Ana Sayfa İstanbul 6 Aralık 2019

Şoför Kaldı, Vicdansız Başkan Yardımcısı Gitti!

AKP’li Güngören Belediyesi’nin Başkan Yardımcısı Veysel İpekçi, “kendisini görüp ayağa kalkmadı” diye belediyede çalışan bir şoföre “tuvalet…

AKP’li Güngören Belediyesi’nin Başkan Yardımcısı Veysel İpekçi, “kendisini görüp ayağa kalkmadı” diye belediyede çalışan bir şoföre “tuvalet önünde oturma” cezası verdi. Belediye Başkanı Bünyamin Demir, İpekçi’nin istifasının alındığını açıkladı.
Başkan yardımcısı Bünyamin Demir kendisin görüp ayağa kalkmayan 30 yaşındaki belediye şoförü E.T’ye sonraki mesai günüde tuvaletin yanına oturma cezası vermiş; bir kaç çalışkanın tepkisiyle durum binada bulunmayan Güngören Belediye Başkanı Bünyamin Demir’e iletilmişti.

BELEDİYE BAŞKANINA ŞİKAYET GİDİNCE… Birkaç çalışanın tepki göstermesi üzerine durum telefonla, gün boyunca binada bulunmayan Güngören Belediye Başkanı Bünyamin Demir’e iletildi. Başkan Demir’in yardımcısı Veysel İpekçi’yi telefonla arayıp uyardığı, bunun üzerine de İpekçi’nin E.T.’ye verdiği “cezayı” sonlandırmak zorunda kaldığı öğrenildi.

İSTİFASI ALINDI
Olayın ortaya çıkmasının ardından Güngören Belediye Başkanı Bünyamin Demir bir açıklama yaparak, aynı zamanda daha önce birlikte mimarlık bürosu çalıştırdıkları eski iş ortağı da olan Veysel İpekçi’nin “istifasının alındığını” belirtti. Demir, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Belediyemizde bugün meydana gelen üzücü olaydan dolayı ilgili başkan yardımcımızın istifası alınmıştır. Mesai arkadaşımız ve Güngören halkından özür dileriz. Kamuoyuna saygı ile duyurulur” ifadelerini kullandı.

CiddigazeteTema Tasarım |