Ana Sayfa Dünya, Gündem 2 Ağustos 2020

BEŞ YAŞINDAKİ ÇOCUĞUN KARNINDAN 190 BİLYE ÇIKTI

‘Beş yaşındaki Çocuk Oynarken 190 Bilye Yutmuş’Şok edici röntgen görüntüsü, beş yaşındaki kızın oynarken oynadığı oyuncak topları…

‘Beş yaşındaki Çocuk Oynarken 190 Bilye Yutmuş’
Şok edici röntgen görüntüsü, beş yaşındaki kızın oynarken oynadığı oyuncak topları yuttuğu ve karnın da 190 manyetik boncukla görüntüşü şok etti.

Çin’de beş yaşında bir kız çocuğu oynarken yuttuktan sonra midesinden 190 manyetik boncuk çıkardı. Oyuncak topları, ebeveynleri tarafından muayene için bir hastaneye götürülmeden önce iki ay boyunca çocuğun içinde sıkışmıştı. Sağlık görevlileri, bir X-ışını taraması yaparken küçük kızın vücudunun içinde toplanmış olan küçük boncukları keşfetmek için şok oldular.

Ebeveyn son zamanlarda kızını Çin’in doğusundaki Shandong’daki Jinan Çocuk Hastanesinde tıbbi yardım almak için aldığında olay ortaya çıktı. Anne doktorlara, küçük kızın iki ay önce oyuncaklarla oynarken Buckyballs olarak da bilinen yaklaşık 50 manyetik boncuk yuttuğunu söyledi.

Durumun farkında olmasına rağmen, ebeveynler buna çok fazla dikkat etmediler ve hastaneden gelen bir rapora göre, bu küçük topların nihayetinde kakalanacağını düşündüler . Genç kızın içinde Buckyball’ları doldururken herhangi bir rahatsızlık ya da acı hissetmediği söylendi.

Annesi, anne ve babanın bu oyuncak boncukları yutma tehlikesi hakkında bir sosyal medya videosu izledikten sonra çocuk muayene için Jinan hastanesine götürüldü, dedi hastane. Sağlık görevlileri, bir X-ışını taraması sırasında küçük kızın karnına yerleştirilen büyük bir oyuncak top demetini keşfettiklerinde şok oldular.

Çocuk derhal manyetik topları çıkarmak için acil bir operasyon geçirecekti. Tıbbi tesis tarafından yayınlanan bir görüntü, cerrahlar onları toplamak için bir ağ kullandıktan sonra oyuncakların partiler halinde ‘avlandığını’ göstermektedir.

ki saatlik ameliyattan sonra, ebeveynin iddia ettiğinden neredeyse dört kat daha fazla toplam 190 manyetik boncuk, küçük hastanın vücudundan çıkarıldı. Doktorlar, oyuncak topların organlarına zarar vermediği için çocuk çok şanslıydı; Başarılı bir operasyonun ardından hastaneden taburcu oldu. (EMILIA JIANG – MAILONLINE)
03 Ağustos 2020 / ÖZGÜR İFADE

Google NewsTema Tasarım |