Ana Sayfa Uncategorized 29 Ekim 2019

Maltepe Belediyesi İşçileri Direnişe Devam Kararı Aldı

Maltepe Belediyesi işçiler direnişe devam kararı aldı Evrensel gazetesinin haberine göre Maltepe Belediyesini teklifini reddeden işçiler mücadeleye…

Maltepe Belediyesi işçiler direnişe devam kararı aldı

Evrensel gazetesinin haberine göre Maltepe Belediyesini teklifini reddeden işçiler mücadeleye devam etme kararı aldı

Maltepe Belediyesinde işçilerin toplu sözleşme maddelerinin uygulanması talebiyle başlattıkları iş bırakma eyleminin ardından Belediye yönetimi yeni bir teklif yaptı. İşçiler teklifi reddetti.

Maltepe Belediyesi, iş bırakan işçilere aylık 270 lira zam teklifi yaptı. İşçiler referandum yaparak belediyenin daha önce imzaladığı sözleşmeyi uygulamasını isteyerek, mücadeleye devam kararı verdi. İşçiler bu devam kararını, sandık kurarak, oy kullanarak hep birlikte aldı.

Maltepe Belediyesinde toplu iş sözleşmesinin uygulanması ve işten atılan 5 işçinin geri alınması talepleriyle işçilerin iş bırakmasının ardından Maltepe Belediyesi, CHP İstanbul İl Yönetimi ve Genel-İş sendikası bir görüşme gerçekleştirdi. CHP İstanbul İl Başkanlığında yapılan görüşmede Maltepe Belediyesi, “Atılan 5 işçinin geri alınması ve işçi ücretlerine aylık 270 lira (uygulanmayan TİS’te bu rakam yaklaşık 800 lira tutarındaydı) zam” teklifi yaptı. Görüşmede yapılan teklif üzerine işçiler bugün referanduma gitme kararı aldı. İşçiler referandum sonucunda direnişe devam etme kararı aldı.

Google NewsTema Tasarım |