Ana Sayfa Kültür, Maltepe 29 Ekim 2019

Vedat Narin’den Cumhuriyet Bayramı ve Gazeteciler Günü Kutlaması

Maltepe’nin saygın ve sevilen isimlerinden iş insanı Vedat Narin, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını ve 21 Ekim Dünya…

Maltepe’nin saygın ve sevilen isimlerinden iş insanı Vedat Narin, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını ve 21 Ekim Dünya Gazeteciler gününü kendi işletmesi olan ve 12 yıldır Maltepe’lilere eşsiz lezzetleri ile hizmet veren Pusula İşkembe’de yerel basın mensuplarına yemek vererek birlikte kutladı.  Bir gün sonra kutlanacak 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız’dan  bahseden Vedat Narin;
Cumhuriyetin ilanı ülkemizin dönüm noktasıdır. Binlerce yıllık bir medeniyet zincirinin en değerli ve son halkasıdır. Çok zor şartlarda, çok şehit vererek kazandık cumhuriyetimizi. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve tüm şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyoruz. Dualarımız O’nlar içindir.  Bizde bu güzel cumhuriyetimizi ilelebet yaşatmak için vicdanlı nesiller yetiştirmeliyiz. Parti ayırımı yapmaksızın  ilçemize, ilimize, ülkemize sahip çıkmalıyız. Bu vatana ihanet eden vatan hainlerine çok dikkat etmeli, onların ülkemizi bölmek için gerek içeride gerek dışarıda yapmış oldukları işbirliğine geçit vermemeliyiz. Bugün yapmış olduğumuz Barış Pınarı Harekatı ülkemiz üzerine oynanan oyunları gün yüzüne çıkarmıştır. Bu harekatla Türkiye’nin gücünü tüm dünya gördü. Biz millet olarak buyuz. Biz bir olduğumuz sürece kimse amacına ulaşamaz. Millet olarak Siyasetçisiyle, STK’sıyla,  vatandaşıyla ve halka doğru bilgilendiren gazetecisiyle bu girişimlere hep birlikte karşı durmalıyız dedi.

Vedat Narin basın mensuplarının Gazeteciler gününü de kutladı ve basın emekçilerinin çalışma koşullarının zorluğundan bahsederek işini doğru ve ilkeli yapan tüm gazeteci arkadaşlarımızı destekliyoruz dedi.  Gazeteciler sadece seçim zamanı hatırlanıyor. Bu büyük bir haksızlık.  Zor şartlarda ve çok emek vererek çalışıyorsunuz. Bunun gözardı edilmesi büyük bir hata dedi. Ne yazık ki gazeteciler, ”21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü’’ gibi özel bir günde hatırlanmadı. Hiçbir etkinlik düzenlenmedi dedi.
Yerel siyaset konusuna da değinen Vedat Narin;
‘’Ne gariptir ki Maltepe de bu ilçenin sahibi olan gerçek Maltepeliler etkisiz. Saha dışına itilmişler. Maltepe’yi gerçek Maltepeliler yönetmeli ve söz sahibi olmalı. Burayı yönetenlerin bu ilçede bir geçmişi, yaşanmışlıkları olmalı. Maltepe’nin hak ettiği yönetimi bizlere ancak gerçek bir Maltepe’li verebilir’’ dedi.
Biz de yemek sırasında sundukları eşsiz lezzetlerden seçim yapmakta zorlandık. Gerçek bir lezzet durağı oluğu iddiasını bizlere bir kez daha kanıtladı.
Özgür İfade Gazetesi olarak bu örnek davranışından dolayı Vedat Narin’i kutluyor ve teşekkür ediyoruz.Tema Tasarım |