Ana Sayfa Dünya, Gündem 15 Temmuz 2020

Azerbaycan Ayakta; BAKÜ’DE ERMENİSTAN PROTESTOSU

Azerbaycan Ayakta; BAKÜ’DE ERMENİSTAN PROTESTOSUAzerbaycan’ın başkenti Bakü’de toplanan kalabalık, Ermenistan ordusunun sınırda gerçekleştirdiği saldırılar ve Dağlık Karabağ’ın…

Azerbaycan Ayakta; BAKÜ’DE ERMENİSTAN PROTESTOSU
Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de toplanan kalabalık, Ermenistan ordusunun sınırda gerçekleştirdiği saldırılar ve Dağlık Karabağ’ın işgalini protesto etti.

Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de, Ermenistan ordusunun sınırda gerçekleştirdiği saldırılar ve Dağlık Karabağ’ın işgali protesto edildi. Akşam saatlerinde kentin dört bir yanında toplanan kalabalık, farklı yönlerden şehir merkezine yürüdü.

Daha çok gençlerden oluşan kalabalık, Bakü’nün ünlü Azadlık Meydanı’na toplanarak “Ya Karabağ, ya ölüm”, “Şehitler ölmez, vatan bölünmez”, “Başkomutan, silah ver bize” sloganları attı. Ellerinde Azerbaycan bayrağı taşıyan binlerce kişi şehir sokaklarında tur atarak protestolarını sürdürdü.

Ermenistan ordusu, 12 Temmuz’da sınırın Tovuz bölgesinde Azerbaycan mevzilerine top atışları da dahil saldırı girişiminde bulunmuş, Azerbaycan ordusunun karşılık vermesi üzerine kayıp vererek geri çekilmişti.

Çatışmada, Azerbaycan ordusundan biri üsteğmen dört asker hayatını kaybetmiş, dört asker yaralanmıştı. Bugün de devam eden çatışmalarda, Azerbaycan ordusundan biri tümgeneral olmak üzere yedi asker şehit olmuştu.
15 Temmuz 2020 / ÖZGÜR İFADE

ÇATIŞMALAR İKİ GÜN ÖNCE BAŞLAMIŞTI

http://ozgurifade.com.tr/azerbaycan-ermenistan-sinirinda-catisma/
Google News XX Sitesi


Tema Tasarım |