Ana Sayfa Gündem 2 Temmuz 2020

AKP’Lİ BAŞKANDAN KATLİAMA KATLİAM DİYENLERE SUÇ DUYURUSU

AKP’li isimden ‘Sivas Katliamı’ diyenler hakkında suç duyurusuSivas’ta AKP Gençlik Kolları Başkanlığı ve İl Genel Meclis üyeliği…

AKP’li isimden ‘Sivas Katliamı’ diyenler hakkında suç duyurusu
Sivas’ta AKP Gençlik Kolları Başkanlığı ve İl Genel Meclis üyeliği görevlerinde bulunan Murat Toraman, Sivas Katliamı için Sivas Katliamı diyenler hakkında suç duyurusunda bulundu.

Sivas’ta AKP Gençlik Kolları Başkanlığı ve İl Genel Meclisi üyeliği yapan Murat Toraman, 35 kişinin yaşamını yitirdiği Sivas Katliamı için Sivas Katliamı diyenler hakkında suç duyurusunda bulundu.

Toraman, ‘Sivas Katliamı’ ifadesinin Sivas’ın imajına zarar verdiği iddia ederek Sivas Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusu dilekçesini verdi.

“1993 yılından bu yana herkesin ortak acısı olan, 37 vatandaşımızın hayatını kaybettiği, Sivaslılar başta olmak üzere tüm dünyanın vicdanlarını yaralayan olay için bir Sivaslı olarak, belli bir kesimin, “Sivas Katliamı” vurgusu yapmasından rahatsızlık duymaktayım” diyen Toraman, suç duyurusu dilekçesinde şu ifadelere yer verdi:

“1993 yılında yaşanan ve Sivaslılarla, Sivasla asla alakası olmadığına inandığımız Madımak Olayı´nın, 27 yıldır belirli bir kesim tarafından Sivas´a maal edilmesini şiddetle reddediyorum. Böyle üzücü olayı Sivaslılar olarak tasvip etmemiz asla mümkün değildir. (…)

1993 yılında yaşanan acı olayın bana göre Sivas ismi ile yan yana anılması bile zuldür. Olayın gerçekleştiği yer olan Madımak Oteli, olayı anmak ve anımsamak isteyenler için yeterli olmalıdır. “Sivas Olayı” bile demeye gönlüm razı değildir. Kaldı ki bu yaşanan üzücü olay için “Sivas Katliamı” denmesini isteyenler veya özellikle bu ifadeyi kullananlar da yok değildir.

Bir Sivaslı olarak, bir Sivas aşığı olarak, bir sünni olarak, alevilerle kardeşçe yaşayan bir vatandaş olarak, olaylarla hiç bir alakası olmadığı halde suçsuz yere aylarca mahkum edilen bir dedenin torunu olarak, bu olayın acısını iliklerine kadar yaşamış biri olarak, 1993´de yaşanan olaylar için “Sivas Katliamı” ifadesini kullanan kişi veya kişiler hakkında suç duyurusunda bulunuyor ve cezalandırılmasını istiyorum.” (birgun.net)

BİZDE KATLİAM DİYORUZ
Dünyanın her yerinde katliama katliam denir; akp’li başkan katliamdan rahatsızlık duymak yerine katliamcılık zihniyetiyle bu ülke de kan döken can alan caniler noktasında bir duruş ortaya koyması gerekirdi. Özgür İfade Gazetesi olarak tartışmasız ve amasız ‘2 TEMMUZ 1993 DE MADIMAK OTELİNDE YAŞANANLARA KATLİAM’ diyoruz.


AKP GENEL BAŞKANI Fakatsız ve Amasız PARTİSİNİN BAŞKANI TARAFINDAN AHLAK ÖLÇÜLERİNİ ZORLAYAN, ALEVİ TOPLUMUNU İNCİTEN, 93 DE YAŞANAN VAHŞETİ MEŞRULAŞTIRMAK AMACINI GÜTTÜĞÜ ANLAŞILAN, TOPLUMUN HUZUR VE SÜKUNUNU BOZMAK SUÇUNU ALENİ OLARAK İŞLEYEN PARTİSİNİN YÖNETİCİSİ HAKKINDA YASAL İŞLEM BAŞLATMASINI BEKLİYOR; BU HUSUMETÇİ, AYRILIKÇI VE BÖLÜCÜLÜK KOKAN DAVRANIŞ İÇİN ALEVİLERDEN ÖZÜR DİLEMEYE DAVET EDİYORUZ.
02 Temmuz 2020 / Abidin SARI-ÖZGÜR İFADE

Google NewsTema Tasarım |