Ana Sayfa Dünya, Gündem 19 Haziran 2020

ALKOLİK MAYMUNA ÖMÜR BOYU MÜEBBET HAPİS CEZASI VERİLDİ

ALKOLİK MAYMUNA ÖMÜR BOYU MÜEBBET HAPİS CEZASI VERİLDİHindistan’da bir kişiyi öldüren, 250 kişiyi yaralayan maymuna ömür boyu…

ALKOLİK MAYMUNA ÖMÜR BOYU MÜEBBET HAPİS CEZASI VERİLDİ
Hindistan’da bir kişiyi öldüren, 250 kişiyi yaralayan maymuna ömür boyu müebbet hapis
Hindistan: Sarhoş maymun hayatı demir parmaklıklar ardında geçirecek
İlginç olayların yaşandığı Hindistan’dan yine şaşırtan bir haber geldi. Hindistan’da alkolik olduğu belirtilen evcil bir maymun, 1 kişiyi öldürüp, 250 kişiyi de yaralayınca müebbet hapse çarptırıldı.

Hindistan’da sıradışı bir olay yaşandı.Ülkenin Mirzapur bölgesinde Uttar Pradeş eyaletinde alkol bağımlısı olduğu belirtilen ve sahibinin ölümünün ardından saldırganlaşan evcil bir maymun, bölgedeki Kanpur Hayvanat Bahçesi’nde 250 kişiyi yaraladı. “Kalua” adlı maymun, yaşanan olayın ardından hayvanat bahçesinde müebbet hapse mahkum edildi.

Hint haber sitesi Patrika’ya göre, Kalua daha önce Mirzapur bölgesindeki Hint ezoterik Tantra kültüne bir inanan tarafından evcil hayvan olarak yetiştirildi ve sahibi tarafından güçlü bir içecek verildi. Ancak, sahibinin ölümü onu kurtardığında, birçok insan acı çekmeye başladı. Kalua özellikle kadınlara ve çocuklara saldırdı ve bazı kurbanlar ağır yaralandı, keskin dişleri yüzlerini yırtıp plastik cerrahi gerektirdi. Ayrıca, bir adam bir ısırık nedeniyle öldü.

Hayvanat bahçesinde görevli Doktor Mohd Nasir, “Kaluayı aylarca tecrit ettik ve sonra ayrı bir kafese aldık. Hareketlerinde de bir değişiklik olmadı. Fakat agresifleşti. Buraya getirilmesinin üzerinden 3 yıl geçti, ancak şimdi tüm hayatı boyunca esaret altında kalması kararlaştırıldı” dedi. Nasir, maymunun serbest bırakılması durumunda nereye giderse gitsin insanlara zarar vereceğini ifade etti.
19 Haziran 2020 / ÖZGÜR İFADETema Tasarım |