Ana Sayfa Gündem, Sağlık 9 Eylül 2020

BELEDİYENİN AŞI YAPIP SOKAĞA SALDIĞI KÖPEKLER GENÇ KADINA SALDIRDI

Genç Kadın Sokak Köpeklerinin Saldırısına UğradıMaltepe’de fitness antrenörü kadın elektirikli scooter’la işe giderken sokak köpeklerinin saldırısına uğradı.Genç…

Genç Kadın Sokak Köpeklerinin Saldırısına Uğradı
Maltepe’de fitness antrenörü kadın elektirikli scooter’la işe giderken sokak köpeklerinin saldırısına uğradı.
Genç kadın, yere düşerek yaralanırken, mahalle esnafı köpeklerin başkalarına da saldırdığını söyleyerek yetkililerden çözüm bulunmasını istedi. Genç kadının sokak köpeklerinin saldırısına uğradığı anlar kameraya yansıdı.

Fitness antrenörlüğü yapan 25 yaşındaki Cansu Tarhan, Maltepe’den scooter’la Kadıköy’deki iş yerine doğru yola çıktı. Tarhan, Maltepe Belediyesi‘nin önünde ilerlediği sırada, başıboş dolaşan sokak köpeklerinin saldırısına uğradı. Paniğe kapılan genç kadın, dengesini kaybederek cadde ortasında yere düştü. Olayı gören belediye çalışanları Cansu Tarhan’ın yardımına koştu. Köpekleri kovalayan çalışanlar, genç kadını arabaya bindirerek hastaneye götürdü. Cadde üzerinde işyeri bulunan esnaf da sokak köpeklerinin daha önce de başkalarına saldırdığını söyleyerek yetkililerden yardım istedi.

“BU KONUYA ÇÖZÜM BULMALARINI İSTİYORUM”
Korku dolu anları anlatan Cansu Tarhan, “Sabah evden çıkıp işe doğru giderken saat 08.00 sıralarında tam belediyenin önünde köpeklerin saldırısına uğradım ve çok kötü bir şekilde düştüm. Allah’tan belediyenin çalışanları yardımıma koştu ve köpekleri uzaklaştırdılar. Onlar sayesinde biraz daha iyiyim. Ama çalışanlar olmasaydı belki de daha kötü sonuçlar olabilirdi. Isırılabilirdim, yaralanabilirdim. Sadece tek isteğim, yetkililerden destek bekliyorum. Bu konuya çözüm bulmalarını istiyorum” dedi.

“4 TANE KÖPEK ÜZERİME DOĞRU ATLAMAYA BAŞLADI”
Tarhan, “İşime scooter’la giderken bir anda 4 tane köpek üzerime doğru atlamaya başladı. Ben de dengemi kaybederek yüzüstü düştüm. Avuç içimden, dirseğimden, dizlerimden yara aldım. Bel kısmımda yaralarım var. Köpeklerin kulaklarında küpeleri yoktu. Bununla ilgili yetkililerden çözüm bekliyorum” diye konuştu.

“MÜŞTERİLER YOL DEĞİŞTİRİYOR”
Saldırgan sokak köpeklerinden çevre sakinleri de şikayetçi.
Esnaf Ayhan Kılıçer, “Gözlükçüyüm, buranın esnafıyım. Özellikle köpeklerden çok şikâyetçiyiz. Burayı herhalde benimsemişler hayvanlar. Karşıya geçişlerde şurada saldırıyorlar. Motorlara da saldırıyorlar. Birkaç kere aramamız gereken yerleri aradık. Beyaz masayı aradık. Köpekleri alamayız, götüremeyiz gibi şeyler söylediler. Şuralarda 10-12 köpek var. Müşteri yol değiştiriyor. Karşıdan geçiyorlar. Duracaklarsa durmuyorlar” dedi.

MALTEPE BELEDİYESİ AŞILAYIP SOKAĞA SALIYOR
Maltepe Chp belediyesi ilçede barınak yapıp sahipsiz hayvanları sağlıklı bir ortama kavuşturmak yerine aşılarını yapıp tekrar sokağa salıyor. Yeteri kadar beslenememe gibi sorunlar yaşayan sokak hayvanları kimi kendini bilmezlerin de kötü muamelelerine maruz kalıyor. Bu gün gerçekleşen köpek saldırısının ucuz atlatıldığı, başk bir saldırıda herkesin bu genç Kadın kadar şanslı olamaya bileceğini yetkililerin düşünmesi ve acil önlem alması gerekiyor.

Göreve geldiği 2014’den bu güne sahipsiz sokak canlıları için barınak yapmak yerine aşılayıp sokağa salmayı çözüm olarak öngören; ilçenin Belediye başkanı Ali Kılıç’ın yaşanacak olumsuzluklardan sorumlu olacağı ortadadır, bu sorumluluğun bir ayağında da bay Ali Kılıç’ı Maltepe’ye zorla aday yapan Chp Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun bulunduğu somuttur.

Dönemin 40 yıl gerisinden gelen Chp belediyesinin hizmet anlayışı uzun yıllar önce yaşanmış hikayenin 2020 yılı versiyonu konumunda.
İŞTE 40 YIL ÖNCE YAŞANMIŞ HİKAYE
Vatandaş insanlara saldıran sokakta başıboş köpeklerden muzdarip defalarca kez aramasına rağmen bir sonuç alamıyor. Bir kez daha Belediyeyi telefonla arar.
-Alo uşağım orası Belediye mi
—Evet efendim buyurun, nasıl yardımcı ola biliriz.
-Yaw uşağım ha bu itleru kaçtır arıyum hala toplamamışız, saldıriler bebeler uşaklar neneler korki. Ula ha bu itleri niye toplamisiz uşağım.
—Bey efendi endişelenmeye gerek yok veteriner müdürlüğümüz hepsini kısırlaştırdı ve aşıladı.
-Ula uşağım sen ne deyiyon; ula s… demedim; ISIRİLER, ISIRİLER…
09 Eylül 2020 / ÖZGÜR İFADE

Google NewsTema Tasarım |