Ana Sayfa Gündem, İstanbul 21 Mayıs 2020

AKDENİZ’DE 6.2 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM

‘Prof. Dr. Ercan 2 Mayıs’ta Uyarmıştı; Aydın, Muğla, Antalya, Burdur, Isparta İçin Tehlike Büyüyor’ Orta Akdeniz’e 6.2…


‘Prof. Dr. Ercan 2 Mayıs’ta Uyarmıştı; Aydın, Muğla, Antalya, Burdur, Isparta İçin Tehlike Büyüyor’

Orta Akdeniz’e 6.2 büyüklüğünde deprem oldu; Bu, Akdeniz’i bu ay vuran ikinci deprem. Avrupa Akdeniz Sismoloji Merkezi’ne (EMSC) göre, orta Akdeniz bölgesinde Perşembe günü erken saatlerde 6.2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

Depremin merkez üssü, yaklaşık 240 km. EMSC, Yunanistan’ın Methoni bölgesinin (149 mil) güneybatısında, 10 km derinlikte olduğunu söyledi.

Merkez, 2 Mayıs’ta Yunanistan’ın Girit adasına 6 büyüklüğünde bir deprem yaptıktan sonra bu ay Akdeniz’i vuran ikinci deprem olduğunu söyledi.

Salı günü, Pasifik Okyanusu’nda Nikaragua dışında bir deprem meydana geldi ve binaların başkent Managua’nın yakınında sallanmasına neden oldu, ancak acil bir hasar raporu yoktu.

Amerika Birleşik Devletleri Jeoloji Araştırması, 5.1 büyüklüğündeki depremin Nikachagua Masachapa’nın 49 kilometre (30 mil) güneybatısında yer aldığını söyledi.REUTERS

AKDENİZ’DE Kİ TEHLİKEYE PROF. ERCAN 2 MAYIS’TA DİKKAT ÇEKMİŞTİ
Deprem Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Ercan 2 Mayıs’ta Muğla, Antalya, Aydın, Burdur, Isparta’ya uyarı “Hazırlıklı olun” uyarısı yapmıştı. http://ozgurifade.com.tr/akdeniz-de-deprem-alarmi/
21 Mayıs 2020 / ÖZGÜR İFADETema Tasarım |