Ana Sayfa İstanbul 20 Mayıs 2019

Dünya Arı Günü Panelinde Kartal Belediyesi’nin Çalışmaları Anlatıldı

DÜNYA ARI GÜNÜ’ PANELİNDE KARTAL BELEDİYESİ’NİN ÇALIŞMALARI ANLATILDI Kartal Özel Kıraç Okulları’nın 20 Mayıs ‘Arı Günü’ dolayısıyla…

DÜNYA ARI GÜNÜ’ PANELİNDE KARTAL BELEDİYESİ’NİN ÇALIŞMALARI ANLATILDI

Kartal Özel Kıraç Okulları’nın 20 Mayıs ‘Arı Günü’ dolayısıyla düzenlediği panelde öğrencilere, Kartal Belediyesi’nin gerçekleştirdiği projeler anlatıldı. 

Kartal Özel Kıraç Okulları’nda düzenlenen Yeryüzü İklim Değişikliği ve 20 Mayıs Dünya Arı Günü etkinliklerine konuşmacı olarak davet edilen Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Dr. Dilek Kars, 1 ton atık kâğıdın geri dönüştürülmesiyle 17 ağacın kurtarıldığını söyledi. Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in öncülüğünde gerçekleştirdikleri geri dönüşüm projelerinden örnekler veren Dr. Dilek Kars, dünya ekosistemi ve dünya tarımı için arıların hayati önem taşıdığını vurgulayarak arıların yok olması halinde, pek çok bitkinin ve dolaysıyla canlının üremesinin duracağını söyledi. Yaklaşık 1 saat süren panelin ardından, soru cevap bölümünde öğrencilerin sorularını da yanıtlayan Kars’a katkılarından dolayı plaket ve çiçek takdim edildi.

Tema Tasarım |