Ana Sayfa Uncategorized 15 Ağustos 2019

Çocukluğumuzda ki Dondurmaların Adresi: Konak Kafe

Amasra’ya yolunuz düşerse Konak Kafeye mutlaka uğrayın. Dondurma ve sütlü tatlılarının tadına bakmadan geçmeyin diyoruz . İşletmecileri …

Amasra’ya yolunuz düşerse Konak Kafeye mutlaka uğrayın. Dondurma ve sütlü tatlılarının tadına bakmadan geçmeyin diyoruz . İşletmecileri  Saltuk ve Bikem Karakaş’tan Konak Kafe’yi sizlere kısaca tanıtmalarını istedik:

Konak Cafe’yi 2003 yılında Amasra’da ki aile evimizin altında otuz metrekarelik
Dükkanda açtık. Dondurma ve sütlü tatlılar üretip ana ürünlerimiz olarak satmayı planladık.O günlerde piyasada çocukluğumuzda yediğimiz mis gibi salep kokan damla sakızlı geleneksel Türk dondurmasını üreten işletmeler sayıları yok denecek kadar azalmıştı.

Artık bizim çocuklarımız fabrikalarda üretilen, ya da katkı maddeleri ile hızlıca üretilip piyasaya sürülen adına dondurma denilemeyen dondurma sanılan ürünleri tüketiyordu. Çocuklarımıza,çocukluğunun dondurmasını özleyen büyüklerimize o eski dondurma tadını yaşatmak için kolları sıvadık.

Geleneksel dondurma salep, süt, damla sakızı ana hammaddeleri ile yapılıyor. Hepsi doğal.En iyi malzemeleri kullanarak dondurmamızı yapmaya başladık. Meyveli dondurmalarımızı da aynı şekilde katkı maddesi kullanmadan gerçek meyvelerden yaptık. Bütün çeşitlerimizin en iyi tatlara ulaşması için uzun üretim aşamalarından geçirerek müşterilerimizin beğenisine sunduk. Önceleri altı olan dondurma çeşitlerimizi yıllar içinde on dört’e çıkardık.

Sütlü tatlılarımızı da aynı şekilde geleneksel tatlarında üretip tüketicilerin beğenisine sunduk.

2003 yılında dükkanımızı açtıktan bir yıl sonra işletmemiz bütün dünyada gezi rehberi olarak kullanılan Guide Du Routard Turquie’de Amasra’da gidilmesi tavsiye edilen yerlerli stesine girdi. 2013 yılında on yıl üst üste Guide Du Routard Turquie’de yer aldığımız için onuncu yıl plaketi ile ödüllendirildik.

Google News XX Sitesi


Tema Tasarım |