Ana Sayfa İstanbul, Türkiye 8 Şubat 2019

Sivas Dernekler Dayanışma Federasyonu Kamuoyuna Duyuru

İstanbul’da faaliyet gösteren ve artık İstanbul ile özdeşleşmiş Sivas’a bağlı sivil toplum kuruluşları, 31 Mart yerel seçimlerinde…

İstanbul’da faaliyet gösteren ve artık İstanbul ile özdeşleşmiş Sivas’a bağlı sivil toplum kuruluşları, 31 Mart yerel seçimlerinde Sivas Toplum Örgütleri olarak geçmişte olduğu gibi bu yerel seçimlerde de herkes kapısının önünden sorumludur anlayışı ile hareket edeceğiz.
Tüm Türkiye’deki Sivaslı hemşehrilerimize duyurumuzdur. Sivas dışında yaşayan 7.500.000 hemşehrimizin yoğun olduğu bölgelerde hiç bir siyasi partiye oy vermeyeceğimizi kamuoyuna bildiririz.
Özellikle de, İstanbul’da yaşayan nüfusun dörtte biri Sivaslı olmasına karşın siyasi partiler bizleri adeta görmezden gelmiştir. Geçmiş seçimlerde olduğu gibi bu seçim sürecinde de açıklanan listelerde Sivaslı adayların olmadığını öğrendik.
Sivaslı sivil toplum kuruluşları olarak tüm siyasi partilere çağrımızdır. Hiç bir siyasi partiye aday önerisinde bulunmadık. Ancak kendi iradeleriyle siyasi partilere müracaatta bulunan adaylardan bir kaçını siyasi parti listelerinde görmek bizi sevindirir.
Zaman geçmeden bu talebimizi göz önünde bulunduran partilere tüm gücümüzle destek olacağımızı siyasi partiler nezdinde kamuoyuna bildiririz.
Sivas Dernekler Dayanışma Federasyonu

SİDADFED
Aziz Bozkurt

Google News XX Sitesi


Tema Tasarım |