Ana Sayfa Gündem, Maltepe, Türkiye 8 Haziran 2020

MALTEPE BELEDİYE BAŞKANI SAĞLIK BAKANINI DUYDUN MU?

‘İlçenin En Yoğun Caddesinde Çöp Kovası Neden Yok; Duyarlı Gazetecilikle İki Kez Haberleştirerek Uyardık Neden Sorunu Çözmüyorsunuz?’…

‘İlçenin En Yoğun Caddesinde Çöp Kovası Neden Yok; Duyarlı Gazetecilikle İki Kez Haberleştirerek Uyardık Neden Sorunu Çözmüyorsunuz?’

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, kullanılmış maske ve eldivenlerin canlı virüs taşıyabileceği uyarısında bulunarak, “Çıkardığınız maske ve eldivenleri yere atmayın, çöpe atar atmaz da yenisini takın” dedi.

Bakan Koca, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Kullanılmış koronavirüs maskesi ve eldivenler, canlı virüs taşıyabileceği için risklidir. Dışarıda, muhtemelen yenisini takmak için çıkardığınız maske ve eldivenleri yere atmayın, çöpe atın. Salgın dünyayı bu denli etkilemişken çevreyi de kirletmesine lütfen izin vermeyin” ifadesini kullandı.

MALTEPE BELEDİYESİNİ İKİ KEZ UYARDIK
27 Şubat 2020 de ‘ÇÖP KOVASINI KALDIR, YERE ÇÖP ATANA 351 TL CEZA KES!’ başlığıyla ve son olarak da 07 Nisan 2020 de ‘SENİN ŞİKAYET ETMEYE HİÇ HAKKIN YOK MALTEPE BELEDİYESİ!’ başlığıyla Maltepenin en işlek caddesinde çöp kovası olmamasını ve bu gün sayın Bakanın dikkat çektiği kullanılmış maske tehlikesine dikkat çekmiştik.

Maltepenin en yoğun caddesinde çöp kovaları olmadığını haberleştirmiş ve neden çöp kovası olmadığını sormuştuk. Maltepe belediyesinin çok çok demokrat şeffaf Chp Ali Kılıç belediyeciliği her zaman ki gibi bu haberleri dikkate alma gereği duymadı. Caddenin bir sorumluluğunun da İBB’de olması sorunun çözümünde bir engel teşkil etmeyeceği; her halükarda İBB ile istişare ederek insan sirkülasyonunun yoğun olduğu bu caddeye mutlaka çöp kovası koyulması gereği sayın Sağlık Bakanının da uyarısıyla kaçınılmaz görünüyor.

Halk sağlığı, çevre temizliği gibi halkı direk ilgilendiren konularda Maltepe chp Ali Kılıç belediyeciliğinin duyarsızlığı, ilgisizliğini kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.
08 Haziran 2020 / ÖZGÜR İFADE

İlgili İki Haberin İçerine Aşağıda Ulaşa Bilirsiniz…

http://ozgurifade.com.tr/senin-sikayet-etmeye-hic-hakkin-yok-maltepe-belediyesi/
http://ozgurifade.com.tr/cop-kovasini-kaldir-yere-cop-atana-351-tl-ceza-kes/
Google News XX Sitesi


Tema Tasarım |