Ana Sayfa Türkiye 5 Aralık 2019

Samsun’da Kadın Güvenliğe Tekme Tokat Saldırdı

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ) Kurupelit Yerleşkesi içerisinde yer alan Kredi Yurtlar Kurumu’na bağlı Karadeniz Öğrenci Kız Yurdu’nda…

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ) Kurupelit Yerleşkesi içerisinde yer alan Kredi Yurtlar Kurumu’na bağlı Karadeniz Öğrenci Kız Yurdu’nda bayan güvenlik görevlilerini, güvenlik amiri önce azarladı, sonra tekme tokat dövdü, yerlerde süründürdü. Dehşet olayın görüntüleri kadına şiddeti gözler önüne sererken, ‘devletin yurdunda’ da çalışana nasıl mobbing uygulandığını ortaya  koydu. 

Samsun OMÜ Kurupelit Yerleşkesi’nde yer alan Kredi Yurtlar Kurumu’na bağlı Karadeniz Öğrenci Kız Yurdu’nda altı ay önce yaşanan olayın skandal görüntüleri, şiddete  sessiz  kalamayan olayın görgü tanıkları  tarafından ortaya çıkarıldı.  Kadın güvenlik görevlisinin yaşadığı şiddet güvenlik görevlilerinden sorumlu olduğu iddia edilen kişi olan M.K., isimli amire  kapının geç açılmasıyla başladı, daha sonra fiziki şiddete döndü. K., “Bana bu kapıyı açacaksınız, siz kimsiniz, terbiyesizler, “diyerek güvenlik görevlilerine ilk etapta çıkışırken, sonrasında eline geçirdiği kırtasiye malzemelerini güvenlik görevlilerine rasgele fırlattı, hırsını alamadı yerlerde sürükledi. 

HAKARETLER YAĞDIRDI 

Görüntülerde K., ‘Sen ne yapıyorsun’ diyen kadın güvenlik görevlilerine saldırdığı kamera görüntülerinde görülüyor. Bir güvevlik görevlisini ise attığı cisimle yaralayan K., ardından kendisini durdurmaya çalışan iki kadın güvenlik görevlisine de sözlü hakaret ettikten sonra fiziki müdahalede bulunuyor. Ekmek mücadelesi veren kadın güvenlik görevlilerine fiziki müdahale eden K., bu arada hakaretlerine devam ediyor. Güvenlik, görevlilerine ‘Terbiyesizler’ diyerek hakaret eden M.K., kadın güvenlik görevlilerine ait telefon ve benzeri eşyaları yere atarak kırıyor. Bir güvenlik görevlisini kolundan tutup beton zemin üzerine atan K., kadınlara “Paraya ihtiyacınız var “şeklinde söz söyledikten sonra, güvenlik görevlilerinin olayı 155 imdat hattına bildireceğini söylemesinin ardından olay yerinden ayrılıyor.  

GÜVENLİKÇİLER ŞİKAYET ETTİ SONRA VAZGEÇTİ 

Geçtiğimiz aylarda yaşanan olayın görüntüleri yeni ortaya çıktı. Bu olayın üstünün örtüldüğü iddia edilirken, sözlü ve fiziki şiddete uğrayan güvenlik görevlilerinin işinden olma korkusuyla önce şikayetçi oldukları, sonrasında ise şikayetlerini geri çektiği öğrenildi. Güvenlik sorumlusunun o yurttan alınıp başka bir yurda verildiği öğrenildi. Görüntüler, büyük infial yarattı. Samsun Valiliği’ninde konu ile ilgili geniş çaplı soruşturma başlattığı belirtliyor. 

Kadın güvenlik görevlilerinden sorumlu olduğu iddia edilen M.K’nın kadınlara uyguladığı fiziki ve sözlü şiddet kamera görüntülerine yansıdı.  Kaynak Samsun Haber Ajansı

Google News XX Sitesi


Tema Tasarım |