Ana Sayfa Gündem, Sağlık 13 Eylül 2020

AKP’Lİ YÖNETİCİDEN SAĞLIK ÇALIŞANINA HAKARET VE TEHDİT

AKP’li isimden sağlık çalışanına: Sen geri zekalı mısın? Benim kim olduğumu biliyor musun?AKP Kayseri Melikgazi İlçe Yönetim…

AKP’li isimden sağlık çalışanına: Sen geri zekalı mısın? Benim kim olduğumu biliyor musun?
AKP Kayseri Melikgazi İlçe Yönetim Kurulu yedek üyesi Ahmet Korkmaz, Kayseri Şehir Hastanesi’nde tedavi gören annesiyle ilgilenen hemşirenin “Refakatçi kalacak mısınız?” sorusuna hakaret ederek yanıt verdi.
Korkmaz, “Sen geri zekalı mısın? Benim kim olduğumu biliyor musun?” diyerek sağlık çalışanının üzerine yürüdü. Hakarete uğrayan hemşire, olayı CİMER’e yazarak şikayette bulunurken AKP Melikgazi İlçe Başkanlığı da Korkmaz’ın istifasını istedi.

Kayseri Şehir Hastanesi’nde tedavi gören 82 yaşındaki annesiyle ilgilenen hemşirenin “Refaktçi kalacak mısınız?” sorusuna sinirlenen AKP Kayseri Melikgazi İlçe Yönetim Kurulu yedek üyesi Ahmet Korkmaz hemşirenin üzerine yürüyüp hakaret etti.

Durumu izah etmeye çalışan hemşire, Korkmaz’ın “Sen benim kim olduğumu biliyor musun?” diyerek hakaretlerini sürdürmesi üzerine ‘Beyaz Kod’ verip güvenlik ekibinden yardım istedi. Hakarete maruz kalan hemşire, Korkmaz’dan şikayetçi olduktan sonra yaşadıklarını Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne de (CİMER) yazdı.

“BİZİ DEMORALİZE EDİP ŞEVKİMİZİ KIRDI”
Hemşire, CİMER’E yazdığı dilekçede şu ifadelere yer verdi;

  • 31.08.2020 tarihinde kendini hasta yakını olarak bildiren Ahmet Korkmaz İsimli şahıs servisimize geldi ve hasta ilaçlarını getirdiğini söyledi.
  • Annesi 82 yaşında olan Ahmet Korkmaz’a hastalanın kulaklarının duymadığını, iletişime geçemediğimizi, bu nedenlerle refakatçi kalıp kalamayacağını sorduğumda bana ‘Sen gerizekalı mısın? diyerek sözlü hakarette bulunup üzerime yürüdü.
  • Üslubunu düzeltmesi konusunda konuştuğum şahıs bu kez ‘Benim kim olduğumu biliyor musun? Ben AK Parti Melikgazi İlçe Başkan Yardımcısıyım’ dedi.
  • Oysa hastası 82 yaşında ve ihtiyaçlarını karşılayabilecek durumda değil. Nöbetçi hemşire arkadaşım adı geçen hastanın alt bakımını ve yemek ihtiyacını karşılıyordu.
  • Siyaset toplum içindir. Tam kamuoyu yanımızda iken parti adını kullanan bu kişi bizi demoralize etmiş, şevkimizi kırmıştır. Bu zorlu süreçte maruz kaldığım sözlü şiddet ruhen de şahsımı zorlamış ve evde kanser hastası olan anneme, tansiyon hastası olan babama hastalık bulaştırma riskine rağmen yılmadan sürdürdüğüm çalışma şevkime balta vurmuştur.
  • Sağlık çalışanına şiddetle birlikte bir kadın olarak da sözlü şiddet ve bedensel şiddete maruz kaldım. Ve bütün bunları yapan şahıs mevcut mevkisini öne sürerek bunları yapmıştır.
  • Olayın olduğu gün beyaz kod vererek yasal süreci başlattım. Konuyu sizin ve kamuoyunun bilgisine sunmak istiyorum. Gereğinin yapılmasını arz ederim. (sözcü)
    13 Eylül 2020 / ÖZGÜR İFADE
Google News

İlginizi çekebilir

Bas bas paraları binaya

Bas bas paraları binaya
Tema Tasarım |