Ana Sayfa Gündem, Politika, Türkiye 25 Temmuz 2020

BOŞ SANDALYELER SİZE DE MERHABA!

Kağıthane Eski İlçe Bakanı 50 Yıllık Parti Emekçisi Zeynel Öztürk Chp’nin 37. Kongresinde Genel Kurula Hitap Etti”BOŞ…

Kağıthane Eski İlçe Bakanı 50 Yıllık Parti Emekçisi Zeynel Öztürk Chp’nin 37. Kongresinde Genel Kurula Hitap Etti
”BOŞ SANDALYELER SİZE DE MERHABA”
Çadır Tiyatrosunun Özeti

Chp’nin 37 kongresi Ankara da başladı
Kongrede Divan başkanlığına Aydın Büyük Şehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun seçilmesiyle başlayan kongrede Kılıçdaroğlu her zaman ki maddeci özelliğiyle delegelere 13 tane madde saydı.
Daha önce Belediye başkanlarına 7 madde saymış, bu maddelere uymayan, uygulamayan başta İstanbul Maltepe’ye atamayla oturttuğu prenslerinden Ali Kılıç olmak üzere belediye başkanları konusunda hiç ses çıkartmamıştı.

Kılıçdaroğlu yaptığı konuşmada; ”İktidarımızda tüm özel ve kamu ihalelerini vatandaşlar şeffaf bir şekilde görecek” dedi. Aynı Kılıçdaroğlu’nun Maltepe’ye atamayla gönderdiği ve belediye başkanı yaptırdığı PRENSLERİNDEN Ali Kılıç’ın dağıttığını iddia ettiği Halk kartlar için kendisine yöneltilen ”KAÇ ADET HALK KART DAĞITTINIZ” sorusuna bile cevap vermiyor iken, Belediyesinin ortaya çıkan ”22 ADET GİZLİ BANKA HESABININ İÇERİĞİNE” cevap vermiyor iken Kılıçdaroğlu’un yapılan CHP’NİN 37. BASKIN SEÇİM KONGRESİNDE geleceğe dair vaatleri trajik komik bir vaka oluşturuyor.

YAŞANANLAR SOL MEDYA’DA TEPKİ GÖRDÜ:
solmedya.com da yapılan değerlendirmede: ”Parti içi demokrasi vaadi ile 2010 yılında Genel Başkan seçilen Kılıçdaroğlu, parti içi anti demokratik uygulamaları ile Erdoğan’nin Seçimlerde yaptığını, kurultayda yaparak, rakiplerini devre dışı bıraktı. Kılıçdaroğku yaptığı uygulama ile Erdoğan’ın koltuğunu koruması için, her yolu denemesini, güne ve zamana göre yasa değişikleri yaparak iktidarını korumasının haklı olduğunu tescillemiş oluyor. Buda bir gerçeği ortaya çıkarıyor, halkın, demokrasinin önemi yoktur, önemli olan emperyalizmin talimatlarını yerine getirmek anlayışı olduğu açık açık görülmektedir.” denildi.

İlhan CİHANER YAŞANAN ANTİ DEMOKRATİK ANLAYIŞA VURGU YAPTI:
Chp’li bir çok İl, ilçe ve beldelerde halkın seçtiği belediye başkanlarının nasıl bir anlayışta olduklarını ortaya koyduğu kısa açıklamada “Genel Başkan Adaylığım için 120 imzalı delegeyi telefonla yoldan geri çeviren Belediye Başkanlarına yakışmadı.” dedi.

  1. Kongresini en somut ifade eden ise Eski Chp Kağıthane ilçe başkanı sayın Zeynel Öztürk oldu.
    Kılıçdaroğlu konuşmasını yaptıktan sonra ekibiyle solunu terk etmesiyle salonda delegeler yerine sadece boş sandalyeler kaldı. Konuşma sırası alan hatipler boş salona hitap etti.

Öztürk konuşma sırası kendine geldiğinde kürsüde olmayan delegelerin boş salonuna aynen şöyle hitap etti.
”BOŞ SANDALYELER SİZE DE MERHABA”
Chp 37. Kongresinin adeta bir çadır tiyatrosu mahiyetinde olduğu, Eski CHP yeni KÖP’te artık BEN SENİ ATAYACAĞIM, SEN BENİ SEÇECEKSİN mükemmel demokrasisinin!!!; Kılıçdaroğlu ve ekibi tarafından CHP’nin tüm kalelerinin zapt edildiği artık CHP’nin CHP olmadığının belgesi mahiyetinde.

TIPIŞ TIPIŞ YÜRÜYEN DELEGELER

Delegelere!!! Hitap eden konuşmacılardan biri de Nuriye Berberoğlu oldu. Berberoğlu konuşmasında: “Tıpış tıpış yürümeyi tercih eden delegeler, nasılsınız? İyi misiniz? Halinizden memnun musunuz? Aranızda mutluyum, memnunum diyen varsa eğer, 30 yıldır iktidar olamayan partimizde, bu arkadaşları mutlu kılan nedir diye sorgulamamız lazım.
Bu kürsüden Genel Başkan’a sormak istediklerim var. Partimiz, uluslararası bir operasyona maruz bırakıldı. O operasyona konu kaseti, Erdoğan’a izletirken aldıkları görüntüyü size kimlerin nerede servis ettiğini açıklamadınız.
2 Mayıs 2019’da İstanbul seçimine günler kala, siyasi trafiğin en yoğun günlerinde Kalamış Yat Limanı’nda beraberinizdekilerin tüm telefonlarını kapatarak katıldığınız yat gezisinde…
Katıldığınız yat gezisinde kimlerle görüştüğünüzü açıklamadınız. Erdoğan, CHP’yi dağıtmak için devletin en kilit noktalarındaki kişileri devreye soktu dediniz. Ama Saray’a giden vekili açıklamadınız. Sizin bu görüşmeden haberdar olduğunuz izlenimini yaratacağını düşünmediniz mi?” dedi.

YARMAN: ‘REJİMİN DEĞİŞMESİNE ÇANAK TUTTUK’
CHP Kurultay Onur Üyesi ve CHP Genel Başkan adayı Prof. Dr. Tolga Yarman, CHP’nin 37. Olağan Kurultayı’nda yaptığı konuşmada CHP yönetimini sert sözlerle eleştirdi.
Yarman Kurultay’da yaptığı konuşmada şunları söyledi:
”Sevgili Genel Başkanımız doğruları söyledi ama bütün doğruları söylemedi. Sadece doğruları da söylemedi. Bugün karşı karşıya bulunduğumuz tehditten kurtulmak istiyorsak çaresi çok kolaydır. Sarayda oturan, diploması var mıdır? Sarayda oturmaya hak sahibi midir? Partimizde arkadaşlarımız hepsi birbirinden güzel çalışma yapıyorlar. Orta sahada top çevirmeye gerek yok. Diplomasız olduğunun üstüne gitmediniz. Neden gitmediniz? Anasayal bir suç işlenmiştir. Buna geçit verdiniz. Ciddi olarak baskı altındasınız. ‘Sizin söylediğiniz gibi değil’ deyin. 2017’de rejim sahte oylarla değişti. Rejimin değişmesine çanak tuttuk. YSK kararının hukuksuz olduğunu ortaya koymadınız. AİHM’e neden götürmediniz. CHP yönetimi, siz de baskı altındasınız. Biz CHP olarak dışardan baskı altındayız. Bunu ya kırarsın ya kırmazsın” diye konuştu.

BEN SENİ ATAYAYIM SEN BENİ SEÇ DÜZENİ

Genel Başkanlığa Aday Olan İlhan Cihaner 50, Aytuğ Atıcı 10, Tolga Yarman 2 imza almış Chp delegelerinden.. İLERİCİ, DEMOKRAT, AYDIN, TEK ADAMLIK DİKTASINA RAZI GELMEYEN 62 delegeyi kutlamak gerekiyor. Mevcut KÖP (Kılıçdaroğlu Örgütü Partisi) budur, TEK ADAMLIK DİKTATÖRLÜĞÜNDEN ŞİKAYET EDİP; TEK ADAMLIĞI TAÇLANDIRANLARIN YAŞADIĞI ÜLKEYE TÜRKİYE, PARTİYE İSE ESKİ CHP YENİ KÖP DENİR. 2010 da ”Partiyi %40’a çıkartmazsak başarısızız deyip çekip gideceğiz” diyenler %22 ile 26 arasına hapsettikleri CHP’nin koltuklarına nasıl da sıkı sıkı yapışmışlar değil mi?…
Boşuna ‘CHP öldü Yaşasın KÖP (Kılıçdaroğlu Örgütü Partisi)’ demedik.
25 Temmuz 2020 / ÖZGÜR İFADE

KILIÇDAROĞLUNA YÖNELTİLEN VE CEVAP ALINAMAYAN MALTEPE SORULARI:

http://ozgurifade.com.tr/kac-adet-halk-kart-dagittiniz-sayin-kilicdaroglu/
http://ozgurifade.com.tr/sayin-kilicdaroglu-nedir-bu-22-adet-banka-hesabi/
http://ozgurifade.com.tr/akp-satinca-kotu-kop-satinca-iyi-nasil-bir-dunya-bu-kilicdaroglu/
Google News XX Sitesi


Tema Tasarım |