Ana Sayfa Uncategorized 26 Aralık 2019

12 yaşındaki erkek çocuğa tarikatçıların yurdunda defalarca tecavüz…

Edinilen bilgiye göre Denizli Çivril Akpınar mahallesinde bulunan Süleymancılar tarikatına ait özel bir öğrenci yurdunda 12 yaşındaki erkek öğrenci M.S.’ye tecavüz edildiği öne…

Edinilen bilgiye göre Denizli Çivril Akpınar mahallesinde bulunan Süleymancılar tarikatına ait özel bir öğrenci yurdunda 12 yaşındaki erkek öğrenci M.S.’ye tecavüz edildiği öne sürüldü.

Yurtta belletmen olarak kalan E. T. (19) ortaokulu öğrencisi 12 yaşındaki M.S.’ye defalarca tecavüz ettiği iddia edildi.

12 yaşındaki öğrenci M.S.’yi yaşananları anlatmaması konusunda uyaran ve şiddet uygulayan E. T. tecavüzlerini arttırınca küçük çocuk durumu yurt müdürü M. Ç.’a anlattı. 

Müdür M. Ç. Küçük çocuğa olayı unutmasını ve kapatması gerektiğini söyleyerek belletmen E. T.’yi Denizli’de aynı vakfa bağlı başka bir yurda gönderdi. Yaşadığı olayın etkisinden kurtulamayan ve içine kapanan küçük çocuk okulda durumu bir arkadaşına anlatarak intihar etmek istediğini söyledi. Ertesi gün sınıfta yalnız kaldığı sırada intihar notu yazan ve başından geçenleri anlatan öğrenci notu sınıfın penceresinden attı. Notu bulan arkadaşları durumu hemen okul idaresine bildirerek sınıfa çıktılar.

Yaşanan gelişmelerden sonra uzman psikologlar eşliğinde ilk ifadesi alınan küçük öğrenci M.S., Denizli sosyal Hizmetler Müdürlüğü yetkilileri tarafından koruma altına alındı.

Çocuk İzleme Merkezinde avukat uzman psikolog ve Sosyal Hizmetler yetkilileri eşliğinde alınan ifadesinde küçük öğrenci M.S., belletmen E: T. tarafından yurdun bodrum katındaki personel odasında, revir, yatakhane ve çatı bölümünde defalarca tecavüze uğradığını söyledi.

Alınan ifadeden sonra E. T.’nin her yerde arandığı, Çivril Yurt Müdürü M. Ç. hakkında soruşturma açıldığı belirtildi.

Olayla ilgili adli soruşturma devam ediyor.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Denizli Valiliği olayla ilgili şu açıklamayı yaptı:

Bazı Basın Yayın organlarında yer alan Denizli’nin Çivril İlçesinde özel bir yurtta kalan 12 yaşındaki erkek öğrenciye yurdun belletmeni tarafından cinsel istismar edildiği yönündeki haberlere ilişkin olarak kamuoyunun aydınlatılması ve bilgilendirilmesi adına aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.                                                                                       

Söz konusu haberlerde yer alan olay ile ilgili 23.12.2019 günü başlatılan ‘Çocuğun Cinsel İstismarı’ soruşturmasında mağdur çocuk M.S. Denizli Çocuk Esirgeme Kurumu’na teslim edilmiştir. Olayın Şüphelisi E.T. nin yakalanması yönünde çalışmalar ise sürmekte olup, iddia edilen konu ile ilgili adli ve idari soruşturma devam etmektedir.  

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
Kaynak KRT

Google NewsTema Tasarım |