Ana Sayfa Gündem, Politika, Yazarlar 6 Aralık 2020

AH KEMAL’İM VAH KEMALİM NE İÇTİ BİLMİYORUM AMA YİNE UÇMUŞ

Ah KeMAL’im vah keMAL’im ne içti bilmiyorum ama yine uçmuş.Chp’deki kadın kotasını yok denecek kadar az duruma…

Ah KeMAL’im vah keMAL’im ne içti bilmiyorum ama yine uçmuş.
Chp’deki kadın kotasını yok denecek kadar az duruma düşüren ve o kotadan da Mehmet Bekaroğlu gibi kişileri alan keMAL efendi bu gün yapmış olduğu açıklamada siyasette TOPLUMSAL CİNSİYET EŞİTLİĞİ’nden bahsetmiş.

Siyasette Cinsiyet Eşitliği söylemide kendi söylemi değil. Muhtemelen Bizim Tüzüğümüzde ve Parti Programımızdaki Kadın-Erkek eşitliği kısmından gördü şimdide kendi söylemi gibi lanse etmeye çalışıyor ve meclise teklifi sunacağız diyor.

Yahu önce bulunduğun partide eşitliği sağla demezler mi adama?
Ayrıca Siyasi Partiler Kanununda, kadın ya da erkek için belli bir oran şartı yok. İstersen partinin hepsi kadıdan oluşsun istersen hepsi erkekten oluşsun. Siyasi Partiler Kanunu senin partindeki kadın-erkek oranına karışmaz.

Görende Siyasi Partiler Kanununda kadın oranını düşük ve sabit zannedecek.
Vay anam vay Adam Meclise Önerge verecekmiş.
Chp’de kadının kimliğini silmek için çabalayıp sonrada Siyasette cinsiyet eşitliğinden bahsetmek nasıl bir yüzsüzlüktür?

Bir insan nasıl bu kadar yüzsüz ve arsız olabiliyor? İnsanda biraz gurur, onur, haysiyet, olur yahu…
Daha dün bir bayan Chp’den ihraç edildi. Babası Feto kumpaslarında mağdur edilmiş, annesi keyfi olarak sürgün edilmiş ATATÜRK’çü bir bayan sudan sebeplerle ihraç edildi.

Kim bu bayan biliyor musunuz?
İrem ÇİÇEK.
Feto kumpaslarına maruz kalan Dursun ÇİÇEK’in kızı İrem ÇİÇEK.
Babası Fetö kumpaslarında ceza evindeyken, annesi sırf eziyet çeksin diye, Banka Müdürü Can Akın Çağlar tarafından Ardahan’a sürgün edilen İrem Çiçek.
İrem’in annesini Ardahan’a süren Can Akın Çağlar şu an İBB’de Genel Sekreter.

Bir zamanlar Chp’li vekillerin ellerinde yolsuzluk belgelerini sallayıp, Yolsuzluklarını belgelerle ispat ettikleri Akpli banka müdürü Can Akın şu an İBB’de genel sekreter. Sorsan demokrasi derler, tepki gösterde hain ilan ederler.

İşte KeMAL’in hak, hukuk, demokrasi anlayışı.
Tacizciyi aklamaya çalışan Kaftancıoğlu’na tek kelime edemeyenler ATATÜRK’çü bir bayanı ihraç ediyorlar.
Sonrada utanmadan yüzleri kızarmadan, siyasette cinsiyet eşitliğinden basediyorlar.

Sen tacizciyi aklamaya çalışan, terör sevici Keftancıoğlu’na tek kelime etmiyorsun, tacizciye tek kelime etmiyorsun, millete iftira atan Aylin Nazlıaka’yı kadın kolları başkanı yapıyorsun, pkk destekçisi bir kişiyi belediyenin festivaline getiren Fatma Hürriyet Kaplan’a bir şey demiyorsun ve daha birçok ATATÜRK düşmanı haine sessiz kalıp demokrasi maskesi altında Chp’ye dolduruyorsun.

Sonrada “Atatürk Devrimleri’nin en önemlilerinden birisidir kadın hakları.” diyerek ATATÜRK’,çü bir bayanı sudan sebeplerle ihraç ediyor sonrada utanmadan Siyasette cinsiyet eşitliğinden bahsediyorsun.
İnsanın yüzü kızarır yahu!

Ali Haydar DİNÇER
Yenilik Partisi Bilişim Komisyon Başkanı
06 Aralık 2020 / ÖZGÜR İFADE

Google NewsTema Tasarım |