Ana Sayfa Dünya, Gündem, Sağlık 16 Nisan 2020

ABD’NİN UKRAYNA’DA Kİ ASKERİ BİO LABORATUARINDA VİRÜS MÜ ÜRETİLİYOR!

‘Ukrayna Muhalefet Ukrayna’daki ABD’nin Askeri Biyo-Laboratuvarlarına Soruşturma Çağrısında Bulundu; Cumhurbaşkanı  Zelensky ve Başbakan Shmygal Direniyor’ Muhalefet Platformu…

‘Ukrayna Muhalefet Ukrayna’daki ABD’nin Askeri Biyo-Laboratuvarlarına Soruşturma Çağrısında Bulundu; Cumhurbaşkanı  Zelensky ve Başbakan Shmygal Direniyor’

Muhalefet Platformu üyeleri, Ukrayna’daki Bilim ve Teknoloji Merkezi’nde çalışan ve diplomatik dokunulmazlıkları olan ABD tarafından finanse edilen biyolojik laboratuvarı için soruşturma talep etti.

KIEV, 15 Nisan / TASS /. Ukrayna Muhalefet Platformu – For Life partisi yetkilileri 15 ABD askeri biyolojik laboratuvarının operasyonunu araştırmaya çağırdı. Partinin Siyasi Konseyi başkanı Viktor Medvedchuk partinin Çarşamba günü partinin web sitesinde yayınlanan aynı partiden Renat Kuzmin’den gelen bir mesajdan sonra Ukrayna’nın ortaya çıkışından bu yana tehlikeli hastalık salgınları gördüğünü savunuyor.

“Muhalefet Platformu – Yaşam için Siyasi Konseyi başkanı ve partimizden bir milletvekili olan Renat Kuzmin, Ukrayna Cumhurbaşkanı Vladimir Zelensky, Başbakan Denis Shmygal, Sağlık Bakanı Maxim Stepanov ve güvenlik hizmeti SBU Ivan Bakanov, 15 ABD askeri biyolojik laboratuvarının Ukrayna’daki operasyonu hakkında bilgi sunma talebiyle, bu laboratuvarlar Ukrayna vatandaşlarının yaşamını ve sağlığını tehdit eden yasadışı faaliyetler yürütüyor. Avrupa kitle iletişim araçları açıkça bunun hakkında yazıyor, “Medvedchuk dedi.

Diyerek şöyle devam etti: “Yetkili makamların, ABD biyo-laboratuvarlarının ülkemizdeki faaliyetleri ile ilgili olarak Ukrayna ve ABD arasındaki yasadışı ‘işbirliği’ örneklerini kamuoyuna açıklamasını talep ediyoruz. Bu ‘işbirliği’, [Viktor] Yuşçenko başkanlığında tekrar başladı. [Pyotr} Poroshenko ve mevcut makamlar altında devam ediyor “diyor mesaj.

Örnek olarak Medvedchuk ve Kuzmin, Ukrayna’daki Bilim ve Teknoloji Merkezi’nden (STCU) bahsettiler – çalışanları diplomatik dokunulmazlığa sahip olan ABD yetkilileri tarafından finanse edilen uluslararası bir kuruluş. Medvedchuk ve Kuzmin, “Bu merkez kitle imha silahlarının yaratılmasına yönelik projelerin finansmanında yer alıyor.” Dedi.

BULAŞICI HASTALIKLAR ARTTI

Medvedchuk ve Kuzmin yaptığı açıklamada, “Ukrayna’da ABD biyo-laboratuvarlarının ortaya çıkması ve STCU projelerinin finansmanına, ülkedeki ciddi bulaşıcı hastalıkların birkaç salgını eşlik etti.” Dedi. Muhalefet yasa koyucuları, “Ciddi bulaşıcı hastalıkların artan oranları göz önüne alındığında, Ukrayna’daki tehlikeli yabancı biyolojik tesislerin gizli ve şeffaf olmayan faaliyetlerinin gerçekte Ukrayna vatandaşları üzerindeki virüs ve bakterileri test etmeyi amaçladığını söylemek için sağlam zeminler var.”

POROSHENKO İKTİDARA GELİNCE  TEKRAR BAŞLANDI

2010-2012’nin biyolojik laboratuvarların güvenlik kurallarına uyma konusundaki sondalarının, tehlikeli enfeksiyon sızıntılarına neden olabilecek bir dizi kaba ihlali ortaya çıkardığını hatırlıyorlar. 2013 yılında, biyolojik deneyler alanında Ukrayna-ABD işbirliğini sona erdirme kararı alındı. Muhalefetteki Ukraynalı politikacılar, “Ancak, Poroshenko’nun iktidara yükselmesiyle bu program yeniden başladı.” “Ayrıca, yetkililer biyolojik güvenliği sağlamak için belirli standartları belirleyen, böylece milyonlarca Ukraynalı hayatı ve sağlığı tehlikeye sıhhi kuralları ortadan kaldırmıştır.”

DENEYLERİN SONA ERDİRİLMESİ İSTENDİ:

Medvedchuk ve Kuzmin, Ukraynalı yetkilileri şu anda ülkede yurt dışından finanse edilen kaç ABD askeri laboratuvarının, faaliyetlerinin düzenleyici temelinin ve yetkililerin operasyonlarını nasıl kontrol ettikleri hakkında kapsamlı bilgi sunmaya çağırdı. Medvedchuk ve Kuzmin, “Ukrayna halkının gizli programlar hakkında bilgi sahibi olma hakkı var. Yetkililerin uzun zamandır halkının talebi üzerine ve ABD’nin çıkarları doğrultusunda yürüttüğü deneylerin sona ermesini talep ediyoruz.” Dedi.

UKRAYNA’DA BULAŞICI SALGINLAR:

Mesajlarında Medvedchuk ve Kuzmin, son yıllarda Ukrayna’daki tehlikeli bulaşıcı hastalıkların salgınlarından bahsetti ve bu görüşlere göre ABD laboratuvarlarının aktivitesi ile bağlantılı olabilir. 2009 yılında, bir virüs 450 yaşam iddia iddia bir hemorajik pnömoni neden oldu. 2011 yılında Ukrayna, 33 hasta hastaneye kaldırılarak kolera salgını yaşadı. Üç yıl sonra 800 hastaya da kolera teşhisi kondu. Bir yıl sonra Nikolayev’de 100’den fazla kolera vakası tespit edildi.

Ocak 2016’da, en az 20 askeri asker grip benzeri bir virüsden öldü. 200 kişi daha hastaneye kaldırıldı. İki ay sonra Ukrayna’da domuz ateşi virüsü A (H1N1) pdm09’un 364 yılında öldüğü, 2009 salgınına neden olan aynı türün Medvedchuk ve Kuzmin diyor. 2017’de Nikolayev’de hepatit A salgınının meydana geldiğini hatırlıyorlar. Bir diğeri o yılın yazında Kharkov’daki sonbaharda bir tane daha Zaporozhie ve Odessa’da izledi. TASSAJANS

VİRÜS DAHA ÖNCE İNGİLTERE’DE ABD İLE İLİŞKİLENDİRİLMİŞTİ

İngiliz medyasında yayınlanan bir haberde koronavirüsün kaynağını olduğuna inanılan mağaralarda yarasalar üzerinde yapılan deneylerin AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ ve ÇİN tarafından finanse edildiği ileri sürülmüştü.

İngiliz medyasının yayımladığı iddialar arasında en çok dikkat çeken detay ise mevzubahis deneylerin, AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ hükümetinden 3.7 milyon dolarlık hibe ile finanse ediliyor olması. Koronavirüs (Covid-19) genomunun dizilimi, Yunnan’ın mağaralarında bulunan yarasalarda saklı olduğu dile getirilmişti.

16 Nisan 2020 / Abidin SARI-ÖZGÜR İFADE

Google News XX Sitesi


Tema Tasarım |