Ana Sayfa Dünya, Gündem 16 Temmuz 2020

ALMAN GURBETÇİLERE KÖTÜ HABER!

ALMAN GURBETÇİLERE KÖTÜ HABER!Almanya 1 milyon Türk’ün vatandaşlığı iptal ediyor!Almanya, 2000 senesinden sonra izinsiz olarak Türk vatandaşlığı…

ALMAN GURBETÇİLERE KÖTÜ HABER!
Almanya 1 milyon Türk’ün vatandaşlığı iptal ediyor!
Almanya, 2000 senesinden sonra izinsiz olarak Türk vatandaşlığı alan Alman vatandaşlarının vatandaşlığını iptal etmeye hazırlanıyor.

2000 senesinden sonra Almanya’dan izin almadan yeniden Türk vatandaşlığına geçen Türk kökenli Alman vatandaşlarının vatandaşlığını iptal etmeye hazırlanıyor.

Alman vatandaşlığını iptal ediyorlar. Alman vatandaşlığını kaybedenlerin yeniden vatandaşlık için başvuruda bulunması gerekiyor.

Sözcü gazetesinde yer alan habere göre Kuzey Ren Vestfalya Vatandaşlık Dairesi, bu durumda olanlara mektup göndererek iptal kararını bildirdi. Almanya, vatandaşlık bilgilerini ise Türkiye’den aldı. Almanya’da yasalara göre Alman vatandaşlığına geçmek için önce Türk vatandaşlığından çıkmak gerekiyor. Geçmişte bir çok kişi Alman olabilmek için Türk vatandaşlığından çıktı.

Alman olduktan sonra ise Alman yasalarına aykırı olmasına rağmen gizlice yeniden Türk vatandaşı oldu. Yıllardır bilinen bu duruma Türk makamları göz yumarken Alman makamları haberdar olduğunda derhal müdahale edip Alman vatandaşlığını iptal ediyorlar. Alman vatandaşlığını kaybedenlerin yeniden vatandaşlık için başvuruda bulunması gerekiyor. (724.tv)
16 Temmuz 2020 / ÖZGÜR İFADE

Google NewsTema Tasarım |