Ana Sayfa Gündem, İstanbul 4 Mayıs 2020

ALİ KILIÇ SOSYAL BELEDİYECİLİĞİNİN MALTEPE’DE Kİ İBRETLİKLERİ

‘Kılıç’a Kimse İlişemez; Çünkü Onun Koruyucusu Kılıçdaroğlu’İlçede ki Kamusal Alanları Yandaşlara Peşkeş Çekmekten, Alevilerin Cemevine Çökmekten, Belediye…

‘Kılıç’a Kimse İlişemez; Çünkü Onun Koruyucusu Kılıçdaroğlu’
İlçede ki Kamusal Alanları Yandaşlara Peşkeş Çekmekten, Alevilerin Cemevine Çökmekten, Belediye Meclis Üyelerine Çıkar ve Menfaat Sağlamaktan, Almanya Seyahatlerinden Fırsat Bulup İlçe Halkına Zaman Ayıramayan Bir CHP Ali Kılıç Sosyal Belediyeciliğinin İbretlikleri Bitmek Bilmiyor.

İSTANBUL’un Maltepe ilçesinde adeta bir dram örneği gözler önüne serildi. Evi olmayan 82 yaşındaki engelli kadın ve oğlu 90 gündür arabada yaşıyor.

Maltepe’de gören duyanın yüreklerini burkan bir manzara ortaya çıktı. 82 yaşındaki engelli teyze ve oğlu 90 gündür arabada yaşıyor. Koronavirüs salgınıyla daha da zor günler yaşadıklarını belirten 82 yaşındaki Ummuhan Karakaya gözyaşlarına hakim olamadı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslenen Karakaya “Cumhurbaşkanımızın bizden haberi yok olsa bizi böyle ortalıkta koyar mıydı“ dedi.

Yaşlı ve engelli anne aracın arka koltuğunda oğlu ise ön koltukta yatıyor. Arabanın bagajını mutfak gibi kullanan yaşlı anne ve oğul zor günler geçiyor. Korona virüsü salgınında bu yana kendilerine ait olan araçta kalan anne ve oğul kendilerine uzanacak yardım elini bekliyor.

Sokağa çıkma kısıtlamasında hayatı arabaya sığdıran yaşlı anne ve oğlu Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslenerek yardım istedi.Sokağa çıkma kısıtlamasında araçta kalan ve zor günler geçiren aile yetkilerden sıcak bir yatak başlarını sokacak bir ev istiyor.

Kiralık ev bulamıyorlar
Annenin yaşlı ve engelli olması, oğlunun bekar ve annesi bakma zorunluluğundan dolayı kiralık ev bulamıyorlar. Oğlundan ayıracaklar diye korkan yaşlı ve bakıma muhtaç anne Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslendi “Cumhurbaşkanımızın bizden haberi yok olsa bizi böyle ortalıkta koyar mıydı.“ diye konuştu.

“Hayatı eve değil, arabaya sığdırdık çok zor durumdayız yardım edin”
Hayatı ev yerine arabaya sığdırmaya çalıştıklarını belirten Ümit Aslan “Arabada kalmamızın sebebi şu geçen depremde kirada kaldığımız ev çatladı. Oturulamaz raporu verildi kaldığımız eve ondan dolayı uygun kiralık bir ev bulamadık sen bekarsın dediler. Annen engelli dediler evimizi batırır dediler ve kimse ev vermedi. Annem yüzde’ de 86 engelli, engelli olmasından dolayı hoş bakmadılar elimizde biriktirdiğimiz bir para vardı. Bu aracında motoru bitik elimizden çıkarmaya çalışıyoruz. Arabayı satsak perişan olacağız nerede kalacağız.

ördüğünüz gibi ben burada yatıyorum. Annem arkada yatıyor. Annem beni 5 dakika bir yere bırakmıyor. Annem yürüyemiyor bakıma muhtaç bakımını ben üstlendim. Korona virüsünden dolayı kimseyi yaklaştırmıyorum. Genelde hayatımız 90 gündür araçta geçiyor. Gerçekten zor günler geçiriyoruz. Havalar soğuk oluyor, sıcak oluyor araçta çok zor yapacak gidecek bir yerimiz yok. Annem için sıcak bir yatak istiyorum” diye konuştu. İHA

BİR KİMSESİZLİKTE ESENKENT MAHALLESİNDE
Benzer bir ibretlik koroavirüs salgını ile mücadele edildiği şu günlerde Ramazan günlerinde 3 Mayıs’ta Esekent mahallesinde yaşanmış yaşlı bir vatandaş sokağa atılmıştı.
Gazetemize fotoğrafları yaşlı adamı ziyaret eden Fatih Nesil Derneği başkanı Bülent Gürpınar tarafından ulaştırılan yaşlı adam çaresizliğinden ve kimsesiz bırakılmasından dert yandı.
Ne belediye nede sosyal devletten kimse 90 gündür sokakta kalan yaşlı kadın ve oğlu gibi sahip çıkmadı. Esenkent ulucaminin yanında hemen bir araç içinde yaşamaya çalışan yaşlı adamı belediye başkanı sosyal belediyeci Ali Kılıç görmezden, Kaymakamlığın vefa gurupları duymazdan geldi; tıpkı 90 gündür sokakta yatıp kalkan yaşlı kadın ve oğlu gibi.

Maltepe Chp’li belediye başkanı Ali Kılıç ilçede göreve geldiğinden bu güne bazı halkçı işleri;
-Kadınlara 3006 adet Halk kart dağıttını kendi genel başkanına ifade etmişti; bu kartların ortada olmadığı ortaya çıktı.
-İlçede belediye tarafından yapılan kadılara müjde diye yaptırdığı ‘Başıbüyük Kültür Merkezi Yaşam Kompleksini’ Maltepe halkından gizliAnkara merkezli yandaş firmaya 29 yıllığına kiraya verdiği ortaya çıktı.
-İlçede ki tek cemevini arsası belediyenin gerekçesi ile tüm Maltepe halkından gizli Sürayyapaşa vakfına satıp oradan da belediyenin ticari Mataş şirketine kiraya verdiği ortaya çıkmıtı.
-Kanuna göre belediye görevlilerine ihale verilemeyeceği, belediye teşşkülleri aracılığıyla da olsa iş yapamayacakları hüküm altında iken; Chp’li meclis üyesine evde saç sakal projesi ile çıkar ve menfaat sağladığı ortaya çıkmıştı.
-Alman dayatması bir proje olan ‘Mexpo’ adında ki hayali proje için 5 yılda Maltepenin milyonlarca lirasını televizyonlara ve gazetelere reklam, tanıtım kurgusuyla çöp yaptı.
-Belediyenin bir bankanın tek şubesinde açılmış 22 adet banka hesabının olduğu; bu banka hesaplarında hangi iş ve işlemler yapıldığı soruları sorulmaya başlanınca apar topar bu hesapları kapattığı ortaya çıkmıştı.
-Koronavirüs salgınıyla birlikte belediyenin kültür sanat yayınlarını belediyenin mesaj sistemiyle belediye başkanı olmadan Almanya’da iken kurduğu kişisel Youtube kanalına Maltepelileri davet ederek kişisel kanalının izlenme oranını yükseltip kişisel çıkar ve menfaat sağladığı ve haksız kazanç elde ettiği ortaya çıktı.
04 Mayıs 2020 / Abidin SARI-ÖZGÜR İFADETema Tasarım |