Ana Sayfa İstanbul, Türkiye 20 Ocak 2019

Dilek Uyar Kadıköy Gönüllüler Kahvesinde Parmağımı Bırakma Adlı Kitabını İmzaladı

18 Ocak cuma günü geliri Kadıköy Gönüllüler Kahvesine bırakılmak üzere düzenlenen imza gününde Dilek Uyar ”Parmağımı Bırakma”…

18 Ocak cuma günü geliri Kadıköy Gönüllüler Kahvesine bırakılmak üzere düzenlenen imza gününde Dilek Uyar ”Parmağımı Bırakma” isimli kitabını sevenleri için imzaladı.

dilek Uyar

Düzenlenen gecede kitaplarını imzalayan Dilek Uyar bir de söyleşi gerçekleştirdi.
Kitabı yazma amacını, çıkış noktasını anlatan Dilek Uyar ülkemizde kanayan bir yara olan çocuk gelinlerin, ensest ilişkilerin çözümü için herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini anlattı.
Kadıköy Gönüllüler Kahvesini de tanıyalım biraz.
Gönüllüler bir araya gelerek belirlenen ailelerin ihtiyaçları imece usulü ile karşılıyor. Düzenlenen etkinliklere katılan davetlilerden belirlenen bir ihtiyacı bilet olarak getirmesi isteniyor. Bizim katıldığımız gece biletimiz yeşil mercimek’ti. Kendilerine ulaştırılan ihtiyaç sahiplerinin gerekli araştırmaları yapıldıktan sonra ihtiyaçları her neyse erzak, ev eşyası, giyecek, kitap-kırtasiye, oyuncak, burs, medikal malzemeler, bebek malzemeleri düzenlenen etkinliklerden toplanan gelirle ve bağışlarla bu ihtiyaçlar karşılanıyor. Ayrıca Kadıköyde ki merkezlerinde içtiğiniz çayların, yediğiniz kek ve börekler için ödediğiniz ücret de ihtiyaç sahiplerine aktarılıyor.

Tüm gönüllüleri yürekten kutluyoruz.

Google News XX Sitesi


Tema Tasarım |