Ana Sayfa Gündem, Kültür, Maltepe, Yazarlar 27.08.2020 383 Görüntüleme
BELEDİYE CAMİLERİ DİYANETE VERDİ ALEVİLERİN TEK CEMEVİNE ÇÖKTÜ

BELEDİYE CAMİLERİ DİYANETE VERDİ ALEVİLERİN TEK CEMEVİNE ÇÖKTÜ

BELEDİYE CAMİLERİ DİYANETE VERDİ ALEVİLERİN TEK CEMEVİNE ÇÖKTÜ
Maltepe de Alevi toplumu kimseye minnet etmeden devletten de destek görmeden 1992 de kazma kürekle bir Cemevi inşasına girişti. Sırasıyla belediye başkanı olan ANAP’lı Bahtiyar UYANIK, AKP’li Fikri KÖSE ve CHP’li Mustafa ZENGİN dönemlerinde yapımı devam ede gelmiş ve 2014 yılı itibarı ile 2 katlı hizmet veren Cemevinde Aleviler ibadetlerini yapıp, cenazelerini kaldırıp, lokmalarını pay ederken öte yandan 7 katlı Cemevi kompleksinin kaba inşaatını bitirmişlerdi.

2014 de partinizin genel merkezinde ilçemize ışınlandırılan bay Ali KILIÇ’ın belediye başkanı yapılmasından sonra pişmiş tavuğun başına gelmeyen Alevilerin başına geldi Maltepe de.

Muhterem belediye başkanı önce yıkacağım yeniden yapacağım maceraları ile sekte vurdu 92’den beri süren oturmuş düzene. Proje yarışmaları düzenledi halkın karşı çıkmasına rağmen, sonunda halk muzaffer oldu, belediye başkanı bay Ali Kılıç’ın yaptığı 1 milyon liradan fazla masraf çöp oldu, üzülmemiştir çünkü harcadığı para kendisinin değildi nasılsa.

Kendi planını uygulamayı kafasına koyan Kılıçdaroğlu tarafından kollanıp korunan bay Kılıç tüm Maltepe halkından gizli… BAKIN BURASI ÇOKOMELLİ…
”Arsa belediyenin gerekçesiyle Cemevinin üzerinde bulunduğu arsayı üstünde ki Alevilerin kuruş kuruş imece ile yaptıkları Cemevi kompleksini belediye bünyesinde ki Süreyyapaşa isimli vakfa SATTI… Süreyyapaşa vakfı elde ettiği ganimeti bu kez yine belediye şirketi olan MATAŞ isimli ticari şirkete 25 yıllığına ”AYLIK GELİRİNİN %15’İNİN KENDİSİNE VERİLMESİ” şartı ile kiraya verdi…”

Yetmedi Kılıçdaroğlunun toz kondurmadığı ”BEN SİZİN ALİ’NİZİM” deme cüretinde bulunan bay Ali Kılıç haşmetmahapları Avrupanın çeşitli ülkelerinden topladığı içeride de çıkar menfaat erbabı 15-20 kişi ile vakıf kurdu ”Alevileri ben yöneteceğim, Cemevini ben işleteceğim” saçmalığının aktörü olurken ne CHP ilçe başkanlığından, ne CHP il başkanlığından nede Chp genel merkezinden ‘SEN NE YAPIYORSUN’ diye soran olmadı.

Maltepe Alevi toplumu altı yıldır başına bela sarılmış bir zihniyetle uğraşırken, hele ki Chp genel başkanı bay Kılıçdaroğlu başta olmak üzere yaşananları bildikleri halde; çünkü Maltepe Cemevi yöneticileri Ankara’ya gitmiş ve CHP Genel Merkezinde bizzat Kılıçdaroğluna olup bitenleri tüm çıplaklığı ile aktarmışlardı. O görüşmede bay Kılıçdaroğlu ”BELEDİYE BAŞKANININ İŞİ DEĞİL CEMEVİ YÖNETMEK O GİTSİN ÇÖPLERİNİ TOPLASIN” şeklinde ki ifadeleri ile sözüm ona gösterdiği net tavrın aslında bir tiyatro olduğu; ilçede Alevi toplumunun tek ibadethanesine çökmeye çalışan belediyelerine ses çıkartmamasından anlaşılıyor.

BAŞIBÜYÜK YAŞAM KÜLTÜR MERKEZİ MALTEPELİ KADINLARA NİYET ANKARA MERKEZLİ YANDAŞ FİRMAYA KISMET
Maltepe Belediyesi 26 Mayıs 2015 de düzenlediği törenle Başıbüyük Yaşam Merkezi’nin temelini attı. Bay Kılıç merkez için; ”Umarım bu tören mahallelilere uğur getirir ve çok kısa bir süre sonra buranın açılışını da yaparız. Merkezde yer alan kreşimiz, geceleri de 24 saat açık olacak. Hem çalışan kadınlarımızın yüzü gülecek, hem de geceleri vatandaşlarımız bir yere çıkmak istediğinde çocukları güvenle bu kreşe bırakabilecekler” diye masal anlatmıştı.
14 EKİM 2019 da Maltepe halkının parasıyla yapılan Başıbüyük Yaşam Merkezi ”HALKA SORMADAN, ONAYINI ALMADAN HİÇ BİR ŞEYİN ALTINA İMZA ATMAM” masallarıyla halkı avutan-kandıran belediye başkanı Ali Kılıç ve çeperinde ki rantçı şebeke tarafından “Özel Protokol” ile tüm Maltepe halkından ‘GİZLİ’ ANABİLİM isimli Ankara merkezli kuruma peşkeş çekildiği ortaya çıktı.

CHP CAMİLERİ SÜNNİ TOPLUMA TESLİM EDERKEN; MALTEPE DE ALEVİLERİN TEK CEMEVİNE ÇÖKMEYE ÇALIŞIYOR
1- Maltepe Gülsuyu mezarlığı yanında bulunan ‘16231 Ada 34 Parsel de yer alan 122 EVLER CAMİİSİNİN’ 184142/278020 hisseye tekabül eden 1841,42 m²’lik kısmı İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait hissenin 24.04.2018 tarih ve 102590 sayılı yazı ile Cami Derneğine tahsis edilirken; Maltepe belediyesi de kendi uhdesinde olan 93878/278020 hisseye tekabül eden 938,78 m²’lik kısmı ‘122 Evler Camii Kuran Kursu İnşa Yaşatma Derneği’ tarafından kullanılmak ve yönetilmek üzere Diyanet İşleri Başkanlığı Maltepe Müftülüğüne (08 KASIM 2018) tahsis etmişler.

2- Maltepe Aydınevler mahallesinde 15594 ada, 25 parsel de yer alan ‘SÜLEYMAN ÖKSÜZOĞLU CAMİİ’ mülkiyeti Belediyesine ait 928,97 m2 alan üzerine kurulu cami ve Kuran Kursu kompleksi ‘Maltepe Aydınevler Süleyman Öksüzoğlu Camii Yaptırma, Bakım ve Koruma Derneği’ tarafından kullanılmak ve yönetilmek üzere Diyanet İşleri Başkanlığı Maltepe Müftülüğüne (04 ŞUBAT 2020 ) tahsis etti.

3 – Maltepe belediye başkanı Ali Kılıç yenileme çalışması yaptığı Zümrütevler Medine Camisini 21 NİSAN 2017 törenle açıp sünni topluma teslim ederek çekip gitmişti.

4- Ekrem İmamoğlu yönetiminde ki İstanbul Büyükşehir belediyesi Yenikapı ve Avcılar sahilinde hem arsası hemde üzerindeki yine belediyeye ait 3 tane Mescid’i Diyanet İşleri Başkanlığına dolayısıyla da Sünni topluma 7 ŞUBAT 2020 de devrettiğini kamuoyuna açıklamıştı.

Sadece İstanbul da değil Türkiye’nin dört bir tarafında ki Camilerin tamamına yakınının arsası belediyelerin; arsa belediyenin diye Alevilerin Cemevine çökmeye çalışan CHP yöneticilerinin HAK, HUKUK, ADALET, EŞİTLİK tekerlemelerinin içinin boş olduğu bu ayrımcılık zihniyetlerinden de açık şekilde anlaşılıyor.

CUMA’CI, SEMAZEN’Cİ BAY ALİ KILIÇ
”Namaz kılıyorum, Cuma’yı kaçırmıyorum” diyen Kılıç; 20 Ağustos 2020 de memleketi Tunceli de bir Semah şovuna imza atmış semahçı diye folklorcuları meydana sürerken yanlarına Alevi inanç kültüründe yer almayan ‘Semazen’ de ekleyerek Alevi toplumunun tepkisini çeken bir asimilasyon örneği sergilemişti.

YAS ORUCUNDA ÇALGILI, ÇENGİLİ, DANSÖZLÜ, KOKTEYLLİ FESTİVAL
Yine bay Kılıçdaroğlu’nun prensi Ali Kılıç içinde bulunduğumuz Alevi toplumunun tuttuğu YAS orucunun başlamasıyla ilçede çalgılı, çengili, dansözlü, kokteylli; vur patlasın çal oynasın müzik eğlence festivali düzenlemiş sadece Alevilerden değil ilçede ki sünni toplumdan da tepkiyle karşılanmıştı. Alevilerin yas gününde yapılan bu ahlaksız etkinliğe; ne Chp ilçe başkanı Ali Cengiz, ne Chp il Başkanı Canan Kaftancıoğlu, ne Chp İstanbul Büyük şehir Belediye başkanı Ekrem İmamoğlu ve nede Chp genel merkezi ve bay Kılıçdaroğlu’ndan bir tek ses çıkmadı. Kamuoyuna bu duruma sessiz kalmanın onaylamak olduğu gerçeğini hatırlatmak isteriz.

KAYMAKAM, POLİS, MAHKEME ŞİMDİ DE VALİLİK!
Alevileri cemevinden atmak için daha önce Kaymakamlık, Polis ve mahkemeler üzerinden tetiklemeye çalıştığı Devlet ile Alevileri karşı karşıya getirerek çatışma ortamı tetiklemeye çalışan, bunda başarılı olamayan Kılıçdaroğlu’nun prensi bay Ali Kılıç’ın kez de emellerini İstanbul Valiliği üzerinden yürütmeye çalıştığı ve Alevileri Cemevinden atması için Valiliğe başvurduğu iddia ediliyor.
27 Ağustos 2020 / Abidin SARI-ÖZGÜR İFADE

Google News XX Sitesi

Yazar Hakkında

Adı Soyadı:

Mesleği:
Tema Tasarım |