Ana Sayfa Gündem, İstanbul, Maltepe 3 Temmuz 2020

BOŞ İŞLER İLÇE BAŞKANINDAN YEREL MEDYAYA SALVOLAR

Maltepe Chp ilçe başkanı sayın Ali Cengiz Erol hapsolduğu ilçe binasında etrafına topladığı partililerine 3 Temmuz da…

Maltepe Chp ilçe başkanı sayın Ali Cengiz Erol hapsolduğu ilçe binasında etrafına topladığı partililerine 3 Temmuz da açıklamalarda bulundu.

Sayın Ali Cengiz burada partili şürekalarına uzun süredir belediyede ki kanunsuz ve hukuksuz işleri gündeme getiren yerel basın emekçilerini hedef göstererek ‘YALAN HABER’ yapmakla itham etti.

ETRAFINIZDA Kİ BELEDİYE BESLEMELERİNİ GAZETECİ SANDIĞINIZ İÇİN GERÇEK KALEM TUTANLAR DA SÜRKLASE OLMANIZ NORMAL BAY ALİ CENGİZ.

Maltepe de özgür, ilkeli, halkın çıkar ve menfaatleri noktasında taraf siyasi yelpazelere mesafeli yayıncılık ilkeleri ile yayım yapan topu topu 2- 3 yerel gazetenin haberlerinden bu denli rahatsızlık duyulması iyiye işaret. Bu durum aynı zaman da Chp ilçe başkanının CHP belediyesinin şaibeli faaliyetlerini örtbas çabasının altında çok daha kötü kokular olduğu noktasında fikir oluşturuyor.

Demek ki atılan taş doğru yere atılmış ki bu kadar ses çıkıyor.

Gelelim sayın ilçe bakanının ithamlarına ve hezeyanlarına:

Sayın chp Maltepe ilçe başkanı Ali Cengiz beyefendi;

-Maltepe de 2014’den beri dağıttığını iddia ettiği 3006 adet ‘HALKKART’ konusunda bilginiz var mı yok mu? Bu kartların Maltepe sınırları içinde olmadığını, rastlanılmadığını, hiç bir Maltepeli esnafta kullanıldığına rastlanılmadığını ilkeli ve araştırmacı bir gazetecilikle ÖZGÜR İFADE olarak ortaya koyduk.

Bu kartların kaç adet dağıtıldığını önce belediye başkanınıza sonrada partinizin genel bakanına yönelttik.

CEVAP VAR MI! YOk…

Siz biliyorsanız buyurun işte hodri meydan, dağıttığınızı İDDİA ettiğiniz 3006 adet halk karta ilişkin belediyenin resmi, kayıtlarını Maltepe halkına açın 2014’den beri anlattığını Halkkart masalını yıllık yaklaşık 2 milyon lira tutarında ki HALKKART ödemelerini bütçenin hangi kaleminde gösterdiğinizi belgeleyin, herkes görsün hanyayı-konyayı.

Etrafınıza partililerinizi toplayıp Maltepe yerel basın emekçilerine hakaret edemezsiniz, iftira atamazsınız, hedef gösteremezsiniz.

Dağıttığınızı İddia Ettiğiniz 3006 Adet Halk Kartın Belgesini Maltepe Halkına Gösterin.

BU KADAR BASİT, NİYE SALLIYORSUNUZ ORAYA BURAYA Kİ…

Yine gündemde ki başka bir şaibe; belediyenizin yakın tarihte belediyeye ilişkin bazı parasal haberlerin kamuoyuna yansımasıyla apar topar kapattığınız ortaya çıkmıştı. ilçede ki bir Bankanın TEK şubesinde 22 tane BANKA hesabına ilişkin o hesaplarda hangi işlemler yapıldığını, kimlere para transferi yapıldığını, bu hesaplarda banka promosyonu alınıp alınmadığını, promosyonun akıbetinin ne olduğunu, hesap hareketlerinin kayıtlarını Maltepe halkına açarak bahsettiğiniz ahlaklı, doğru, şeffaf, demokrat belediyecilik ve yöneticilik örneğini ortaya koyarak cümle Maltepe halkına bu hesapların işlem hareketliliklerini açıklamaya ve belgesini ortaya koymaya;

VAR MISINIZ, YOK MUSUNUZ?

hodri meydan…

Öyle etrafınızı particilik sürü ideolojisi ile etrafınıza yandaş toplayıp aklınıza estiği gibi kimseye ithamda bulunamazsınız, iftira atamazsınız, partici yandaşlarınıza hedef gösteremezsiniz.

Yazılan ve çizilenlerin YALAN-İFTİRA olduğu iddiasındaysanız etrafınıza topladığınız particilerinize siyasi şovmenlik, manipülasyon ve demagoji yapacağınıza bunu yapanlardan hukuk önünde hesaplaşın tavsiyesin de bulunuyor ve ısrarla salık veriyoruz.

Gazetecilere belediyenizin kirli ve şaibeli işlerini ortaya çıkardığı için kusacağınıza; kendi belediyenizin kanunsuz hukuksuz icraatlarıyla yüzleşmeyi deneyin. Şeffaf olmak, haktan, hukuktan, adaletten bahsetmek,,, demokrat, aydın, ilerici ve halka hesap veren olmak sizin vaatlerinizdi. YOKSA O VAATLERİNİZ DE Mİ YALANDI, MİLLETİ KANDIRMAK İÇİN Mİ DİLLENDİRDİNİZ?

Kendi belediyelerinizin kanunsuzluklarını, hukuksuzluklarını ve şaibelerini bu gün örtbas etmeye çalıştığınız gibi; yarın olası bir iktidarınızda ülkeyi de aynı yöntemle mi yöneteceksiniz?

Derhal ve süratle bu iki sorunun cevaplarını Maltepe kamuoyu adına sizden istiyoruz, üçüncü soruyu da bilahare kamuoyuyla paylaşıp size de yönelteceğiz.  Öyle arkanıza bir güç toplayıp baskın basanındır zihniyeti ile herkese iftira atamazsınız, partici yandaşlarınıza hedef gösteremezsiniz. Bu vaka-i hayriye durumun faşizm de yer almış yönelmeler olduğu ve dünya evrensel tarihinde somut ve sabit olarak yer aldığı; tüm aydın, ilerici, demokrat ve devrimci kesimler tarafından net olarak bilindiği aşikardır.

2 SORUDA SALDIRIYA BAŞLADINIZ; DURUN BAKALIM SORULARA DAHA YENİ BAŞLADIK SAYIN ALİ CENGİZ…

HALKIN AKLIYLA DALGA GEÇEMEZSİNİZ.

CHP Malatya İl Başkanınız Enver Kiraz, 20.08.2019 da düzenlediği basın toplantısı ile Malatya Büyükşehir Belediyesinin harcamaları ile ilgili sorular yöneltmiş:

“Biz 254 kişiye ne yedirdiniz ne içirdiniz de bu kadar parayı harcayabildiniz diye sorduk. Ama bundan sonra daha vahim açıklamalar geldi. “Belediyenin borçları vatandaşı ilgilendirmez” diye açıklama yaptılar. Malatya Belediyesini babanızın şirketi gibi görüyorsunuz, onun içinde halkı ilgilendirmez diyorsunuz. Belediyeyi çiftliğiniz gibi görüyorsunuz ve halkada sizi ilgilendirmez diyorsunuz. Bal gibi ilgilendirir, Malatya Belediyesinde hepimizin, tüyü bitmemiş yetimin hakkı var. Orası tüm Malatyalıların.” demişti.

DEMEK Kİ SAYIN bay Ali Cengiz; Malatya il başkanınızın belediyeyi  sorgulaması DOĞRU ama sizin belediyenin sorgulanması sorular yöneltilmesi, cevap istenmesi YANLIŞ öyle mi!!!

Maltepe belediyesi de sizin mi babanızın şirketi oluyor bu durumda!

Sizde mi belediyeyi çiftliğiniz görüyorsunuz!

NE KADAR TRAJİK KOMİK OLDUĞUNUZUN BAL GİBİ FARKINDASINIZ DEĞİL Mİ?

Bu arada sadece sizi ilgilendiren bir sorunun cevabını da Maltepe de ki Alevi toplumuna vermenizi hala beklediğimizi belirtmek isteriz.

İlçe binasında 19 Şubat 2020 de yaptığınız bir konuşma da Alevilerin ilçede ki TEK Cemevi için ”ORAYI BİZ YÖNETECEĞİZ” deme cüretini ve hakkını kendinizde nerde buluyorsunuz, Cemevleri partinizin mülkümü, arka bahçesi mi?

04 Temmuz 2020 / Abidin SARI-ÖZGÜR İFADE

İKİ SORUNUN CEVAPLARINI NE MEDARI İFTİHARINIZ BELEDİYE BAŞKANINIZ NEDE İLÇENİZ VERMEDİ; GENEL BAŞKANINIZDAN BU CEVAPLARI BEKLİYORUZ.

http://ozgurifade.com.tr/kac-adet-halk-kart-dagittiniz-sayin-kilicdaroglu/
http://ozgurifade.com.tr/sayin-kilicdaroglu-nedir-bu-22-adet-banka-hesabi/
http://ozgurifade.com.tr/belediyesinden-ilce-baskanligina-cemevine-top-yekun-saldiri/
Google News XX Sitesi

İlginizi çekebilir

DEĞİŞEN NE VAR?

DEĞİŞEN NE VAR?Tema Tasarım |