Ana Sayfa Gündem 16 Aralık 2020

AYNI HATA / AYNI İLKELLİK

AYNI HATA / AYNI İLKELLİKABD ve AB ülkemize ambargo uygulama kararı aldı!Bizde ise, aynı hatalı davranış tam…

AYNI HATA / AYNI İLKELLİK
ABD ve AB ülkemize ambargo uygulama kararı aldı!
Bizde ise, aynı hatalı davranış tam bir ilkellik örneği olarak yine sahneleniyor.

Önce Erdoğan, ABD Başkanları ile dost olduğunu, evine dahi geldiklerini anlatıp, “Bu yapılan dostluğa sığmaz” dedi! Ambargo, sadece Reisin evine konmuş gibi!

Sonra, TBMM Başkanı Şentop, seçilmemiş Bakanlar, AKP’li Ömer Çelik, Barzani’nin sazcısı Kalın, Pergola Fahrettin de ambargoyu kınadı!

AKP’nin yan baskıcıları Bahçeli, Destici, Perinçek de ambargoyu kınadılar!

Doğal olarak ana ve dana muhalefet partileri de ambargoyu kınayarak, “Birlik beraberlik” görüntüsü verdiler! (Sanki ambargo onların yüzünden konmuş!)
Olayın en üzüntülü tarafı ise, ömürleri dış politikada geçmiş bürokratların, asker emeklilerinin ambargonun neden konulduğunu ve nasıl kaldırılacağını değil de
AKP yağcılığına soyunmalarıdır .

Başımız belaya her girdiğinde aynı filmi seyrediyoruz. Yeni bir belaya kadar!
Tamam, birlik ve beraberlik görüntüsü verelim vermesine de, sonuç ne oluyor?

Gerek AKP’lilerin, gerek destekçilerinin, gerekse danışmanlarının, yurtdışında bir gram itibarları var mı? Bu efendilerin sözlerine bir Avrupa veya ABD basını değer verip, sütunlarında yer verir mi?

Bunların sözlerini dinlese dinlese sadece Graham Fuller-Richard Perle- Claudia Roth gibi “Türkiye ve Türk Düşmanı” olan dostları dinler!

Yazıya burada nokta koyup, örnekleme yapalım; Örneğin;
-Hollanda Başbakanı, bir terör örgütü ile işbirliği yapsa ve örgütü devletin içine alsa, yolsuzluk-hırsızlık pislikleri ortaya çıksa, o Başbakan yerinde bir dakika oturabilir mi?

-Almanya Şansölyesi Merkel, cehalet ve inat uğruna ülkesinin 128 Milyar dolarını bir yılda eritse, yerinde durabilir mi?

-Fransa CB Macron, Genişletilmiş BOP gibi bir emperyalist projenin eşbaşkanlığını kabul edip, milyonlarca Hıristiyan’ın ölümüne sebep olsa, sonu
ne olur?

Bu örneklerden sonra, lütfen düşünür müsünüz?
2002 yılından beri ülkeyi yöneten AKP, acemilik-beceriksizlik-cehalet-ihanet nedeniyle verdiği zararlar için hiç hesap verdi mi? Tabii ki vermedi. Büyük bir pişkinlikle başkalarını suçladı! Muhalefet de buna gerektiği gibi itiraz etmedi!

Yapılacak öncelikli iş, AKP’den hesap sormaktır.
Ülkenin tüm muhalefet partileri, tüm aydınları, STK’lar, Sendikalar,
“Eyy İktidar, orası sizin çiftliğiniz değil. Yapamazsınız, yaptırmayız” diye milyonları ayağa kaldırsa, AKP önderliği, hazır bekleyen yirmi uçağa binip kaçar!

Soralım AKP’ye;

  • Milletvekili olmadan, ABD Oval Ofiste ABD Başkanı Bush’a teslim olan sizsiniz!
  • Londra’da otelde, Tony Blair’in etkisiyle AB’ye teslim olan yine sizsiniz!
  • Milyonlarca Müslüman’ın ölümüne, tecavüze uğramasına sebep olan BOP Eşbaşkanlığı için tam 45 kez tv canlı yayınında gurur duyan sizsiniz.
  • Birleşmiş Milletlerce “Terör Örgütü” olarak kabul edilen radikal dinci örgütlerle iş tutan, CIA elemanları tarikatlar ve cemaatleri Türk Devletine sokan sizsiniz!
  • TC Devletinin geleneksel dış politikasından sapıp, Türk Ordusunu Ortadoğu bataklığına sokan sizsiniz!
  • Yurtdışındaki yasa dışı mal varlığı yüzünden, istihbarat örgütlerinin kucağına düşüp rehin alınan sizsiniz!

Türkiye’de demokrasinin kırıntısı kaldıysa, AKP’nin Türk Milletine ve Türk Tarihine bir gram saygısı varsa, özür dileyip derhal defolup gitmesi gerekir.

Aziz Türk Milleti;
Siz, demokratik yollarla AKP’ye karşı çıkmazsanız, Hırsızlar İmparatoru ile boğaz boğaza mücadele eden DOĞRU Partiye destek olmazsanız, ambargonun biri gider, biri gelir!

Gerçek sahibi Türk Milleti olan televizyonlar ve gazeteler; (Haram yiyenler hariç) Daha ne kadar muhalefet yapıyormuş gibi devam edeceksiniz?
Kapanmaktan korkmayın! Biraraya gelip ortak hareket etme kararı alın,
Türk Milletine duyurun, gerisini bize bırakın. Bu özgürlük düşmanı faşistlerin, koltuklarını başlarına geçirmezsek, bizlere de yuh olsun!

Hadi benim aziz milletim!
Lütfen ayağa kalk ve kaderine el koy.
DOĞRU, namuslu, bilgili insanlar tarafından yönetilmek, huzur ve zenginlik içinde yaşamak, öncelikle sizin hakkınızdır.
Ne Mutlu Türküm Diyene ve Sözünden Dönmeyene…
Sağlık ve başarı dileklerimle 16 Aralık 2020
Rifat Serdaroğlu
DOĞRU Parti Genel Başkanı
16 Aralık 2020 / ÖZGÜR İFADE

Google News XX Sitesi


Tema Tasarım |