Ana Sayfa Gündem, İstanbul, Maltepe 2 Ocak 2020

2019 Yılı Belediyecilik Proje Ödülü Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’a Verilmeli!

  ‘Öyle Bir Proje Yaptı ki; Dostlar Gurur Duydu, Düşmanlar Çatırdadı’ Maltepe Belediye başkanı Ali Kılıç 6…

 

‘Öyle Bir Proje Yaptı ki; Dostlar Gurur Duydu, Düşmanlar Çatırdadı’

Maltepe Belediye başkanı Ali Kılıç 6 yıldır Maltepe’ye yaptığı inanılmaz hizmetlere ve muhteşem projelere 18 Ekim 2019 günü Zümrütevler Akşemseddin caddesinde bir yenisini daha eklemişti. Maltepe Belediyesi, kavşak ve sokakları düzenleyerek yaya güvenliğini artıracak “Yaya Güvenliği Dönüşüm Provası” projesini pilot mahalle olarak seçilen Zümrütevler’de başlatmıştı.

ÇİM BİLE UNUTULMAMIŞ

Belediye başkanı Ali Kılıç “Yaya Güvenliği Dönüşüm Provası” PROJESİNİ görkemli bir törenle belediye başkan yardımcıları, mahalle muhtarları, ilçenin siyaset figürleri ile açmıştı. En ince ayrıntısına kadar Projesiyle yakından ilgilenen, oturma banklarından saksılara kadar hatta ve hatta çimensiz projemi olur düşüncesiyle 5 metre uzunluğunda 2 metre genişliğinde ki bir alana çim dekorlu yeşil plastik halı bile serip boya cila ile yerleri güzelleştirdi.

Aradan geçen 2.5 ay’ın sonunda Maltepe belediye başkanı sayın Ali Kılıç’ın  bu muhteşem projesini yerinde gözlemlemek ve övgü ile bahsetmek için büyük bir hevesle gidip ziyaret ettik. Bir kez daha Maltepelilerin belediye başkanları ile ne kadar övünse, ne kadar gurur duysalar azdır diye düşündük.

GERÇEKTEN İNANILMAZ

Bir kamusal alanı beğenmeyip, ben daha iyisini yaparım diye ortaya çıkmak değerli ve anlamlıdır; ancak bu şov ve gövde gösterileri ile ortaya konan bu Zümrütevler  projesinde şahsen ne değer nede bir anlam bulamadık. Keza bölge halkıyla yaptığımız görüşmede anladık ki Ali Kılıç’ın bu muhteşem projesini ilk kez gören sadece biz değil, orada yaşayan, nefes alan halk da bir şey anlamamış, anlam verememiş.

Nedir bu rezalet, bu aymazlık, bu ilçeyi bu denli aptal yerine koymak!

Onca şovla, onca şatafatla ortaya çıka çıka meydan da taşlar, yeşil diye plastikten bir halı, 2 saksı, 5 tane bank; ha birde yarısı kaybolmuş boyalarınız ve medarı iftarınız Zümrütevlerin ortasında tam bir mezbelelik.

Tüm Maltepeliler mutlaka bu muhteşem projeyi gidip yerinde görmeliler; şayet buna vakit ve imkan yaratamayanlar var ise hazırladığımız Youtube üzerinde yer alan hazırladığımız görseli izleye bilirler.

https://www.youtube.com/channel/UCTK5n2JtmAGp9u1OH_xZB1Q

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’a Sorular:

*Bu muhteşem proje için kimlere çıkar sağladınız?

*Bu Proje İçin Maltepe halkının kaç lirasını çöp yaptınız?

*Proje ortaklarınızdan olan Hollanda Bernard van Leer Vakfı ile hangi ilişkileriniz var?

03 Ocak 2020-Abidin SARI / ÖZGÜR İFADE

Google News XX Sitesi

İlginizi çekebilir

YİNE AMA YENİ PAKET!

YİNE AMA YENİ PAKET!Tema Tasarım |