Ana Sayfa Gündem, Türkiye 1 Eylül 2020

BELEDİYE BAŞKANI TRAFİKTE VATANDAŞA SALDIRDI

‘Yandaşlar Başkanlarına Destek İçin Belediyeye Akın Etti’CHP’li başkandan itiraf gibi açıklama: ÜzgünümMuğla’nın Fethiye İlçesi Belediye Başkanı Alim…

‘Yandaşlar Başkanlarına Destek İçin Belediyeye Akın Etti’
CHP’li başkandan itiraf gibi açıklama: Üzgünüm
Muğla’nın Fethiye İlçesi Belediye Başkanı Alim Karaca, tartıştığı bir tatilcinin aracını tekmeleyip hakaret yağdırmıştı. Olayla ilgili Karaca’dan açıklama geldi. Karaca açıklamasında’ “Her ne amaçla olursa olsun bu olayın yaşanmış olmasından ziyadesiyle üzgünüm” dedi.

Muğla’nın Fethiye ilçesinde polise başvuran bir tatilci, trafikte tartıştığı Fethiye Belediye Başkanı ile korumasının kendisine hakaret ederek otomobiline zarar verdiği iddiasıyla şikayetçi olmuştu.

YAŞANAN OLAYIN DETAYLARI
Ankara’dan Muğla’nın Fethiye ilçesine kız arkadaşı ile tatile giden Çağlar Özbakır, iddiaya göre önceki gün saat 20.30 sıralarında otomobilleriyle giderken arkasından gelen aracın sürücüsüyle tartışmaya başladı. Bir süre sonra otomobilini kenara çeken Özbakır ile diğer araçtaki 2 kişi arasındaki tartışma büyüdü.

‘SİZİ GÖMECEĞİM’
Özbakır’a hakaret eden otomobildeki 3 kişiden 2’si, otomobiline de zarar verdi. Özbakır, Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne gidip, şikayetçi olduğunda, kendisi ile tartışan kişinin CHP’li Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca ve şoförü olduğunu öğrendi. Özbakır “Aracıma saldırıp, hasar verdi. Küfürler yağdırıp, içerisinde kadın olduğunu belirtmeme rağmen aracıma saldırttı, tekme attı şikayetçi oldum.

Mobese kayıtları için avukatıma dilekçe yazacağım. Özellikle, ‘Kadın var’ dediğim alana gitti, camını yumrukladı. Sinkaflı küfürler eşliğinde aracımı takip etti, ardımdan koşup, ‘Sizi öldüreceğim. Fethiye’ye gömeceğim’ diyerek, tehdit etti. Birçok görgü tanığı var” diye konuştu.

Özbakır, trafikte tartıştığı Fethiye Belediye Başkanı ile korumasının kendisine hakaret ederek otomobiline zarar verdiği iddiasıyla şikâyetçi olmuştu. Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’nın ‘mala zarar verme’, ‘hakaret’ ve ‘tehdit’ten ifade vereceği öğrenilmişti.

Konuyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. CHP’li başkan Alim Karaca olayla ilgili açıklamada bulundu. Belediye başkanının yaptığı açıklamada özellikle son yıllarda adeta bir kalkan ve suç örtüsü olarak sık sık kullanılan ”KUTSAL DEĞERLER” vurgusu dikkat çekti.

Karaca açıklamasında şunları söyledi:
“Dün akşam meydana gelen olayla ilgili olarak bazı yayın organlarında ve sosyal medyada yer alan haberler, yorumlar olaya neden olan şahsın amacını aşan açıklamaları doğrultusunda yapılmaktadır. Olayla ilgili kutsal değerlerimize hakaret, davranış ve iftiralar yasal alana intikal etmiştir. Olayın oluş ve yayılış şeklinin siyaseten yıpratma amacına yönelik olduğu açıkça görülmektedir.

Soruşturma her alanda görülecek ve tarafımızca özenle takip edilecektir.
Şahsım ve Fethiye’miz bu tür olaylara alışkın değildir. Kişiliğimiz ve karakterimizin, yaşandığı varsayılan olaya uymadığını, Fethiye halkı yakından bilmektedir. Her ne amaçla olursa olsun bu olayın yaşanmış olmasından ziyadesiyle üzgünüm. Ancak şehrimizin huzurunu, Fethiye’mizin onurunu ve güvenliğini korumaya kararlıyız.”

SON DAKİKA…
Fethiye de bu gün (01 Eylül 2020) saat 17.00 de bir gelişme yaşandı.
Chp’liler belediye başkanına destek için belediye önünde toplandı. Belediye başkanı burada yaptığı konuşmada taraftarlarına ve kendisini desteklemeye gelenlere aşitasyon çekerek yaptığı hizmetleri anlattı. Baskılardan bahseden belediye başkanının yaşanan olay ile bahsettiği baskılar arasında nasıl bir bağ kurduğu anlaşılamadı. Yine seçim başarısından bahseden belediye başkanının vatandaşa saldırması aracını tahrip etmesi hakkında ise bir şey söylemedi.
Konuşmasında sık sık genel bakanından bahseden belediye başkanı destekleri için gelenlere teşekkür etti.

PENDİK DE TRAFİK MAGANDALIĞINA CHP TAİFESİ TEPKİ GÖSTERMİŞTİ!
PENDİK MAGANDALIĞINA TEPKİ GÖSTERİP, FETHİYE MAGANDALIĞINA SAHİP ÇIKAN KILIÇDAROĞLU CHP’Sİ!!!
İstanbul Pendik’te 7 Temmuz 2019 da benzer bir olayda içinde hamile kadın bulunan Yunus Emre Bahçıvan’ın aracına saldıran Seyitoğlu Baklava’nın sahiplerinin yaptığı ile bu belediye bakanınızın koruması ile yaptığı arasında ne fark var?
01 Eylül 2020 / ÖZGÜR İFADETema Tasarım |