Ana Sayfa Gündem, Kültür, Maltepe 21 Kasım 2020

ALİ KILIÇ Ychp BELEDİYESİ YALANINI İTİRAF ETTİ

‘Yalancının Mumu Yatsıya Kadardır’Maltepe Ychp belediyesi 2016 da ilçede ki tek Cemevini Alevilerden ve tüm Maltepe halkından…

‘Yalancının Mumu Yatsıya Kadardır’
Maltepe Ychp belediyesi 2016 da ilçede ki tek Cemevini Alevilerden ve tüm Maltepe halkından gizli Süreyyapaşa Vakfına devrettiği ve ardından Mataş’a kiraya verdiğini bu güne kadar yandaş rantçı şürekaları ile sürekli inkar ediyor ve Cemevi yönetimi ile Alevileri yalan söylemekle suçluyorlardı.

Alevilerin 19 Kasım Perşembe günü Maltepe Ychp belediyesi önünde protesto basın açıklaması yapıp kapısına siyah çelenk bırakmasından sonra kendilerini savunmak için belediyenin resmi sayfasına koydukları açıklama ile kendi yalanlarını ifşa ettiler.

Ychp belediyesinin resmi sayfasına koyduğu 20 Kasım 2020 tarihli entrika açıklaması

Bu güne kadar bu gerçeği örtbas ederek adeta bay ali kılıç’ın militanlığına soyunan bazı zevatlar ve Ychp faşist odakları TOPLUM MÜHENDİSLİĞİ yaparak Cemevi yönetiminin ve Alevilerin yalan söyledikleri yalanlarını ortalıkta dolaştırıyorlardı. Aynı faşist odaklar 28 Mayıs 2019 da Cemevi tarafından asılan ve bay Ali Kılıç Ychp belediyesinin inkar ettiği yalanladığı ‘CEMEVİNİ SATILDIĞINA VE KİRAYA VERİLDİĞİNİ’ ilişkin halkı bilgilendirme pankartlarını gece yırtmışlardı.

28 Mayıs 2019 da Cemevi tarafından asılan halkı bilgilendirme pankartları Ychp belediyesinden beslenen rantçı çeteler tarafından yırtıldı.

KISA KISA MALTEPE’DE NE OLDU…
Bay Kılıçdaroğlu tarafından 2014 de Maltepe’ye dayatılan bay Ali Kılıç belediye başkanı olduktan sonra ilçede ki tek Cemevi için entrikalara başladı.
Kendisinden önce 7 katlı tamamlanmış ve çatısı konmuş binayı yıkmak için mücadele verdi. Yaptığı açıklamada değindiği fakat yine yalan söylediği halkın hiç bir şekilde kabul etmediği yıkım projesine 1 milyon liraya yakın Maltepe halkının parasını proje yarışmasına harcadı. Türkan Saylan Kültür merkezinde dayatmaya çalıştığı proje ve yıkım halk tarafından tepki gösterildi ve kabul edilmedi.

Ychp genel başkanı Kılıçdaroğlu’nun medarı iftiharı bay Ali Kılıç belediye başkanı olduğunda Cemevi böyleydi.

2017 yılında Muharrem orucunda ilk ve son kez geldiği Cemevinde Cemevinde ”HAK MUHAMMED ALİ AŞKINA İZİN VERİN BENDE İÇİNİ YAPIP BİR YIL İÇİNDE TESLİM EDİM” yeminine uyan Cemevi yönetimi rızalık gösterip. Belediye tarafından bir yıllık kirası ödenen, tadilat ve alt yapısı yine belediye tarafından yapılan Emek Caddesi üzerinde ki geçici yere kısmen taşındı. Çünkü cenaze morg hizmetleri eskisi gibi burada devam etti, Cemevi yönetimi tarafından bir kişi görevli bırakıldı.

2019 yılına kadar Cemevi inşaatını savsaklayan belediye seçim sonuçlarının ne olup olmayacağı meçhul durumda sıkıntıya düşmemek Cemevi yönetimi ve alevi yöre köy dernek başkanları için bay ali kılıç ile belediyede toplantı yaptı. Görüşmede bay Kılıç ”KURBAN KESEREK KISMEN AÇILIŞ” fikrinde mutabık kaldı. Cemevi kiradaki yeri boşaltıp taşındı.

Seçim bittikten bay Ali Kılıç kendi mazbatasını aldığı günün öğleden sonrası Cemevi yönetimini kaymakamlığa şikayet etti (NOT: Bu şikayeti yaparken Ekrem İmamoğlunun seçimi iptal olmuş ve yeniden seçim kararı alınmıştı). Cemevi yönetimi başta olmak üzere tüm Maltepe halkı öğrendi ki bay ali kılıç Cemevini 2016 yılında Süreyyapaşa isimli vakfa devir yapmış. Bay Ali Kılıç 2017 de Cemevinde PİRLERİN adını zikrederek yaptığı yeminde sahteymiş YALAN söylemiş, pirlerin adını da kendi kirli emellerine kullanmış.

Şöyle ki; bay ali kılıç bu yemini etmeden bir yıl evvel 2016 da Cemevini ARSA BELEDİYENİN mantığı ile belediyenin SÜREYYAPAŞA vakfına devretmiş. Süreyyapaşa vakfı da ele geçirdiği ganimeti aylık gelirinin %15’inin kendisine verilmesi şartı ile yine belediyenin rant şirketi MATAŞ’a 25 yıllığına kiraya vermiş. Cemevi yönetimine ve Cemevine sahip çıkan alevileri RANTÇILIKLA suçlayan bay ali kılıç Süreyyapaşa vakfına neyin gelir ve kazancının %15’ini vereceğini lütfedip açıklamadı; çeperinde ki yandaş, rantçı, çıkar ve menfaatçi sözde aleviler başta olmak üzere HAK-HUKUK-ADALET masalları okuyan Ychp ilçe, il ve genel merkez şürekaları ve bay Kılıçdaroğu da bu cevabı kendisinden istemedi.

Alevileri buradan atmak ve 1992’den beri dost düşman herkesin bildiği Cemevini belediye binası yapma tezgahında bu kez Kaymakamlık şikayetinde amacına ulaşamayan bay ali kılıç mahkemeye başvurdu o konuda da bir sonuç alamayacağı gün yüzüne çıktı.

Ychp’li bay ali kılıç’ın mataş rant şirketi tarafından Kaymakamlığa yapılan şikayetin tebliğ belgesi

Arsa belediyenin gerekçesi ile Cemevini belediye binası yapmaya çalışan Ychp belediyesi mülkiyeti kendisne ait camiler birer ikişer cami derneklerine devir yaptı.
Aynı Ychp ali kılıç belediyesi bu süre zarfında biri Cemevinin hemen altında bulunan Gülsuyu mezarlığı bitişiğinde ki 122 evler camii ve ayrı yapıdan oluşan 122 evler kuran kursu binasını İBB ile birlikte protokolle cami derneğine devretti. Yine Aydınevlerde Süleyman öksüzoğlu camisini de cami derneğine devr etti. Zümrütevler de eskiyen 15 evler camisini yıkarak yeniden inşa etti Medine cami olarak cami derneğine teslim etti. Bütün bu camilerin ve Maltepe de ki camilerin %80’inde olduğu gibi arsaları Maltepe belediyesine ait.

Bütün bu tezgahları ve kumpasları tutmayan Kılıçdaroğlu dayatması bay Ali Kılıç Ychp belediyesi bu kez Alevileri koyun zannettiğinden olacak ki kendi çeper ve rant şürekalarına bir vakıf kurarak Cemevini 25-30 kişinin kişisel mülkiyetine dönüştürerek kendi çocuklarına miras hukuku ile miras bırakacakları dümenini hayata geçirme faaliyetlerine girişti.

Ychp’li bay Ali Kılıç tarafından kurdurulan ve emir komutasına göre hareket eden sözde Alevi vakfının İçinde; Alevi Bektaşi Federasyonunda yolsuzluk yaptığı için kovulan, sözde LAİKLİK ilkeleri olan İki eski Chp Maltepe ilçe başkanı, Alevi Derneğinde yolsuzluk yaptığı için kovulan, Alevi Dergahlarında kurban tezgahı ile Alevileri soyup soğana çeviren, Belediyede meclis üyesi olup mahalle halkına ait araziyi üstüne geçiren, Avrupa da Alevilere her gün Cem yapılmasını salık veren, Chp ilçenin paralarını zimmetine geçirdiği için partiden kovulan, Bay Ali Kılıç’ın avrupadan getirdiği eski ahbap çavuş ilişkisi içinde olduğu hemşehrileri, Mahallede vakti zamanında devrimciler tarafından kahve kahve dolaştırılıp teşhir edilen, bu güne kadar emeğiyle bir tek kuruş kazanmayan gibi oldukça renkli tiplerin olduğu iddiası ‘TENCERE YUVARLANMIŞ KAPAĞINI BULMUŞ’ dedirtiyor.

Son tahlilde ‘Türkiye cemahiriyesinde; İki Türlü İnsan Nesli Vardır, Siyasilerin Satın Ala Bildikleri ve Alamadıkları’ SATILANLARA LANET, SATILMAYANLARA SELAM OLSUN. (NOT: Ychp açılımı Yeni CHP’dir)
21 Kasım 2020 / Abidin SARI

Google News XX Sitesi


Tema Tasarım |