Ana Sayfa Gündem, Magazin 2 Ekim 2020

AKP’NİN KAYYUM DÜZENİ VURGUNU!

AKP’NİN KAYYUM DÜZENİ VURGUNU!Devlete 45 milyon TL’lik vergi borcunu ödemeyen Akp’nin kayyumu yandaşlara milyonları dağıtmış. Kayyum, 20…

AKP’NİN KAYYUM DÜZENİ VURGUNU!
Devlete 45 milyon TL’lik vergi borcunu ödemeyen Akp’nin kayyumu yandaşlara milyonları dağıtmış.


Kayyum, 20 gün önce kurulan şirkete konser için 7 milyon TL ödedi Daha önce spor yorumcusu Rıdvan Dilmen ve MKE Ankaragücü Spor Kulübüne 8 milyon TL’den fazla reklam ödemesi yapmasıyla gündeme gelen kayyumun 20 gün önce 50 bin TL sermaye ile kurulan şirkete 7 milyon 21 TL açık hava konser sponsorluğu ödemesi yaptığı ortaya çıktı.

FUTBOL KULÜBÜNE VE RIDVAN DİLMENE MİLYONLAR
FETÖ soruşturması kapsamında TMSF’nin mallarına el koyduğu Mustafa Şevki Kavurmacı’nın Aydınlı Grup isimli şirketini yöneten kayyumun devlete olan 45 milyon TL’lik vergi borcunu ödememesi nedeniyle Kavurmacı’nın avukatları konuyu AYM’ye taşımış şirketin zarara uğratıldığını belirtmişlerdi.

Bu iddia sonrası da kayyumun, reklam adı altında o dönem TFF 1. Lig’de mücadele eden MKE Ankaragücü Spor Kulübüne 4 milyon 72 bin TL, AKP’ye yakınlığıyla bilinen spor yorumcusu Rıdvan Dilmen’e ait Dilmen Sportif A.Ş’ye de 4 milyon 80 bin TL artı KDV ödeme yaptığı ortaya çıkmıştı.

50 BİN TL’LİK ŞİRKETE 20 GÜNDE 7 MİLYON ÖDEME
Şimdi de aynı kayyumun 50 bin TL sermaye ile 20 gün önce kurulan Ankara Ticaret Odasına bağlı Saras Organizasyon Danışmanlık Tanıtım Bilişim Reklam A.Ş’ye eylül ve ekim ayları için 7 milyon TL’lik konser ödemesi yaptığı öğrenildi. Konserde ise Sibel Can, MFÖ, Edis, Funda Arar, Teoman gibi isimler yer aldı. Konser afişinde yer alan Ferhat Göçer’in yerine de Haluk Levent sahne aldı.

50 bin TL sermayeyle 11 Ocak 2019 tarihinde kurulup Şubat ayında açık hava konseri sponsorluğu adı altında kayyumun yönettiği şirketten 7 milyon 21 TL ödeme alan şirketin kayyumun bu şirketi tercih etmesinin sebebi merak konusu.

KAYYUM, ŞİRKET CEO’SUNUN KIZ KARDEŞİNE DE ÖDEME YAPMIŞ
Aynı kayyumun, Aydınlı Gruba TMS tarafından atanan CEO Ertunç Laçinel’in kız kardeşine ait Medya Teknoloji isimli şirkete de 1 milyon 50 bin TL ödeme yaptığı ortaya çıktı. 2017 yılında üç farklı tarihte kesilen faturalarda fotoğraf çekimi için ödeme yapıldığının yazması dikkat çekti.

Bu ödemeden kısa bir süre sonra da hem kayyum heyetinde bulunan hem de Aydınlı Grup da CEO olarak görev yapan Ertunç Laçinel açıklanmayan bir nedenle görevden alındı. Yerine başka bir isim atandı. Atanan yeni CEO da açıklanmayan nedenle görevden alındı.
02 Ekim 2020 / ÖZGÜR İFADE

Google NewsTema Tasarım |