Ana Sayfa Gündem, Türkiye 9 Haziran 2020

15 Temmuz’un Şehit ve Gaziler Paralarını da İç Etmişler

15 TEMMUZ GAZİLERİ ÖDENMEYEN MİLYONLAR İÇİN SOKAĞA ÇIKTI BAKANLIK ÖNÜNDE EYLEM YAPTIAile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı…

15 TEMMUZ GAZİLERİ ÖDENMEYEN MİLYONLAR İÇİN SOKAĞA ÇIKTI BAKANLIK ÖNÜNDE EYLEM YAPTI
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı önünde toplanan 15 Temmuz gazileri ve şehit yakınları, basın açıklaması yaparak sorunlarını dile getirdi.

“Adeta 2. sınıf muamelesi görmekteyiz”
Devletten pozitif ayrımcılık talep etmediklerini belirten 15 Temmuz gazileri, “Bizler 15 Temmuz şehit yakınları ve gaziler olarak hiçbir konuda pozitif ayrımcılık talep etmiyoruz. Aziz milletimiz bilsin ki; 15 Temmuz şehit yakınları ve gaziler olarak bizler ilgili kurumlar tarafından adeta 2. sınıf şehit yakını ve gazi muamelesi görmekteyiz” ifadelerini kullandı.

“Tutulmayan sözler için kırgınız”
Açıklamanın devamında darbe girişiminin üzerinden geçen 4 yıla rağmen kendilerine verilen sözlerin tutulmadığını ifade eden gaziler ve şehit yakınları, “2016 Temmuzundan bu yana hükümetimiz tarafından bizlere birtakım sözler verilmiş fakat bu sözlerin bir kısmı ne yazık ki yerine getirilmemiştir. Tutulmayan sözler yüzünden şehit yakınları ve gaziler olarak kırgınlığımızı ifade etmek istiyoruz” sözlerine yer verdi.

300 Milyonun muhattaplarına dağıtmını talep ediyorlar
Şehit yakınları ve gaziler, kendileri için toplanan ve devletin kasasında olduğu açıklanan 300 milyon TL’nin ivedilikle son kuruşuna kadar muhataplarına dağıtılmasını istediler. ANKA Haber Ajansı-wanhaber
09 Haziran 2020 / ÖZGÜR İFADETema Tasarım |