Ana Sayfa Gündem, Maltepe, Türkiye 13 Eylül 2020

AKP DİYANETİ BESLİYOR CHP ALEVİLERİN CEMEVLERİNE ÇÖKÜYOR

AKP MAHALLE KONAĞINI DİYANETE VERDİ11.5 milyar lira bütçesiyle 8 bakanlığı geride bırakan Diyanet’e bina ve arazi yağdırıyorlar.Son…

AKP MAHALLE KONAĞINI DİYANETE VERDİ
11.5 milyar lira bütçesiyle 8 bakanlığı geride bırakan Diyanet’e bina ve arazi yağdırıyorlar.
Son yıllarda, Hazine ve yerel yönetimler eliyle Diyanet’e devredilen arsa ve taşınmazlara, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin, İstanbul Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (İSMEK) merkezi olarak kullandığı Bağcılar’daki mahalle konağı da eklendi.

AKP’li Bağcılar Belediyesi, 2009’dan beri İSMEK’in merkezi olan binayı, “Diyanet Gençlik Merkezi” olarak kullanılmak üzere Diyanet İşleri Başkanlığı İstanbul İl Müftülüğü Bağcılar İlçe Müftülüğü’ne tahsis etti.

MÜFTÜLÜK TALEP ETTİ
İSMEK’in Bağcılar Kazım Karabekir Mahallesi’ndeki merkezinin Diyanet’e tahsisi, 10 Eylül tarihli Bağcılar Belediye Meclisi’nde gündeme geldi. Meclis gündemine gelen raporda Diyanet İşleri Başkanlığı İstanbul İl Müftülüğü Bağcılar İlçe Müftülüğü’nün 24 Haziran 2020 tarihli talep yazısı yer aldı.

Yazıda, Bağcılar Kazım Karabekir Mahallesi 2550 parsel sınırları içinde bulunan Kazım Karabekir Mahalle Konağı’nın; Diyanet İşleri Başkanlığı’nca başlatılan “Gençliğe Değer Projesi” kapsamında “Diyanet Gençlik Merkezi” olarak kullanılmak üzere müftülüğe tahsis edilmesi talep edildi. Mahalle konağı, mecliste oy çokluğu ile 5 yıl süreyle müftülüğe tahsis edildi.

CHP ve İYİ Parti karara “hayır” oyu kullandı. Aynı oturumda Aile Sağlığı Merkezi olarak kullanılan Yenimahalle Konağı da “Aile ve Dini Rehberlik Bürosu” olarak kullanılmak üzere oy çokluğu ile 5 yıllığına Bağcılar Müftülüğü’ne tahsis edildi.

BÜTÇESİ, 8 BAKANLIĞI GERİDE BIRAKTI
Arsa-taşınmaz tahsisleri ve bütçe aktarımlarıyla dev kaynağın merkezi haline gelen Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 2020 yılı bütçesi 11.5 milyar lira. İçişleri Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı, AB Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı bütçe büyüklükleri ile Diyanet’in gerisinde kaldı.

Diyanet’e bağlı en büyük organizasyonlardan biri Türkiye Diyanet Vakfı (TDV). TDV’in yayın ve matbaa alanında “TDV Yayın Matbacılık ve Ticaret İşletmesi” ile inşaat ağırlıklı projeleriyle dikkat çeken KOMAŞ adlı bir iştiraki bulunuyor.


İsmek Binasını Diyanete Verdiler Diye Bağıran CHP Cenah kendi partilerinin Alevilerin Cemevine Çökmesine Ses Çıkartmıyor
CAMİLERİ DİYANETE VEREN CHP ALEVİLERİN TEK CEMEVİNE ÇÖKTÜ
Maltepe de Alevi toplumu kimseye minnet etmeden devletten de destek görmeden 1992 de kazma kürekle bir Cemevi inşasına girişti. Sırasıyla belediye başkanı olan ANAP’lı Bahtiyar UYANIK, AKP’li Fikri KÖSE ve CHP’li Mustafa ZENGİN dönemlerinde yapımı devam ede gelmiş ve 2014 yılı itibarı ile 2 katlı hizmet veren Cemevinde Aleviler ibadetlerini yapıp, cenazelerini kaldırıp, lokmalarını pay ederken öte yandan 7 katlı Cemevi kompleksinin kaba inşaatını bitirmişlerdi.

2014 de Kılıçdaroğlu tarafından ilçemize tepeden indirilen bay Ali KILIÇ’ın belediye başkanı yapılmasından sonra pişmiş tavuğun başına gelmeyen Alevilerin başına geldi Maltepe de.
Muhterem belediye başkanı önce yıkacağım yeniden yapacağım maceraları ile sekte vurdu 92’den beri süren oturmuş düzene. Proje yarışmaları düzenledi halkın karşı çıkmasına rağmen, sonunda halk muzaffer oldu, belediye başkanı bay Ali Kılıç’ın yaptığı 1 milyon liradan fazla masraf çöp oldu, üzülmemiştir çünkü harcadığı para kendisinin değildi nasılsa.

Kendi planını uygulamayı kafasına koyan Kılıçdaroğlu tarafından kollanıp korunan bay Kılıç tüm Maltepe halkından gizli… BAKIN BURASI ÇOKOMELLİ…
”Arsa belediyenin gerekçesiyle Cemevinin üzerinde bulunduğu arsayı üstünde ki Alevilerin kuruş kuruş imece ile yaptıkları Cemevi kompleksini belediye bünyesinde ki Süreyyapaşa isimli vakfa SATTI… Süreyyapaşa vakfı elde ettiği ganimeti bu kez yine belediye şirketi olan MATAŞ isimli ticari şirkete 25 yıllığına ”AYLIK GELİRİNİN %15’İNİN KENDİSİNE VERİLMESİ” şartı ile kiraya verdi…”

Yetmedi Kılıçdaroğlunun toz kondurmadığı ”BEN SİZİN ALİ’NİZİM” deme cüretinde bulunan bay Ali Kılıç haşmetmahapları Avrupanın çeşitli ülkelerinden topladığı içeride de çıkar menfaat erbabı 15-20 kişi ile vakıf kurdu ”Alevileri ben yöneteceğim, Cemevini ben işleteceğim” saçmalığının aktörü olurken ne CHP ilçe başkanlığından, ne CHP il başkanlığından nede Chp genel merkezinden bsy Kılıçdaroğlu ‘SEN NE YAPIYORSUN’ diye soran olmadı.
14 Eylül 2020 / ÖZGÜR İFADE

Chp Belediyesinin Çöktüğü Cemevi

http://ozgurifade.com.tr/belediye-camileri-diyanete-verdi-alevilerin-tek-cemevine-coktu/
Google News XX Sitesi


Tema Tasarım |