Ana Sayfa Gündem, İstanbul, Kültür, Maltepe 13 Aralık 2020

AKP’DEN YANDAŞA KOLTUK CHP’DEN ALEVİLERE DEĞNEK

AKP’DEN YANDAŞA KOLTUK CHP’DEN ALEVİLERE DEĞNEKYandaş işbirliği bitmedi! AKP’li belediye TÜGVA ve Ensar Vakfı ile protokol imzalayacakAKP’li…

AKP’DEN YANDAŞA KOLTUK CHP’DEN ALEVİLERE DEĞNEK
Yandaş işbirliği bitmedi! AKP’li belediye TÜGVA ve Ensar Vakfı ile protokol imzalayacak
AKP’li Çekmeköy Belediyesi aralık ayı meclis oturumunda Ensar Vakfı, TÜGVA ve Yeşilay Cemiyeti’nin ilçe belediyesi ile işbirliği yapılması için belediye başkanına yetki verilmesi talep edildi.

AKP’li Çekmeköy Belediyesi, Yüksek İstişare Kurulu’nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın bulunduğu Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA), Ensar Vakfı ve Yeşilay Cemiyeti ile işbirliği protokolü imzalayacak.

Ekrem İmamoğlu’nun başkan seçilmesinin ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) bu kurumlarla işbirliği protokollerini iptal etmişti.

Çekmeköy Belediye Meclisi aralık ayı meclis oturumu gündemine gelen teklifte Ensar Vakfı, TÜGVA ve Yeşilay Cemiyeti’nin ilçe belediyesi ile “konut, kültür ve sanat, turizm ve tanıtım, gençlik ve spor, sosyal hizmet ve yardım, orta ve yükseköğrenim öğrenci yurtları, meslek ve beceri kazandırma” gibi konularda işbirliği yapılması için belediye başkanına yetki verilmesi talep edildi.

Teklifin komisyon görüşünde TÜGVA’nın ve Ensar’ın vergi muafiyeti tanınan vakıflar olduğu anımsatıldı.

‘DOĞRU DEĞİL’
Teklifin belediye meclisinde görüşülmesi sırasında söz alan CHP’li Meclis üyesi Kamil Özkanca, “Yapılacak dayanışmanın halka herhangi bir fayda getirmeyeceğini düşündüğümüzden çoğunluk görüşüne ‘ret’ oyu veriyorum’’ dedi.

CHP Meclis Grup Başkanvekili Ünal Bellek de “Okul saatleri dışında verilecek kurslarla; çağdaş ve bilimsel eğitime aykırı faaliyetleri olan bu vakıflarla işbirliği yanlış. İBB’nin bu tür vakıflara kaynak aktarmaması üzerine ilçe belediyelerine yönelen bu vakıflara destek verilmesini doğru bulmuyoruz.

Bu iki vakfın Yeşilay Cemiyeti ile birlikte anılmasını da bir haksızlık olarak görüyoruz. Başkanlık makamına verilecek yetkilerin detaylarını ve amacını bilemediğimizden teklife Millet İttifakı olarak “hayır” diyoruz’’ dedi. Teklif, CHP ve İYİ Parti’nin ‘hayır’ oyuna karşın, AKP’lilerin oylarıyla kabul edildi.

CHP MALTEPE BELEDİYESİ CEMEVİNE ÇÖKÜYOR
2014 de göreve bizzat Kılıçdaroğlu tarafından beledye başkanı yapılan Ali Kılıç 6 yıldır ilçede ki tek Cemevine çökmek için tezgahlar ve tertipler düzenlemeye devam ediyor. Alevilerin 1992’de başlattıkları Cemevi inaşası Kılıçdaroğlu tarafından korunup kollanan Ali Kılıç göreve geldiğinde 7 katlı ve çatısı konmuş bir yapıya erişmişti. Chp’li belediye başkanı Alevilerin ve dostlarının yardım ve bağılarıyla inaşa olan Cemevini belediyenin mülkiyetine geçirmek için entrikalar ve tezgahlar çevirmeye devam ederken Çekmeköy de yaşananlara CHP’li yöneticilerin gösterdiği tepki çifte satandardın ve ayrımcı politikalarının bir örneği olarak dikkat çekiyor.
13 Aralık 2020 / ÖZGÜR İFADE

İŞTE MALTEPE DE CHP BELEDİYESİNİN MARİFETLERİ:

http://ozgurifade.com.tr/maltepe-cemevi-derneginden-aciklama/
http://ozgurifade.com.tr/cemevine-cokmeye-calisan-belediyeye-tepki/
http://ozgurifade.com.tr/belediyeden-alevi-isciye-cemevine-niye-gittin-sorusturma-ve-tehditi/
http://ozgurifade.com.tr/istanbul-anadolu-yakasinda-alevilere-yezid-zulmu/
http://ozgurifade.com.tr/esenyurtta-cami-satanlara-kopurenler-cemevine-coken-kendi-belediyesine-sus-pus/
Google News XX Sitesi


Tema Tasarım |