Ana Sayfa Dünya, Gündem 28 Mayıs 2020

111 YAŞINDAKİ KADIN KORONAVİRÜSÜ YENDİ

111 yaşındaki kadın Şili’deki koronavirüsten kurtuldu. Hastayı tedavi eden doktorlar, hastalığın herhangi bir semptomunu zar zor gösterdiğini…


111 yaşındaki kadın Şili’deki koronavirüsten kurtuldu. Hastayı tedavi eden doktorlar, hastalığın herhangi bir semptomunu zar zor gösterdiğini söyledi.

BUENOS AIRES, 27 Mayıs. 111 yaşındaki bir Şilili kadının yeni koronavirüsten tamamen iyileştiğini söyledi. 12 Nisan’da kadın koronavirüs için pozitif test etti. Hastayı tedavi eden doktorlar, hastalığın herhangi bir semptomunu zar zor gösterdiğini söyledi.

Huzurevinin başı Maria Paz Sordo, daha önce kadının nefes alma problemleri yaşadığını ekleyerek, “Normalden bir veya iki kez daha yüksek bir sıcaklıkta koştu, ancak öksürük gelişmedi,” dedi.

Şili ilk onaylanmış koronavirüs vakasını 3 Mart’ta açıkladı. Bugüne kadar ülkede 77.900’den fazla vaka ve 806 ölüm var. 18 Mart’ta Şili yabancılar için sınırları kapattı. Başkan Sebastian Pinera ulusal bir olağanüstü hal ilan etti. Toplu toplantılar yasaklandı ve başka kısıtlamalar da getirildi.

Aralık 2019’un sonlarında, Çinli yetkililer, Dünya Sağlık Örgütü’nü (WHO), Çin’in merkezindeki Wuhan şehrinde daha önce bilinmeyen bir pnömoninin patlak vermesi hakkında bilgilendirdi. O zamandan beri, DSÖ tarafından COVID-19 olarak adlandırılan yeni koronavirüs vakaları Rusya dahil dünyanın her köşesinde bildirilmiştir.

11 Mart 2020’de DSÖ, koronavirüs salgını salgını ilan etti. Son istatistiklere göre, dünya çapında 5.701.000’den fazla insan enfekte olmuş ve 352.000’den fazla ölüm bildirilmiştir. Buna ek olarak, şimdiye kadar 2.445.000’den fazla birey dünyadaki hastalıktan kurtuldu. tass.com
EPA-EFE / RAPHAEL ALVES
28 Mayıs 2020 / ÖZGÜR İFADE

Google NewsTema Tasarım |