Ana Sayfa Gündem, Sağlık 3 Eylül 2020

BİNALİ YILDIRIM VE EŞİ KORONAYA YAKALANDI

Binali Yıldırım Covid testi pozitif çıktı!AKP İzmir Milletvekili Binali Yıldırım koronavirüse yakalandı. Yıldırım, durumunun iyi olduğunu ve…

Binali Yıldırım Covid testi pozitif çıktı!
AKP İzmir Milletvekili Binali Yıldırım koronavirüse yakalandı. Yıldırım, durumunun iyi olduğunu ve süreci evde geçireceğini söyledi.

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını Türkiye’de yayılmaya devam ediyor. Covid virüsünün son kurbanı Türkiye Cumhuriyeti’nin son Başbakanı ve AKP İzmir Milletvekili Binali Yıldırım oldu.

Bir süredir bulunduğu Erzincan’dan Ankara’ya dönen Binali Yıldırım, rahatsızlık belirtileri göstermesi sonucu gittiği Ankara Şehir Hastanesi’nde kendisine Covid- 19 testi yapıldı. Sonucu pozitif çıkan Yıldırım, hemen müşahede altına alındı. 64 yaşından ki siyasetci, hastaneye yürüyerek giriş yaptığı ve hastalığının şiddetli olmadığını söyleyerek, “Vücut kırgınlığı nedeniyle bu sabah Semiha Hanım ile birlikte Ankara Şehir Hastanesi’ne başvurduk. Yapılan tetkikler sonucu Covid-19 testimizin sonucu pozitif çıkmıştır. Durumumuz iyi, herhangi bir olumsuzluk yok. Doktorlarımız süreci evde geçirmemizi uygun gördüler. Vatandaşlarımızdan TMM kuralına riayet etmelerini özellikle istirham ediyoruz. Dua eder, dua bekleriz” dedi.

YILDIRIM ÇİFTİNİN DURUMLARI İYİ
Binali Yıldırım’ın hastanede olduğunu duyunca hemen Ankara Şehir Hastanesi’ne giden Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs testi pozitif çıkan Yıldırım çiftinin sağlık durumuna ilişkin Twitter’dan bir açıklama yaparak, “Binali Yıldırım Bey ve kıymetli eşi Semiha Hanım’ın Ankara Şehir Hastanemizde yapılan tetkiklerinde COVID-19 testleri pozitif çıkmıştır. Şu an için durumları iyi ve kendilerini evde tedavileri için hastanemizden uğurladık. Gücümüz tedbir almaya ve sevdiklerimizi korumaya yeter” ifadelerini kullandı.
03 Eylül 2020 / ÖZGÜR İFADE

Google NewsTema Tasarım |