Ana Sayfa Gündem, Magazin 14 Aralık 2020

BELEDİYELERDE VURGUNU VURAN VURANA…VARAN:2

‘A’sı, B’si, C’si, W’si Yoktur Bu İşin; Particilik Belediyeciliği Dedikleri Vurgun Düzeni’AKP’li belediye olmayan araca fatura kesip,…

‘A’sı, B’si, C’si, W’si Yoktur Bu İşin; Particilik Belediyeciliği Dedikleri Vurgun Düzeni’
AKP’li belediye olmayan araca fatura kesip, asfaltsız yol yapıp, iç cephe boyası ile çatı onarmış Tomarza Belediyesi’ndeki alımlar yapıldığı söylenen işlere uygun değil.

Kayseri’nin Tomarza ilçesinde belediyenin LPG’li aracı olmamasına rağmen LPG faturası kesildiği, litresi 22 TL olan yağlı boyaya 220 TL verildiği ve kum kullanmadan yol yapıldığı iddia edildi. İddia sahibi CHP Milletvekili Çetin Arık, TBMM’deki bütçe görüşmelerinde, “Faturada çimento, briket, kireç, yağlı boya var. Ancak ne yok? Yol yapıyor, kum yok, asfalt yok” dedi.

AKP’li belediyenin Ocak 2017 – Aralık 2017 dönemlerinde, “Sema Yapı” isimli bir firmaya toplam 4 milyar TL ödediğini söyleyen Arık, Tomarza Belediye Başkan Yardımcısına ait olduğunu ifade etti.

BirGün’den Mehmet Bildircin’in haberine göre Belediye Başkan Yardımcısı’nın, “Yol yaptım” diyerek 17 bin 500 TL’lik fatura kestiğini anlatan Arık, “Faturada çimento, briket, kireç, yağlı boya var. Ancak ne yok? Yol yapıyor, kum yok, asfalt yok” dedi. Belediyenin, yağlı boyanın litresini 220 TL’ye fatura ettiğini vurgulayan Arık, “Bugün en iyi yağlı boyanın litresi 22 TL” diyerek harcamadaki usulsüzlüğe dikkat çekti.

FATURAYA GÖRE KİREMİTSİZ ÇATIYA İÇ CEPHE BOYASI YAPMIŞLAR
Arık, belediyenin 2017 yılına ait bir başka faturasını da sunarak, “Üçkonak Mahallesi’nin Köy Konağının çatısını onardım diye 41 bin TL’lik fatura kesmiş. Faturada ne var? Çatı yapıyor, bakınız, mantolama, fayans, petek, iç cephe boyası. Faturada ne yok? Kiremit yok. Çatı yapıyorsunuz kiremit yok; yol yapıyorsunuz, asfalt yok. Yol yapımında dış cephe boyası var, çatı yapımında iç cephe boyası var. İşte bir vurgun düzeni, işte bir çürümüşlük.”

Belediyenin Pusatlı Mahallesi’ne 44 bin TL maliyetli tuvalet yaptığını da anımsatan Arık, bir belediye meclis üyesine ait akaryakıt istasyonundan belediyenin araçları için LPG ve benzin faturası kesildiğini anlattı. Faturanın 46 bin 500 TL’lik olduğunu ifade eden Arık, “Belediyede LPG’li araç yok, belediyede benzinli araç da yok” dedi. (Gelecek Gündem)
14 Aralık 2020 / ÖZGÜR İFADE

Google NewsTema Tasarım |