Ana Sayfa Gündem, Türkiye 24 Eylül 2020

BAYBURT ERZURUM KOP TÜNELİNDE PATLAMA

‘Çok Sayıda İşçi Mahsur Kaldı’Bayburt- Erzurum arasında yapımı devam eden Kop Dağı Tüneli’nde bilinmeyen bir nedenle patlama…

‘Çok Sayıda İşçi Mahsur Kaldı’
Bayburt- Erzurum arasında yapımı devam eden Kop Dağı Tüneli’nde bilinmeyen bir nedenle patlama yaşandı. Patlaması sonrası göçük meydana gelirken çok sayıda işçi tünelin içeresinde mahsur kaldı. Arama kurtarma çalışma başlatıldı.

Bayburt- Erzurum karayolu arasında yapımı süren Kop Dağı Tüneli’nde bilinmeyen nedenle patlama yaşandı. Patlama sonrası yaşanan sarsıntıyla göçük meydana gelirken, tünel içerisinde birçok işçi mahsur kaldı. Arama kurtarma çalışma başlatıldı.

“KARADENİZ’İ DOĞU ANADOLU’YA BAĞLAYACAK”
Karadeniz’i Doğu Anadolu Bölgesi’ne bağlayacak olan Kop Dağı Tüneli’ndeki yapım çalışmaları sırasında henüz bilinmeyen nedenle patlama yaşandı. Patlamanın şiddetiyle göçük meydana gelirken birçok işçi, tünel içerisinde mahsur kaldı.

İhbar üzerine bölgeye çok sayıda AFAD, sağlık ve jandarma ekipleri sevk edildi. Ekiplerin, mahsur kalan işçilere ulaşmak için arama kurtarma ekiplerince çalışma başlattığı belirtildi. (egehaber)
24 Eylül 2020 / ÖZGÜR İFADE

Google News XX Sitesi


Tema Tasarım |