Ana Sayfa Gündem, İstanbul, Kültür, Maltepe, Sağlık 17 Mart 2020

BELEDİYENİN ALEVİLERE DÜŞMANLIĞINI KORONA VİRÜS BİLE ENGELLEYEMEDİ

Dünyayı kasıp kavuran ülkemizde de tehlike çanlarının her geçen gün daha ciddi hissedildiği Korona Virüs için ilaçlama…

Dünyayı kasıp kavuran ülkemizde de tehlike çanlarının her geçen gün daha ciddi hissedildiği Korona Virüs için ilaçlama faaliyeti yapan Maltepe Belediyesi ilçe de ki tek Cem Evini ilaçlamadı.

Maltepe belediyesine dilekçe ile yapılan yazılı başvuruya cevap alamayan Maltepe (Gülsuyu) Cemevi yönetimi çareyi İBB (İstanbul Büyük Şehir Belediyesine) başvurmakta buldu. Bu gün Cemevi yerleşkesine gelen İBB personeli Cemevinin dört bir tarafını ilaçladı.

Cemevi yönetimi tarafından yapılan açıklamada ”İstanbul Büyükşehir Belediyesine ilaçlama için başvuruda bulunduk, Cem Evimizi ilaçlamaya gelen ekibe teşekkür ederiz” denildi.

Maltepe belediye başkanı Ali Kılıç göreve geldiği 2014’den beri Alevilerin kendi imkanları yaptığı Cem evine çökmeye çalışıyor; Maltepe belediye başkan Kılıç ve yardımcılarının böylesi bir salgında bile Alevilere karşı takındığı bu tavrı ve husumeti kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.

TÜRKİYE CUMHURİYETİ ANAYASASI 10. MADDE:

‘’Hiçbir kişiye, aileye, zümreye veya sınıfa imtiyaz tanınamaz. Devlet organları ve idare makamları bütün işlemlerinde ve her türlü kamu hizmetlerinden yararlanılmasında kanun önünde eşitlik ilkesine uygun olarak hareket etmek zorundadırlar.’’


17 Mart 2020 / ÖZGÜR İFADE

Google News XX Sitesi

İlginizi çekebilir

BELARUS’TA SULAR DURULMUYOR

BELARUS’TA SULAR DURULMUYORTema Tasarım |