Ana Sayfa Gündem, Magazin 18 Ağustos 2020

BÖYLE YALAN GÖRÜLMEDİ, AHBAP ÇAVUŞLARDAN HALKA TEZGAH

BÖYLE YALAN GÖRÜLMEDİ, AHBAP ÇAVUŞLARDAN HALKA TEZGAHMaltepe’de kesintisiz 11 yıldır belediye yönetimini elinde bulunduran eski CHP yeni…

BÖYLE YALAN GÖRÜLMEDİ, AHBAP ÇAVUŞLARDAN HALKA TEZGAH
Maltepe’de kesintisiz 11 yıldır belediye yönetimini elinde bulunduran eski CHP yeni KÖP (Kılıçdaroğlu Örgütü Partisi) 3 yıldır duygularıyla oynayıp çaresizlikleri üzerinden popülizm siyaseti ile oy devşirdikleri 500 bini aşkın nüfuslu ilçeyi en başta da kadınları kandırdığı, aldattığı ve herkese yalan söyledikleri ortaya çıktı.

KÖP genel başkanı bay Kemal Kılıçdaroğlu’nun kişisel zoru ve tercihiyle Maltepe’ye belediye başkanı yaptığı prensi bay Ali Kılıç ile birlikte 12 Mayıs 2018 de ilçede ki Türkan Saylan Kültür Merkezin de ”HALK KART TANITIM VE DAĞITIM TÖRENİ” düzenlemişlerdi.

Bu etkinlikte Bay Ali Kılıç Kılıçdaroğlu beyefendinin huzurunda tüm Maltepe ve Türkiye kamuoyuna ”53 BİN KÜSUR AİLEYİ TARADIK GELİRİ 1000 LİRANIN ALTINDA OLAN İHTİYAÇ SAHİBİ 3006 AİLE BELİRLEDİK; BU AİLELERE HER AY 600 TL YÜKLEDİĞİMİZ HALK KART VERECEĞİZ. KARTLARI AİLEDE SADECE KADINLARA VERİP ONLARIN MALTEPE SINIRLARI İÇİNDE MALTEPE ESNAFINDAN İHTİYAÇLARINI GİDERMESİNİ SAĞLAYACAĞIZ. MALTEPE’NİN PARASI MALTEPE DE KALACAK” güzellemesi yapmıştı.

Salonu dolduran CHP taifesinin alkış tufanı, kıyamet kasırgası eşliğinde; Bay Kılıçdaroğlu’nda bir keyif, bir heyecan, bir mutluluk sorma gitsin kabilinde. Yerinde durmayan bay Kılıçdaroğlu konuşma sırası kendine geldiğinde Prensi Kılıç’ı övmekten bitap düşmüş, daha sonra ki aylarda bir çok şehirde de reklamını şovunu ve prensine övgülerine ara vermeden devam ettirmişti.

Üstelik bütün bunları yaparken Maltepe de Halk Kart şaibesi haberleri yapılıyor, ortada halk kart olmadığı bunun bir oyun ve kandırmaca olduğu yazılıp çiziliyordu. Ama olsun bay Kılıçdaroğlu prensine toz konduramazdı, hem bu KÖP örgütü dayanışma ruhuna da aykırıydı; halk kandırılmış, Maltepe aldatılmış, yalanın katmerlisiymiş memleket ve halk kazıklanıyormuş önemli değil zaten kazık üstüne kazık yiyen halka bir kazık ta KÖP’ten olsun ha bir eksik ha bir fazla diye düşünmüş olmalı.

Maltepe de ilkeli ve duruşuyla Özgür İfade Gazetesi olarak bu yalanın peşini biran olsun bırakmadık. “Susmayı, bir yaşam biçimi olarak benimseyen insanlar vardır. Her adaletsizlik, onların eylemsizliklerinden güç alır biraz da…” diyen Uğur MUMCU’yu rehber aldık nitekim.

***Bu mücadeleyi verirken CHP’nin bir önceki ilçe başkanı ve ekibi ilçe meydanında belediye başkanını yedirmeyiz sloganları ile topladıkları gazetemizi Maltepe ilçe meydanında yakma eylemi gerçekleştiriyorlardı.

***En son 5 Temmuz 2020 de Maltepe Belediye Meclisi Başkanvekili Yusuf Koçhan yönderliğinde, CHP Maltepe İlçe Başkanı Ali Cengiz Erol ve CHP Meclis üyelerinin tamamının iştirak ettiği toplantı düzenlemiş ve kamuoyuna açıklama yapmışlardı. Partilerinin belediye başkanı bay Kılıç’ın arkasında durduklarını kamuoyuna ilan ederken her zaman ki CHP zihniyetiyle şaibe ve yolsuzluklarını ”ATATÜRK’ÜN PARTİSİYİZ” beyanatları eşliğinde Atatürk maskesi ile yaşananları örtbas etmeye çabaladılar.

HALK KART YALANINI YUTMADIK, HALKA YUTTURULMASINA DA SESSİZ KALMADIK
—Maltepe belediyesine resmi başvuruyla sorduk cevap verilmedi; ısrarla tekrar tekrar sorduk ”KAMUOYUNU İLGİLENDİRMEZ” denilerek tezgahlarını örtbas etmeye kalkıştılar.
—25 Aralık 2019 – 3 Ocak 2020 tarihleri arasında Maltepe ilçemiz sınırları içinde ki tüm marka marketlerde araştırdık muşhur halk kartı bulamadık.
—04 Ocak 2020 de Maltepe ilçesinde 2800’den fazla üyesi olan Maltepe Esnaf ve Sanatkarlar Odasına sorduk görmedik cevabını aldık.
—10 Ocak 2020 – 15 Ocak 2020 tarihleri arasında Maltepe ilçemizde Mahallelerimizde ki küçük esnafta aradık bay Kılıçdaroğlu’nun prensi Ali Kılıç’ın halk kartını bulamadık.

VE DANANIN KUYRUĞU KOPTU; HALK KART YALANI ORTAYA ÇIKTI
Bu halk kart söyleminin yalan olduğu noktasında ısrarla sürdürdüğümüz ilkeli duruşumuzun sonucu olarak bulduğumuz belge Kılıçdaroğlu ve Ali Kılıç organizasyonu meşhur ‘HALK KART’nın büyük bir yalan olduğu ve sadece Maltepe halkının değil, tüm Türkiye halkının kandırıldığı yüzyılın büyük yalanı olduğu ortaya çıktı.
İhtiyaç sahibi 3006 aile ve kadından bahseden Chp genel başkanı Kılıçdaroğlu, belediye başkanı Ali Kılıç ve Chp ilçe örgütünün ilçe bakanları, ilçe yöneticileri, belediye meclis üyeleri ortaklaşa yürüttükleri bu projede Maltepe halkının gözünün içine baka baka yalan söyledikleri gün yüzüne çıktı.

Söz konusu bu 2 belgede de görüleceği gibi 2019 yılında her ay hesaplarına 600 TL yatırılan dağıtılmış HALK KART ADETİ sadece ve sadece 55 ile 59 arasında…EVET EVET YANLIŞ YAZMADIK, SİZ DE YANLIŞ OKUMADINIZ…3006 kart diye gazetelere televizyonlara para verip haber yaptıran, şehir şehir reklamını yapıp şovunu icra eden eski CHP yeni KÖP örgütü mensuplarının Maltepe de dağıttıkları kart sayısı sadece 55 ile 59 adet. (NOT 2018 yılında dağıtılan halk kart adeti de aynı sayılarda)

SORULARA NEDEN CEVAP VERMEDİKLERİ DE BÖYLECE ORTAYA ÇIKMIŞ OLDU; GÖRÜLDÜĞÜ ÜZRE VERE BİLECEKLERİ BİR CEVAPLARI HAKİKATEN YOKMUŞ.
Gerçekte yaşanan yalan, entrika, düzmece, tezgah ve oy devşirmek için Maltepe halkına kurulan ve kurgulanan bir kumpastan ibaretmiş. Şimdi çok daha iyi anlaşılıyor gazete görevlilerimizi belediye binasına sokmamak için kapıya neden bekçi diktikleri…

2014 Yılından Beri Yalanlarınız, entrikalarınız, Sinsi Tezgahlarınız ve Son 3 Yıldır 3006 Halk Kart Dağıttık YALANLARINIZ için; Maltepe ve Türkiye Kamuoyu Huzurunda;
—Maltepeli Kadınlardan özür dileyecek misiniz?
—Maltepeli esnaflardan özür dileyecek misiniz?
—Türkan Saylan’da Halk Kart dağıtım tanıtımı için o salonu dolduran yandaşlarınızdan özür dileyecek misiniz?
—Gazetemizi ilçe meydanında yakarak zafer kazanan ilerici!, Aydın!, Demokrat!, devrimci! Chp ilçe örgütü bu yalanlarınız tezgahlarınız ve Maltepe halkına oynadığınız oyun için özür dileyecek misiniz?
—Türkan Saylan Kültür Merkezin de 12 Mayıs 2018 de ki ‘HALK KART’ dağıtım ve tanıtım toplantısında o salonu dolduran CHP yandaş şakşakçıları; kandırılmak, aldatılmak, yalanla avutulmak nasıl bir duygu!

NE DEMİŞTİNİZ BAY KILIÇDAROĞLU!!!
Kılıçdaroğlu 29 Nisan 2018 de Marmaris’te “Anadolu Medyası Buluşuyor” etkinliğinde yaptığı konuşmada,
“Gazetecinin varlık nedeni halk adına gücü denetlemektir. Gazeteci, halk adına sorgulama yapar.Halkın gözü, kulağı, sesi, bir anlamda medyadır.Medyanın halk adına gücü denetleyeceğini, gücü övemeyeceğini belirten, Kılıçdaroğlu, “Bir hata varsa medya hatayı toplumun önüne koyar. Kurallara aykırı, doğaya aykırı bir şey olursa bu bir haberdir. Şimdi gazeteciler haber yapamıyorlar, sorunumuz o. Olay görünüyor, tanığı olunuyor, haber yapılamıyor” demiştiniz.


İŞTE BU İFADELERİNİZE GÖRE BAY KILIÇDAROĞLU; ÖZGÜR İFADE GAZETESİ OLARAK HALKA KARŞI SORUMLULUK; DENETLEME, SORGULAMA VE ARAŞTIRMA GÖREVİNİ YERİNE GETİRDİK.
Eee şimdi ne olacak, yalanlarınızla koltuklarınız da pişkin pişkin oturmaya devam mı edeceksiniz yoksa demokrasi kültüründen nasiplenmiş her birey gibi gereğini yerine mi getireceksiniz.!!!

YAKINDAN TAKİP ETTİĞİNİZE GÖRE BU YALANLARDAN HABERDARSINIZ!
Bir açılış töreninde 06.11.2014 de “Maltepe ikinci kez sosyal demokrat bir belediye başkanını seçti. Ali Bey sizin de tanıdığınız ve benim de yakından tanıdığım bir arkadaşıyım. Çalışmalarını yakından takip ediyorum. Maltepe’ye hizmet vermek buraya aslında batı dünyasıyla birleştirmek istiyor. Uzun süre Almanya’da emek verdi, oranın birikimlerini Maltepe’ye taşımak istiyor, Maltepe’nin birikimlerini Almanya’ya taşımak istiyor.” diyen bay Kılıçdaroğlu.


Yakından takip ettiğinize göre bu Prensiniz bay Ali Kılıç’ın 3006 halk kart yalanını görmediniz mi yada görmek işinize mi gelmedi?
Almanya’nın birikimlerini Maltepe’ye taşıdığınıza kimse tanık olmadı lakin; 6 yılda belediyeyi 500 şirketlerini 200 milyon borca batırdığınız ortada. Belediye başkanınız bay Ali Kılıç’ın ve birinci derecede akrabalarının 2014 öncesi mal varlıkları ile şuan ki mal varlıkları arasında ki devasal büyüme emekle, alın teriyle, dürüst bir çalışmayla mı elde edildi?
YAKIN TAKİP ETTİĞİNİZ HEMŞEHRİNİZİN BU DEVASAL ZENGİNLEŞMESİNİ GÖRMEK İŞİNİZE GELMEDİ Mİ?
BAŞKA HANGİ YALANLARINIZ, ENTRİKA, TEZGAH VE KUMPASLARINIZ VAR?
OLASI BİR İKTİDARINIZDA TÜRKİYE’Yİ DE BÖYLE YALANLARLA MI YÖNETECEKSİNİZ!!!
18 Ağustos 2020 / Abidin SARI-ÖZGÜR İFADE

Başta particilik faşizmi ile ülkenin talan edilmesine ve halkın yalanlarla kandırılmasına ses çıkartmayan, ört basçılık görevine soyunanların; Kılıçdaroğlu ve Prensi Ali Kılıç’ın ‘Halk Kart’ tezgahına ilişkin haber arşivimizi okuyarak bilgi sahibi olup, süreç hakkında fikir sahibi ola bilirler:

http://ozgurifade.com.tr/kac-adet-halk-kart-dagittiniz-sayin-kilicdaroglu/
http://ozgurifade.com.tr/halka-hesap-verecegiz-diye-yol-cikanlar-kamuoyunu-ilgilendirmeze-bagladi/
http://ozgurifade.com.tr/3006-sifre-mi-gizli-bir-mesaj-mi-siyasetten-oynan-bir-oyun-mu/
http://ozgurifade.com.tr/ozgur-ifade-yazi-dizisi-kandirildik-kandiriliyoruz-kandirilacagiz-6/
http://ozgurifade.com.tr/ilce-kazan-biz-kepce-belediyenin-halk-kartini-saha-da-ariyoruz/
http://ozgurifade.com.tr/halk-kart-da-34-milyon-liralik-yolsuzluk-kokusu/
http://ozgurifade.com.tr/kilicdaroglu-ve-prensi-ali-kilicin-maltepede-asrin-yalani/
Google NewsTema Tasarım |