Ana Sayfa Gündem, Sağlık 11 Eylül 2020

ARTIK HİÇ BİR YÖNETİCİNİN KORONAVİRÜS HABERİNİ YAPMAYACAĞIZ, ÇÜNKÜ!!!

ARTIK HİÇ BİR YÖNETİCİNİN KORONAVİRÜS HABERİNİ YAPMAYACAĞIZ, ÇÜNKÜ!!!Tüm dünya da olduğu gibi salgın fırtınası insanların hayatlarını söndürmeye…

ARTIK HİÇ BİR YÖNETİCİNİN KORONAVİRÜS HABERİNİ YAPMAYACAĞIZ, ÇÜNKÜ!!!
Tüm dünya da olduğu gibi salgın fırtınası insanların hayatlarını söndürmeye devam ediyor. Bu salgının en ağır faturasını ne yazık ki ülkemizde bir çok insanımız ödedi ve ödemeye devam ediyor.

Nerede üretildiği tartışmalarının artık yerini ‘NEDEN’ sorularına bıraktığı lakin cevabı tüm halklardan gizlenen bu evrede; bir çok makam, mevki, rütbe sahibi yöneticinin de bu aşamada koronavirüse yakalanması hasebiyle haberleştirilip topluma servis edilmekte ve etmekteyiz.

Oysa yurdumuzun bir çok noktasında yüzlerce makamsız, mevkisiz ve rütbesiz insanımız; bir çok ismini bilmediğimiz canımız sessiz sedasız toprağa düşüyor bu salgında. Hiç bir yöneticinin bu isimsizlerimizden daha fazla değeri nezdimizde yoktur ve olamayacaktır da.

Bu ne amaçla üretildiği hala sır gibi saklanan ve hiç bir devlet tarafından üstüne gidilmeyen adeta üstü örtülen salgın da hayatlarını kaybeden hiç bir yurttaşımızın canımızın ismi bile kayıtlarda geçmiyor iken; kimin ne için ve neden öldüğü bilgilerine ulaşmak ve erişim de halkın arasında adeta bir BERLİN DUVARI var iken, HALKIN çıkarlarına odaklı yayım ilkesi özümsemiş bir gazete olarak bizleri YÖNETENLERİN değil o yönetenleri oralara oturtanların safında olmak adına naçizane bir karar aldık.

Kararımız şudur ki:
‘Bu salgında hayatını kaybeden yedisinden yetmişine güzel yurdumuzun güzel insanlarının isminin ve cisminin gündem olmadığı ve olamayacağı hala hazırda ki anlayış bahabında net olan duruma karşı; adı AYAKLARA çıkmış Her bir yurttaşımıza olan sevgimiz, saygımız ve bağımız noktasında, bu salgın illetine karşı kendilerini korumayan-koruyamayan BAŞ olmuş yöneticilerin salgın bulaşığından etkilenmelerini ve virüse yakalanmalarını artık haberleştirmeyeceğiz.
Sorumlu olduğumuz halkın her bir bireyine karşı büyük haksızlık yapmış oluyoruz, nezdimizde hiç bir yöneticinin makam, mevki ve rütbesi ne olursa olsun yurdun en uca köşesinde ki yurttaşlarımızdan daha değerli ve daha önemli değildir. Tırnağı kırılsa, gözüne sinek kaçsa haberi yapılan AYRICALIKLARIN değil sessiz sedasız bu dünyadan zamansız ve sahipsiz göçüp giden, ismi anılmayan, cismi görülmeyen AYRICALIKSIZLARIN her birinin haberini tek tek yapa bildiğimiz ve yapa bileceğimiz zamana kadar yöneten ve yönetici konumunda ki hiç kimsenin koronavirüs salgın haberlerine artık yer vermeyeceğiz’

Bu cihetle tüm basın camiasını ve emekçilerini yönetenlerin ve yöneticilerin değil, halkın haberini yapmaya; KİMSESİZLERİN kalemi ve sesi olmaya davet ediyoruz.
ÖZGÜR İFADE GAZETESİ

Google NewsTema Tasarım |