Ana Sayfa Gündem, Sağlık 13 Temmuz 2020

BİLL GATES TÜRKIYE’DE TARIMA EL ATTI

Digital kölelige hazırlık yapan küreselcilerin Bill gates aracılığı ile planlarını uygulama çalışmaları devam ediyor. Dünya nüfusunu kontrol…

Digital kölelige hazırlık yapan küreselcilerin Bill gates aracılığı ile planlarını uygulama çalışmaları devam ediyor. Dünya nüfusunu kontrol altına almak isteyen sistem gelecekte gıdaya hakim olanların tüm insanlığı da hakim olacağının farkındalar.


Ellon musk uzaya uydular fırlatırken, 5g 6g 7g ve daha ötesi için insanlıgı aşı vb yollarla çiplemeye çalışan yol arkadaşı Bill gates ve yandaşları da boş durmuyor. Küresel ısınmayi bahane eden sistem, büyükbaş ve küçükbaş hayvanların dışkılarından salınan azotun ısınmayı tetikleyen etkenlerden biri olduğunu bahane ederek vegan destekçilerle de hayvancılığı bitirmeyi hedefliyor.

Etten alınan protein yerine başka çözümler bulan Bill Gates ve Melinda Gates Vakfı solar protein denilen proglanmış toz ürünler ile akllı gıdayı et niyetine sunacaklarmış. Uganda ve Kenyada 50 bin tropikal mevye ureticisini kola tedarikcisi olarak finanse etmişler. Monsanto yu satın alan gatesler Rockefeller destegi ile yeşil devrim gıda projesini başlatmışlar ve hibrit tohuma destek vermişlerdir.


Bugün dikkat çekmeseler de Monsanto ve diğer GDO şirketleri Kofi Annan’ı, patentli GDO tohumları maskelemek için kullanılan aldatıcı biyo-teknoloji kelimesiyle, bu tohumları Afrika’ya yaymak için kullanmaktadırlar. Bugün Güney Afrika, GDO tohumların yasal olarak ekilmesine izin veren tek Afrika ülkesidir. 2003’de Burkina Faso, GMO mahkemeleri kurulmasına onay verdi. 2005’te Kofi Annan’nın ülkesi Ghana, biyogüvenlik yasasını yürürlüğe soktu ve anahtar konumdaki yetkililer GDO ürünlerin araştırılması gerektiğine dair niyetlerini dile getirdiler.


Afrika, GDO’nun dünya çapında yayılması için ABD hükümetinin açtığı kampanyanın yeni hedefidir. Verimli toprakları Afrika’yı ideal bir aday yapmaktadır. Afrika tarım sistemine GDO’lu tohumların yayılması amacıyla birçok genetik mühendisliği ve biyogüvenlik projesi başlatılmıştır ve bu nedenle birçok Afrika hükümeti GDO destekçilerinden kötü şeyler beklemektedirler ki bu şaşırtıcı bir durum değil.

Bunların arasında ABD hükümetinin Afrika’lı bilim adamlarını genetik mühendisliğinde eğitmek üzere verdiği burslar, ABD Uluslar arası Gelişim Kurumunun (USAID) ve Dünya Bankası’nın desteklediği biyogüvenlik projeleri; Afrika’daki yerli hasatları kapsayan GDO araştırmaları yer almaktadır.


Ne ilginçtir ki Bill Gates Kuzey Kutbuna 1.100 km uzaklıkta bulunan, Kuzey Kutbu Okyanusu yakınlarındaki Barents Denizi’nde yer alan Svalbard tohum bankasına milyonlar yatırıyor.


Dünyanın organik en büyük tohum deposu bu depo.Bill Gates on milyonlarca doları Rockefeller Vakfı, Monsanto, Syngenta Vakfı ve Norveç Hükümeti ve diğerleri ile birlikte yatırıyor. Svalbard takım adasının bir parçası olan Norveç Spitsbergen adasındaki projenin resmi adı Svalbard Küresel Tohum Deposudur.


Türkiye’ ye hibrid tohumu dayayan bu sistemdir.Gdolu gıdalar, kimyasal gübre bu sistemin dayatması iken , bunlarla ortak olan Bill Gates’ in tarım alaninda Türkiye ile ne tür bir anlaşma yaptığı kafalarda soru işareti yaratmaktadır. (YEŞİM TÜTÜN)

***

AKP İKTİDARI BİLL-MELİNDA GATES VAKFIYLA UZUN SÜREDİR İŞBİRLİĞİ İÇİNDE
Dr. Öğretim Üyesi Mücahit Gültekin 2 Mayıs 2020 de, koronavirüsle ilgili tartışmalarda sık sık gündeme gelen Bill Gates ve vakfı hakkında dikkat çekici bir bilgi paylaştı. Kişisel Twitter hesabından yaptığı paylaşımında Mücahit Gültekin, Tarım ve Orman Bakanlığı’yla Bill Gates ve eşi Melinda Gates’in yönettiği Gates Vakfı arasındaki ortak çalıştayı gündeme taşıdı. Gültekin, bakanlıktan konuyla ilgili açıklama talep etti.


Bahsi geçen paylaşım şu şekilde:
1) 9 Aralık 2018’de Bill ve Melinda Gates Vakfı Ortadoğu temsilcisi Tarım ve Orman Bakanlığı’nı ziyaret etmiş. 4 ay sonra Gates Vakfı ve Tarım Orman Bakanlığı ortaklaşa çalıştay gerçekleştirmiş.
2) 7 Mayıs 2019’da ise Gates Vakfı ve Dışişleri Bakanlığı arasında “Etki Hızlandırıcı Pilot Uygulama Belgesi” imzalanmış. Bu belge “tarımsal kalkınma” alanında Tarım ve Orman Bakanlığı’nın Gates Vakfı’yla işbirliği yapmasını içeriyormuş.
3) Bill ve Melinda Gates Vakfı kim oluyor? Kimleri temsil ediyor? Nasıl oluyor da Tarım ve Orman Bakanlığı bunlarla işbirliğine girebiliyor! Neslimize bulaşanlar yetmiyormuş gibi, bir de bu baronları niçin ekinimize bulaştırıyorsunuz?
4) Dışişleri Bakanlığı ve Tarım-Orman Bakanlığı’nın Gates Vakfı’yla yaptığı işbirliği hakkında halka bir açıklama yapması gerekiyor. Ekinimize Melinda ve Bill Gates’i bulaştırmaya kimsenin hakkı yoktur.

9 Aralık 2018

ARALIK 2018 DE GÖRÜŞMELER BAŞLADILAR:
9 Aralık 2018 tarihinde T.C. TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI AVRUPA BİRLİĞİ VE DIŞ İLİŞKİLER GENEL MÜDÜRLÜĞÜ, Bill Gates Vakfı Orta Doğu Temsilcisi Sayın Asif ABBAS ve Vakfın Ülke Temsilcisi Sayın Duygu ERCAN MÖREL, Genel Müdürümüz Sayın Aylin ÇAĞLAYAN ÖZCAN’ı Makamlarında ziyaret etmiştir. Ziyaret kapsamında gerçekleştirilen görüşmede; vakfın çalışmaları ile Bakanlığımız faaliyet alanları gündeme gelmiş ve muhtemel iş birlikleriyle ilgili fikir alışverişinde bulunulmuştur.

07 Mayıs 2019

MAYIS 2019 DA PROTOKOL İMZALADILAR:
07 Mayıs 2019 da Türkiye ile Gates Vakfı ortaklığı ve Dışişleri Bakanlığı’nın ev sahipliğinde 10-11 Nisan tarihlerinde düzenlenen “İnsani Yardım ve Acil Durum Müdahalesi Alanında İnovasyon” konulu çalıştayın açılış töreninde imzalandı. İnsani yardım alanında bilgi ve deneyim paylaşımını amaçlayan çalıştaya, Dışişleri Bakanlığı Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı, Bill ve Melinda Gates Vakfı Küresel Politika Direktör Yardımcısı ve Orta Doğu Direktörü Hassan Damluji, UNDP Türkiye Mukim Temsilci Vekili Claudio Tomasi, Tarım ve Orman Bakanlığı AB ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Aylin Çağlayan Özcan, LİMAK Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Özdemir, TİKA Başkan Yardımcısı Rahman Nurdun ve çok sayıda üst düzey temsilci katıldı.


14 Temmuz 2020

Özgür İfade ®️ | İstanbul’un Siyasi Gazetesi

Google NewsTema Tasarım |