Ana Sayfa Gündem, Sağlık 30 Mayıs 2020

AVDAN TERMİK SANTRAL PROJESİNDE DİRENEN DENİZLİ’LERİN ZAFERİ

AVDAN TERMİK SANTRAL PROJESİNDE DİRENEN DENİZLİ’LERİN ZAFERİ Denizli de yaşamsal alanı tamamen yok edecek şehri adeta ikinci…

AVDAN TERMİK SANTRAL PROJESİNDE DİRENEN DENİZLİ’LERİN ZAFERİ


Denizli de yaşamsal alanı tamamen yok edecek şehri adeta ikinci bir Zonguldak yapacak olan Avdan Termik Santral projesine karşı direnen Denizli ve çevre örgütleri hükumete geri adım attırdı.

Akp Denizli Milletvekili Cahit Özkan, Denizli Milletvekilleri, Denizli büyükşehir belediye başkanı Osman Zolan ve Ak Parti teşkilatı, düzenledikleri basın toplantısıyla bir dizi açıklamalarda bulundular. Bu açıklamalardan en dikkat çekeni ise Tavas’ın Avdan bölgesinde yapılması planlanan termik santral ile ilgili oldu.

Ak Parti grup başkan vekili ve Denizli Milletvekili Cahit Özkan’ın yaptığı açıklama doğrultusunda Tavas’ın Avdan bölgesinde yapılması planlanan termik santral projesinin durdurulduğu bildirildi.

Özkan; “İlk gününde beri yakından takip ettiğimiz bu sürecin ÇED raporu doğrultusunda termik santralin yapılmasının doğru olmadığının ve termik santral projesinin durdurulduğunu sizlerlerle paylaşmak istiyorum” dedi.
30 Mayıs 2020 / ÖZGÜR İFADETema Tasarım |