Ana Sayfa Gündem 13 Eylül 2020

AĞIRMAN: ”BİN GÜNDE MEMLEKET HAREKETİ HALKIN AYAK SESİDİR”

Özlem Ağırman “Muharrem İnce’nin Bin Günde Memleket Hareketi girişimi önemlidir.”CHP den açıklamaları nedeniyle pek çok üye ile…

Özlem Ağırman “Muharrem İnce’nin Bin Günde Memleket Hareketi girişimi önemlidir.”
CHP den açıklamaları nedeniyle pek çok üye ile birlikte ihraç edilecekken CHP den istifa eden Özlem Ağırman’a Muharrem İnce’nin ‘1000 Günde Memleket Hareketi’ hakkında görüş ve düşüncelerini guncelpopulerhaber’e anlattı.

Ağırman: ”İnancım odur ki CHP yıpranmadan yönetim gereğini yapmalıdır. Bir kaç twiti nedeniyle partiden ihraç edilen veya uzaklaştırılanların adaleti için CHP yönetimi kurullarını harekete geçirerek Muharrem İnce için de gereğini yapmalıdır. Bunu yapmaz ise toplum CHP yönetiminin Muharrem İnce’den korktuğunu anlayacaktır. Daha küçük nedenler nedeniyle partiden Öztürk Yılmaz, İrem Çiçek, Yılmaz Ateş, pek çok il yöneticisi ihraç edilmişken Muharrem İnceye karşı harekete geçilmemesi çifte hukuk doğurur.

Muharrem İnceye karşı eleştiriler
Bu eleştirileri 24 Hazirandan bu yana trol grupları yapıyor. Başarısız olan CHP yönetimine gıkı çıkmayanlar, o gece cumhurbaşkanı adayı olmaktan başka özelliği olmayan Muharrem İnce’yi suçluyor. Oysa o gece için asıl açıklanması gereken şey, seçim güvenliği sistemi neden çöktü, ıslak imzalar neden toplanmadı, sandıklardan neden görevli yoktu? Bu sorulara CHP yönetimi henüz yeterince doyurucu cevaplar vermedi, veremedi. Üstelik o gece başarısızlığı tescil edilen kadrolar halen CHP üst yönetimindeler.

Ön seçimler ve parti içi demokrasi
CHP’de parti içi demokrasi yoksa parti yok demektir. Pek çok kez uyardık, adayları üyeler seçmeli diye. Kılıçdaroğlu göreve geldikten sonra bir kez ön seçim yaptı daha sonra kendi seçmenin tadına varmış olacak ki adayları hizip çeteleri ile birlikte belirlemeye başladılar. Bu o boyuta geldi ki 24 haziran seçimlerinin adaylarının belirlendiği gece yarısından sonra veya sabah pek çok şehirde, bölgede örneğin Hatay, Uşak, benim bölgemde aday isimleri güç odaklarınca yer değiştirdi, isimlerinin üstü çizildi. Bu CHP ve parti içi demokrasi için kabul edilemez.

Muharrem İnce sarayın değil halkın adamıdır.
Benim inancım budur, Elmalı köyünde oturan adam sarayın adamı olamaz, CHP yönetimi sarayın adamını bulmak istiyorsa Erdoğan’la görüşmeye giden genel başkan yardımcısına baksın. CHP li bile olmayan, Atatürk’ten hazzetmeyen yöneticilerine baksın, CHP kapansın vakıf olsun diyen genel başkan yardımcısına baksın.

“Bin Günde Memleket Hareketi” ihtiyaçtır.
Hep söyledim, her yeni parti umuttur, her hareket berekettir, demokrasinin çiçekleridir bunlar. Bu nedenle Muharrem İnce’nin başlattığı hareketi önemsiyorum. Bütün bu hareket ve yen, partilerin kurucu değerler ekseninde, Kemal Kılıçdaroğlu ve karanlık dostlarının ittifakına karşı, kurucu değerlerde, halkçı bir demokrasi cephesinde birleşmesini sağlamayı, bu yolda çalışmayı görev sayıyorum.

“Bin Günde Memleket Hareketi” partinin ilk adımıdır, halkın ayak sesidir.
ilk günden bugüne CHP de deforme olan kurucu değerleri savunacak yeni bir partinin zorunlu olduğunu söylüyorum. Parti olmadan seçime hazırlanmak mümkün değildir, gereken 100 bin imza bulunabilir ama seçimi organize etmek, iktidarı kurmak için bir parti gereklidir. Ben Muharrem İnce’nin başlattığı “Bin Günde Memleket Hareketi” nin doğru zamanda partiye dönüşeceğini düşünüyorum. Bunun için lazım gelen desteği tereddütsüz vereceğim.

Gelişim ve Demokrasi Partisi kuruluşu
Tabela hastası değiliz. Bir parti gerekiyor mücadele için bu illa bizim tabelamızda olacak demedik, demiyoruz. Her tür fedakarlığı yapacağımızı başka küçük partilere de ifade ettik. memleket yararına olduğu sürece doğru gördüğümüz bir girişimin yanında, içinde oluruz bundan kimsenin tereddüdü olmamalıdır. Memleket meselelerinde kişisel ikballer nedeniyle set olmayız.

Muharrem İnce ile birlikte çalışıyor musunuz?
24 Hazirandan bugüne Muharrem İnce ve ekibine destek oldum, bunu memleket meselesi olarak gördüm, düşünce ve görüşlerimi anlattım ve Muharrem beye de ilettim. Yolumuz ayrı değil, hareketin ve diğer gelişmelerin beklenmesinden yanayım. Onun iradesinin halkçı irade olarak sürdüğü, ilkelerde de anlaştığımız sürece ben her zaman taşın altına elimi koyacağım.”
13 Eylül 2020 / ÖZGÜR İFADE

Google NewsTema Tasarım |