Ana Sayfa Gündem 10 Temmuz 2020

CAMİ İMAMINDAN BÖLÜCÜLÜK REZALETİ

CAMİ İMAMINDAN BÖLÜCÜLÜK REZALETİCemaat CHP’li diye imam cenaze namazını bıraktı Kocaeli’de bir vatandaş akrabasının cenaze namazında cami…

CAMİ İMAMINDAN BÖLÜCÜLÜK REZALETİ
Cemaat CHP’li diye imam cenaze namazını bıraktı Kocaeli’de bir vatandaş akrabasının cenaze namazında cami imamının cenaze namazını terk ettiğini iddia etti.

İzmit’te akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. İzmit Kuruçeşme’de teyzesinin cenaze namazı kılınan Onur Ay isimli bir vatandaş, cami imamı Ahmet T’nin teyzesi Zeynep Gürbüz’ün cenaze namazını cemaat CHP’li diye kıldırmadığını iddia ederek sosyal medyasından şu ifadeleri paylaştı: “ Kocaeli/İzmit Kuruçeşme merkez camii imamı olan kişi teyzemin 06.07.2020 tarihi ikindi namazını takiben kılınması gereken cenaze namazında başı açık kadınlar var diye, CHP İl teşkilatı ve milletvekillerince çelenkler gönderildi diye (yani aslında meftanın çevresi CHP’li diye)

İNSAN AYIRMAMALI
Namazı müezzine kıldırıp, meftanın defin törenine katılmamış ve telefonlarını da açmamıştır. Orada taziyeye gelen imam bir aile dostu sayesinde defnedilen teyzem ve biz; başlarının çaresine baksınlar edasıyla yalnız bırakıldık. Bu topraklarda devletin herhangi bir kurumundaki herhangi bir görevlinin – ki bu islam kaideleriyle görevini icra etmesi beklenen, insan ayırmaksızın hoşgörülü ve herkesten önce ölüye saygılı olması gereken bir zatsa – hizmeti reddetmesi gibi bir lüksü yoktur. Böyle olması öğretmenin, doktorun, hakimin, belediye çalışanının vs keyiflerine, politik görüşlerine hatta giyimine tipine bakarak hizmet vermemesini hoşgörmek demektir…

Hoşgörü ve kucaklama ile donatılmış olması gereken, büyük çoğunluğu müslüman olan bu ülkede hizmet vermeyi seçen bir imamın bu yaptığı ne dine, ne vicdana, ne görev bilincine sığar!!! (Kocaeli Barış Gazetesi)

İŞTE ONUR AY’IN O PAYLAŞIMLARI
Yetkili kurumların dikkatine!!!”

10 Temmuz 2020 / ÖZGÜR İFADE


Google NewsTema Tasarım |