Ana Sayfa Gündem, Politika, Türkiye 5 Mayıs 2020

AKP’Lİ BELEDİYE BAŞKANLARI İLE TURİZM BAKANI ARASINDA RÜŞVET KAVGASI ÇIKTI

AKP’li belediye başkanı ve bakanlar arasında 500 bin lira kavgası! ‘Yazıklar olsun’AKP’li Serik Belediye Başkanı Enver Aputkan,…


AKP’li belediye başkanı ve bakanlar arasında 500 bin lira kavgası! ‘Yazıklar olsun’
AKP’li Serik Belediye Başkanı Enver Aputkan, daha önceki AKP’li belediye başkanının bir iş yerinden 500 bin lira aldığının bakanlar tarafından telekonferansta söylenmesi üzerine tepki gösterdi.

GERÇEK GÜNDEM – AKP’li Serik Belediye Başkanı Enver Aputkan, gerçekleştirilen telekonferansta daha önce görev yapan AKP’li belediye başkanının bir iş yerinden 500 bin lira aldığı ve bakanların konuya sessiz kaldığı gerekçesiyle Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile tartışma yaşadığını açıkladı.

Sosyal medyadan da söz konusu açıklamayı paylaşan Aputkan, “Ben de Turizm Bakanı da aynı şekilde daha önceki döneme ait dedi. Ben de Turizm Bakanı’na “Devlet Bakanı olarak bunu biliyor da üzerine gitmiyorsanız yazıklar olsun dedim ve toplantıdan ayrıldım.” ifadelerini kullandı.

BİR ÖNCEKİ BELEDİYE BAŞKANI DA AKP’Lİ
Aputkan soruşturma açılmasını talep edeceğini belirtti. Antalya’nın Serik ilçesinde 2014 – 2019 döneminde AKP’li Ramazan Çalık belediye başkanlığı yapmıştı.

Enver Aputkan’ın açıklaması şöyle oldu:
Bugün saat 14.00’da Antalyamız ve ilçelerine yapılacak yatırımlar ile ilgili Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kültür ve Turizm Bakanı M. Nuri Ersoy, Antalya Valimiz Sayın Münir Karaloğlu, AK Parti ve MHP milletvekillerimiz AK Parti ve MHP belediye başkanlarımız, AK Parti ve MHP il/ilçe başkanlarımız ve kurum müdürlerimizin katılımıyla telekonferans yapılmıştır.

Toplantı sırasında MHP Milletvekili sayın Abdurrahman Başkan ve AK Parti Milletvekili sayın Kemal Çelik tarafından gündeme getirilen, benim de söz alarak açıklamalarda bulunduğum Günübirlik Alanlarla ilgili, Turizm Bakanı konuşmasının bir yerinde, Serik Belediyesi tarafından Günübirlik Alanda bulunan işletme sahibinden 500.000 lira para alındığını belirtmesi üzerine, ben söz alarak 13 aylık belediye başkanıyım diye söze başlayınca Dışişleri Bakanı, “Başkan olay sizinle ilgili değil daha önceki döneme ait bir olaydır” dedi.

Turizm Bakanı da aynı şekilde daha önceki döneme ait dedi. Ben de Turizm Bakanı’na “Devlet Bakanı olarak bunu biliyor da üzerine gitmiyorsanız yazıklar olsun” dedim ve toplantıdan ayrıldım.

60 civarında kişinin katıldığı bu toplantıda geçen 500.000 lira para alınma olayı ile ilgili 2 Bakan’dan, sayın milletvekillerimizden ve 2 il başkanımızdan gerekli açıklamaların yapılmasını istiyorum. Bu 500.000 lira konusuyla ilgili sayın İçişleri Bakanımızdan soruşturma yapılması için müfettiş talebinde bulunacağım.
Kamuoyuna saygılarımla.

ŞİMDİ NE OLACAK!
Atama ile yeni Bakan olan ve Akp içinde siyaset yapmaya başlayan sayın Turizm Bakanının bir önceki dönemde gerçekleşen bu para alışverişini bilmesi mümkün görünmüyor; bu bilgiyi akp içimde ki yönetim kadrolarından öğrenmiş olduğu ağırlık kazanıyor. Bu durumda Antalya Serik’te Belediye başkanı tasarrufunda gerçekleşen söz konusu para trafiğinin akp içinde bilindiği fakat göz yumulduğu çok açık anlaşılıyor; akp genel bakanının akp içinde ki bu rüşvet çarkının içinde olanları yargıya gönderip göndermeyeceği; daha da önemlisi İçişleri bakanlığının nasıl bir tasarrufta bulunacağı merak konusu oldu.
05 Mayıs 2020 / ÖZGÜR İFADETema Tasarım |