen olayın gerçekliği artık kabul edilir oldu. Her türlü baskıya rağmen yaptığımız haberler sonucunda CHP ye zarar verenin biz değil Ali Kılıç ve yandaşları olduğu Partililer tarafından da kabul olduğu ortaya çıktı.

Ali Kılıç’ın atanması hangi liyakat, hangi demokrasi anlayışına sığdığı bugün CHP üyeleri ve belediye çalışanlarınca daha fazla tartışma yaratmış durumda.

Maltepe de, “Zirveye yürüyüş devam edecek” sloganı ile yeni vaatlerde bulunan sayın Ali Kılıç imzalı broşürüne baktığınızda bize komik gelen açıklamaları görmüştük. Bekledik, umutlandık ama gelinen noktada gördük ki, 5 yıl önceki durum devam ediyor. Hatta, belediye ve Maltepe daha da kötü duruma gelmiş.

M’Expo Center Yalanının yanı sıra bütün Maltepe halkına yönelik projeler yapılmamış, yapılmış gibi gösterilen birçok projede iflasla ortadan kaybolmuştur.

Kadınlar için Halı dokuma, Konfeksiyon atölyesi, Cam atölyesi gibi . Kamu malı olan arsaların satılması, buna benzer yüzlerce örnek sunacağız.

Ali Kılıç yeni dönemde, önce borçlarından dolayı hacizlerle karşılaştı. İşçilere verdiği sözleri unutup emekçilerin parasına göz dikti. CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun belediyeler için yayınladığı 7 maddelik genelgeyi hiçe saydı. Açık şeffaf olmadı, hiçbir zamanda olmayacak. Belediye başkanı olmadan önce hacizle uğraşırken, sonradan edindiği malları Meydanlarda esip gürlemesine rağmen  topluma açıklayamadı.

İller Bankası arazisini verilen şaibeli ruhsatı mahkemece iptal edildi, yasadışı verdiğiniz ruhsatlar mahkemelik oldu. Şu anda Maltepe’yi bilmeyen, liyakat’ tartışılır bir başkan ve dışardan gönderilen meclis üyeleri tarafından yönetilmeye çalışılan ilçemiz bir yönetim zaafı yaşıyor.

Birinci parti olarak oy aldığınız, ilçemizde ne gariptir ki, ne bir belediye başkanı nede meclis üyesi seçeceğimiz kimse kalmamış. Adı yerel yönetim…

Partiyi temsil eden CHP ilçe başkanı ve yöneticileri ise ‘el pençe divan’ hiç gıklar çıkmıyor. Nedense ne emekçiler sahip çıkıyor, nede ranta dur diye biliyor. ‘Bizim hırsızımız iyidir’ anlayışıyla üç maymunu oynuyor.

Sağ-sol  fark etmez….

Siyaseti, “benim hırsızım iyidir, benim hanedanım iyidir” düşüncesiyle yapanlara da, bu saltanat pervasızlığı karşısında susanlara da yazıklar olsun…Tema Tasarım |