Ana Sayfa Gündem, Türkiye 19 Temmuz 2020

BEN SENİ ATAYACAĞIM, SEN BENİ SEÇECEKSİN

KAPTI KAÇTI KURULTAYI ve Prof. TOLGA YARMAN’IN ÇIKIŞI2014- 2019 Dönemi CHP Üsküdar Bld. Mec. Grup Bşk. Vekili…

KAPTI KAÇTI KURULTAYI ve Prof. TOLGA YARMAN’IN ÇIKIŞI
2014- 2019 Dönemi CHP Üsküdar Bld. Mec. Grup Bşk. Vekili Çetin Karadağ’ın 37. Kongre Tepkisi.

25/26 Temmuz’da yapılacak olan 37.CHP Olağan Kurultay’ı, kağıt üzerinde “olağan” gerçekte partinin ve dolayısı ile ülkenin hiçbir sorununa şifa olamayacak bir KAPTI KAÇTI Kurultayı olmaya mahkumdur.

Pandemi koşullarında “KADROLU KURULTAY DELEGESİ” olanlardan bile mühim sayıda fire verecek olan bu “ACİL” Kurultay, Parti’nin yüz akı binlerce ismine, değerli Parti emekçilerine ve demokrasiye, laikliğe, akılcılığa, hak ve hukuka gönülden bağlı namuslu üyelerine ve seçmenlerine de KAPATILMIŞ durumdadır.

Bu ahvalde yapılacak olan CHP Kurultayının delege yapısına baktığımızda şunu görüyoruz:
Delegelerin çoğunluğu son üç –beş Kurultayda da delege olmuş, İl-ilçe Belediye Başkanları, Belediye Başkan Yardımcıları ya da onların birinci-ikinci dereceden akrabaları veya emirlerinde çalışan personellerinden oluşmaktadır.

Delege yapısının bu tablosu da; Yerel seçimlerde BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARININ, meclis üyesi adaylarının neden ille de “MERKEZ YOKLAMASI” yani ATAMA ile belirlenmesinin net bir yanıtını ve açıklamasını sergilemektedir. Türkçesi,
*“BEN SENİ ATAYACAĞIM, SEN BENİ SEÇECEKSİN”
bir başka deyişle
*“SEN BENİ SEÇ , BEN SENİ ATAYAYIM”ın fotoğrafıdır!

Bu koşullarda,
“Ülkeye demokrasi vadeden CHP’de “TEK ADAY” ile Kurultay yapmak, onbinlerce CHP’ li demokrasi savaşçısına ve Cumhuriyetin değerlerine bağlı milyonlarca CHP seçmenine büyük ayıptır”
*diyerek, Genel Başkan Adayı olduğunu açıklayan çok değerli insan sayın Prof. Tolga YARMAN hocamızı saygıyla takdir ederek, yürekten alkışlıyorum..

Değişimin bu koşullarda olmayacağını..olamayacağını çok iyi bilecek kadar birikime, deneyime ve algılama yeteneğine sahibiz çok şükür..

Ancak , DEĞİŞİMİN çok uzak olmadığına da, başta bu tablonun mimarları olmak üzere, dost düşman herkes çok iyi bilsin..!
Çetin Karadağ
2014- 2019 dönemi CHP Üsküdar Bld. Mec. Grup Bşk.Vekili
19 Temmuz 2020 / ÖZGÜR İFADE

Google News XX Sitesi


Tema Tasarım |